Maryland mağazasındaki Apple çalışanları, ABD’de ilk kez sendikalaşmak için oy kullandı

18 Haziran (Reuters) – Apple Inc (AAPL.O) Maryland’deki işçiler Cumartesi günü bir sendikaya katılmak için oy kullandılar ve ABD’de sendika oluşturan teknoloji şirketlerinin ilk perakende çalışanları oldular.

Sendika, Baltimore yakınlarındaki Dawson’da 100’den fazla işçinin “Uluslararası Makinistler ve Havacılık İşçileri Birliği’ne katılmak için ezici bir çoğunlukla oy kullandığını” söyledi. İnternet sitesi.

Yerel işçiler organize perakende işçilerinden oluşan bir koalisyon kurdu ve bir mektupta “meslektaşlarımızın çoğunluğunun desteğine sahipler” yazdılar. Mektup Apple CEO’su Tim Cook’a.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

“Yönetimimize aykırı olmamalı veya çatışma yaratmamalı” yazdılar.

1 Mart 2022 tarihinde çekilen bu çizelgede Apple logosu bulunmaktadır. REUTERS / Dado Ruvic / İllüstrasyon

Reuters’in yorum talebine yanıt veren bir Apple sözcüsü, bir e-postada şirketin “şu anda ekleyecek hiçbir şeyi olmadığını” söyledi.

Amazon.com Inc dahil olmak üzere bazı büyük ABD şirketlerinde sendikal çabalar ivme kazanıyor (AMZN.O) Ve Starbucks Corp. (SBUX.O). devamını oku

Atlanta’daki Apple çalışanları, sendikalaşmaya çalışmaktan korktuklarını iddia ederek geçen ay çekildi.

Bazı mevcut ve eski Apple çalışanları, geçen yıl #AppleToo hashtag’ini kullanarak şirketin çalışma koşullarını çevrimiçi olarak eleştirmeye başladı.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Bangalore’deki Jaiveer Singh Shekhawat Raporu; Kurgu: William Mallard

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.