Maymun gribinde Biden: ‘Herkes’ yayılma konusunda endişelenmeli

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Başkan Biden Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD’nin insanları maymun gribine karşı korumak için hangi aşıların mevcut olduğunu araştırdığını ve vakalar dünyaya yayılmaya devam ederken “herkesin” endişelenmesi gerektiğini ve bazı ülkelerin tedavi rezervlerini artırdığını söyledi.

Güney Kore’den Biden, “Ne yaptığımızı, varsa bunun için hangi aşının bulunabileceğini bulmak için çok çalışıyoruz.” Dedi. Resmi ziyaret.

Biden dedi Son zamanlarda yayılan maymun enfeksiyonu – Dünya Sağlık Örgütü tarafından en az 12 ülkede nispeten nadir görülen hastalık olarak kabul edilmiştir. Yerel – Devam ederse “sonuç” olabilir.

Biden, sağlık danışmanlarının “bana maruziyetin kapsamını henüz söylemedi, ancak bu herkesin endişelenmesi gereken bir şey” dedi. “Bu bir endişe. Yayılırsa, sonuçları olacaktır.”

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jack Sullivan, ABD’de maymun gribini tedavi edecek aşıların bulunduğunu, Pitton’un davalarının yurtiçinde ve yurtdışında açıklandığını söyledi. Sullivan, Güney Kore’den ayrıldıktan sonra Pazar günü Air Force One’da gazetecilere şunları söyledi: “Bu konuda kendisine çok düzenli olarak bilgi verildi.

Bilim adamları, enfeksiyonlara neyin neden olduğunu ve nasıl tepki verdiklerini bulmak için acele ediyorlar. DSÖ aldı Raporlar ABD, Kanada, Avustralya ve Avrupa’da dokuz ülkede bir laboratuvarda doğrulanmış 92 vaka ve 28 şüpheli vaka var. DSÖ listesinde olmayan iki ülke – İsrail Ve İsviçre – İlk teyitli vakaları Cumartesi günü bildirildi.

Araştırmalar, kızamık aşısının maymun çiçeğine karşı en az yüzde 85 etkili olduğunu gösteriyor ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, Amerika Birleşik Devletleri, biri özellikle maymun kutusu için kızamık önlemek için iki aşıya lisans verdi.

ABD ve Avrupa’da şu anda onaylanan nadir virüs maymun kutusu nedir?

Bulaşıcı bir virüsün henüz açıklanamayan yayılımı, bilim camiasında alarma geçti. Korona virüs Salgın – ancak bazı uzmanlar ikisinin farklı olduğuna dikkat çekiyor. Monkeypox insanlarda daha az yaygındır ve hastalığa karşı etkili aşılama seçenekleri vardır.

“Sadece o zaman dikkatimize geldi. Beyaz Saray Corona virüsü yanıt koordinatörü Ashish Jah, bu hafta ABC News’de, “Bu virüsü on yıllardır biliyoruz” dedi.

“Bunun bir virüs olduğunu anlıyoruz. Ona karşı aşılarımız var. Buna karşı tedavilerimiz var … Devlet kadar bulaşıcı değil. Bu yüzden umarım elimizi onun üzerinde tutabiliriz.

Johns Hopkins Sağlık Güvenliği Merkezi direktörü Tom Inglesby, bu noktada maymun kutusunun halka yönelik genel riskinin “çok, çok düşük” olarak kabul edildiğini söyledi. Daha önce The Washington Post’a anlattı.

Massachusetts ve New York City sağlık yetkililerinde bir maymun kutusu enfeksiyonu teşhisi konuldu. Dedim Eyalette şüpheli maymun gribi vakalarıyla ilgili soruşturma kapsamında Cuma günü iki hasta muayene edildi. Bir hasta maymun kutusuna ait bir virüs ailesi olan ortobox virüsü için pozitif test yaptı ve maymun kutusuna benzer bir hastalığa sahipti “dedi.

Ja, önümüzdeki günlerde birkaç vaka daha görürse şaşırmayacağını söyledi.

CDC, dünya çapında vakalar arttıkça doktorları maymun gribi için uyanık olmaya çağırıyor

Çarşamba günü, Kopenhag merkezli Bavarian Nordic şirketi, ABD hükümetinin JYNNEOS’un dondurulmuş kurutulmuş versiyonunu tedarik etmek için bir sözleşme kapsamındaki tercihlerini kullandığını iddia ederek ABD’de maymun gribine karşı kullanılmak üzere lisanslı bir kızamık aşısı geliştirdi. içinde.

Bavyera Nordic, uzun ömürlü aşının yeni dozlarının 119 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi. Haber bülteni. ABD Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Kurumu, şirketle yaptığı anlaşma uyarınca, gelecekte yaklaşık 13 milyon dolarlık dondurarak deneme dozu için yaklaşık 180 milyon dolar değerindeki seçenekleri kullanabilecek.

Bir sağlık ve insan hizmetleri sözcüsü Axios’u anlattı Satın almanın enfeksiyonlara doğrudan bir yanıt olmadığını, ancak ilacın dozunun maymun kutusunu tedavi etmek için kullanılabileceğini söyledi.

Ayrı olarak, Bavyera Nordic Dedim “Mayıs 2022’de gelişen yeni maymun çiçeği vakalarına yanıt olarak IMVANEX® kızamık aşısını sağlamak için yayınlanmamış bir Avrupa ülkesiyle anlaşma imzaladı.” ımvanexJynneos aşısı Avrupa’da biliniyor ve sadece kızamık tedavisi için ruhsat verilmiş ama henüz kullanılmamış.”Etiket”Önceki maymun çiçeği vakalarında.

En az iki Avrupa ülkesi aşıların stoklanmasına katılıyor. İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javed Kendinden emin Birleşik Krallık – WHO, 21 ila 30 maymun çiçeği vakası bildirildiğini söylüyor – “maymun gribine karşı ek dozlarda etkili aşılar aldı.”

Bu arada İspanyol El Pais gazetesine göre, İspanya binlerce ek doz Imvanex aşısı almaya hazırlanıyor. Bildirildi. İspanya ayrıca maymun gribi için daha fazla antiviral tedavi alma eğiliminde DecovirimatGazeteye göre.

Kim Tokyo’dan bildirdi. Meryl Kornfield, Hannah Knowles, Timothy Bella, Lindsey Bever ve Carolyn Y. Johnson bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.