Mega Millions: Piyangoda en az bir bilet sahibi 1.28 milyar dolarlık ikramiye kazandı | amerikan haberleri

Yakın tarihin en büyük piyango ödüllerinden birinin kazanan numaraları açıklandı, yani en az bir şanslı kazananın milyar dolarlık bir ödül kazanma hayali yakında gerçekleşecek.

Mega Millions Piyango 1,28 milyar dolar değerinde sona erdi ve Cuma gecesi kazanan numaralar: 13-36-45-57-67, Mega Ball: 14.

İkramiye, üçüncü en büyük piyango ödülü ve yaklaşık dört yılın en büyüğüdür. Piyango, en az bir bilet sahibinin ödülü kazandığını söyledi.

Bir Tennessee oyuncusunun oyundaki altı sayıyı da eşleştirdiği 15 Nisan’a kadar uzanan, kazanansız 29 ardışık beraberlik olduğu için daha da büyüdü.

1.28 milyar dolarlık ödül, oyunculara 29 yıl boyunca 30 yıllık ödeme yapan bir yıllık ödeme seçeneği ile ödenecek. Neredeyse tüm jackpot kazananları, Cuma gecesi çekiliş için tahmini 747,2 milyon $ ile nakit seçeneğini tercih ediyor.

Büyük ikramiyeyi kazanma olasılığı 302,5m’de 1’dir.

Mega Millions, 45 eyalette artı Washington DC ve ABD Virgin Adaları’nda oynanır. Oyun devlet piyangoları tarafından koordine edilmektedir.

Jackpot, Amerika’da ve tüm dünyada yüzyıllardır düzenlenen piyangoların son zamanlardaki odak noktasıdır.

Amerika Birleşik Devletleri genelinde, eyalet piyango sistemleri, eğitim, turizm, ulaşım ve daha fazlasını artırmak için piyango gelirini kullanır. Devlet yetkilileri, büyük mega-milyonluk ikramiye ile, en büyük ödülü talep etmeye yönelik ulusal ilginin artacağını ve bunun da kendi amaçları için daha fazla fon sağlanmasıyla sonuçlanacağını umuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.