Los Angeles’ın ünlü dağ aslanı P-22’ye ötenazi yapıldıCNN

P-22, Los Angeles’taki Griffith Park’ta uzun yıllar geçiren bir dağ aslanı, Yetkililer, bir “araç çarpmasında” meydana gelen yaralanmaların ardından ötenazi yapıldığını söylüyor.

Büyük kedi geçen ay manşet oldu Saldırıp öldürdü Bir sakinin tasmalı chihuahua’sı. Pazartesi günü, izini sürmek ve sakinleştirmek için izleme tasmasından GPS verilerini kullanan yetkililer tarafından yakalandı.

California Balık ve Yaban Hayatı Departmanı, “kapsamlı bir tıbbi değerlendirmeden” sonra P-22’ye ötenazi yapma kararı aldı. Cumartesi günü yayınlanan bir habere göre.

Departman, “şefkatli ötenazinin” San Diego Hayvanat Bahçesi Safari Parkı’ndaki sağlık ekibi tarafından oybirliğiyle önerildiğini ve genel anestezi altında gerçekleştirildiğini söyledi.

Bakanlık, P-22’ye “kapsamlı bir değerlendirme” verildi ve “dağ aslanının kafasına, sağ gözüne ve iç organlarına ciddi bir travma gösterdi ve yakın zamanda bir araç çarpması gibi bir yaralanma şüphesini doğruladı” dedi. “İç organlarındaki travma invaziv bir ameliyat gerektirecek.”

12 yaşındaki dağ aslanının “önceden var olan önemli koşulları, geri dönüşü olmayan böbrek hastalığı, kronik kilo kaybı, tüm vücudunda yaygın paraziter cilt enfeksiyonları ve lokalize artrit” vardı.

Bakanlık, genel olarak sağlık durumunun kötü olduğunu ve “altta yatan ek koşulların henüz tam olarak teşhis edilmediğini” söyledi.

Yetkililer, P-22’nin bir araçla olası bir karşılaşması hakkında bilgi aramayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bakanlık, “Bu durum ne P-22’nin hatası ne de ona çarpan bir sürücünün hatasıydı” diye yazdı. “Daha ziyade, habitat kaybı ve parçalanmasından kaynaklanan bir olgudur ve vahşi yaşam geçişlerinin ve iyi planlanmış alanların düşünceli bir şekilde inşa edilmesi ihtiyacının altını çizer.”

P-22 Los Angeles, Hollywood tabelasının altında bir kamera kapanı ile fotoğraflandığında ünlendi. Film, National Geographic’in Aralık 2013 sayısında yer aldı.

Dağ aslanının, Cumartesi günü hayranlarının içten mesajlar bıraktığı kendi Facebook ve Instagram sayfaları vardı.

P-22 ayrıca Los Angeles Hayvanat Bahçesi’nde 9 metrelik bir çiti aştığı için manşetlere taşındı. Kola sıkmak 2016’da

Kaliforniya’daki yetkililer, Vali Gavin Newsom da dahil olmak üzere dağ aslanının ölümüne işaret eden açıklamalar yaptılar.

Newsom, “P-22’nin Los Angeles’ın kalbindeki ıssız bir adada hayatta kalması, dünyanın dört bir yanındaki insanları büyüledi ve çeşitli yerel türlerimizi ve ekosistemlerimizi koruma çabalarını yeniden canlandırdı” dedi. Bir haber bülteninde.

Açıklamaya göre Newsom’un babası, Mountain Lion Foundation’ın kurucusu ve türler için kalıcı korumayı savunuyor.

Newsom, “İkonik dağ aslanının inanılmaz yolculuğu, Liberty Canyon’daki dünyanın en büyük vahşi yaşam üst geçidi de dahil olmak üzere, yeni bir koruma ve doğayla yeniden bağlantı kurma çağına ilham vermeye yardımcı oldu” diye ekledi. “Eyalet genelinde önemli yaşam alanlarını restore etmek için yenilikçi ittifaklar ve stratejilerle, gelecek nesiller için Kaliforniya’nın değerli doğal mirasını korumak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu yılın başlarında, hayvanların bölgede dolaşmaları için daha güvenli bir rota oluşturma umuduyla, Highway 101’de 10 şeritli bir yaban hayatı geçişinde çalışma başladı. Buna ek olarak, Newsom eyalet çapındaki diğer benzer programlara 50 milyon dolar taahhüt etti.

Ulusal Yaban Hayatı Federasyonu’nun Kaliforniya bölge genel müdürü Beth Pratt da dağ aslanı hatırladı. Duygusal bir haber bülteninde. “Geçmişte P-22 hakkında yazacağımı hayal etmek zor,” dedi ve gelecekteki Kaliforniya dağ aslanlarının güvenli bir şekilde dolaşabileceklerini umduğunu ifade etti.

“Seni tanıma armağanı için teşekkür ederim, P-22. Seni sonsuza kadar özleyeceğim, dedi Brad. “Ama mirasını onurlandırmak için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğim ve seni özlesek bile, senin dünyanı daha güvenli hale getirerek en azından kısmen telafi edebiliriz.”

Düzeltme: Yetkililer P-22’yi ele geçirdiğinde bu hikayenin daha önceki bir versiyonu yanlış ifade edildi. Pazartesi günü tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.