Logitech’in yeni faresi ve klavyesi, sırasıyla daha sessiz tıklamalar ve daha fazla saat sunuyor

Logitech’in en yeni bilgisayar bileşenleri, tercihlerinize bağlı olarak bilgisayarınızı kullanmak için daha sessiz veya daha sezgisel bir yol sağlar. Yeni MX Master 3S, mevcut olanlar için küçük bir güncellemedir. MX Master 3 Fare Sessiz fare tıklaması ve son derece hassas sensör. Bu arada, MX Mechanical ve MX Mechanical Mini, mekanik anahtarlarının, olduğundan daha dokunsal (biraz daha yüksekse) olması için değiştirilmesi gereken bir çift klavyedir. MX tuşları cihazları. MX Mechanical, MX Mechanical Mini ve MX Master 3S bu ay sırasıyla 169,99 $, 149,99 $ ve 99 $ karşılığında sevk edilecektir.

MX Master 3S, MX Master 3’e çok benzeyen bir cihazdır ve Logitech doğrultusunda modifiye edilmiştir. Agresif bir şekilde oyulmuş sağ el tasarımına, bir çift kaydırma tekerleğine (biri yukarı / aşağı, diğeri sol / sağ) ve üçü de başparmak düğmelerine sahiptir. Logitech’e göre, büyük değişiklikler, geçen seferki 4.000’den şimdi 8.000 DPI sensör kullanması ve sol ve sağ fare düğmelerinin artık önemli ölçüde daha sessiz – yüzde 90 olması. Fareye tıkladığınızda hala dokunsal bir pompa var, ancak Cherry MX Brown’a basıldığında MX Blue anahtarından daha fazla devre dışı kalıyor.

Tıklamak.
Resim: Logitech

Saat.
Resim: Logitech

Yüksek çözünürlüklü sensörüne rağmen, 125 Hz’lik nispeten düşük oy oranıyla oyun oynamaktan çok ofis ve üretkenlik çalışmalarını hedefleyen bir faredir. Buna karşılık, oyun fareleri genellikle bazen 1.000 Hz veya 8.000 Hz’de oy verir.

Logitech, MX Master 3S’nin yüksek DPI sensörünün, insanların bilgisayarlarında 4K ve 8K gibi daha yüksek çözünürlüklü ekranları kullanmasına yardımcı olması gerektiğini, sessiz tıklamanın ise paylaşılan bir ofis ortamında fareyi kullanan herkesin işine yarayacağını iddia ediyor. Şahsen, yüksek sesle tıklamanın dokunuşunu seviyorum ama Logitech’in argümanını görüyorum. MX Master 3S, Logitech’in fare serisindeki MX Master 3’ün yerini alacak, ancak yüksek fare tıklamalarını sevenler, eski modellerden biri kaybolmadan önce onları yakalamak için hızlı hareket etmek zorunda kalacaklar.

MX Master 3S, sessizliğe dokunmaya öncelik veren kullanıcıları hedeflerken, daha yeni MX Mechanical klavyeler tam tersini yapıyor. Daha önce, Logitech’in üretkenlik odaklı MX serisi klavyeleri – MX Keys ve MX Keys Mini – sessiz, pürüzsüz hisseden dizüstü bilgisayar tarzı tuşlara sahipti. Ancak arka arkaya MX tuşları ile satılan MX Mechanical, Logitech mekanik anahtarları kullanıyor.

Spesifik olarak, Kailh’in Choc V2 anahtarlarını kullanırlar ve mevcut stiller arasında dokunsal Sessiz Kahverengi Anahtarlar, Tıklama Mavileri ve Doğrusal Kırmızılar bulunur. Bu anahtarlar düşük profillidir, bu nedenle tam yükseklikte Cherry MX anahtarlarının uzun yolculuğuna sahip değildirler. Dizüstü bilgisayar klavyesinin yazma deneyimine aşina iseniz, burada kendinizi evinizde hissetmeniz gerekir. Düşük profilli olmalarına rağmen, daha fazla dokunsal hassasiyet ve daha fazla güvenilirlik dahil olmak üzere mekanik anahtarların bazı avantajları ile birlikte gelirler.

Her iki klavye de kablosuzdur ve Logitech’in kendine özgü uzun pil ömrü burada tam güçtedir. Klavyenin arka ışığını açmak, klavyeyi kapattığınızda 15 gün veya 10 aya kadar pil ömrü sağlar. Klavye sensörlerle donatılmıştır, böylece elleriniz yakınınızdayken arka ışığını açabilirsiniz ve USB-C bağlantı noktası güç azaldığında şarj işlemini gerçekleştirir. Hem klavye hem de fare, bağlı oldukları üç cihazı hatırlayabilir (Bluetooth veya birlikte verilen bir USB kablosuz adaptör aracılığıyla bağlanabilirler) ve bir düğmeye basarak aralarında geçiş yapabilirler.

MX Mechanical Mini ve MX Master 3S’yi son iki gündür kullanıyorum ve şimdiye kadar her ikisinden de ofis üretim araçları olarak etkilendim. Açıkça her ikisi de yüksek performanslı oyun çevre birimleri değil, birçok çalışanın ofislerinde ve evlerinde kullandığı standart klavye ve farelerden bir yükseltme seçeneğidir. Bu hafta sonu tüm düşüncelerim için bizi izlemeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.