Michael Sussman davası: Eski FBI resmi ifadesi, Clinton kampanya avukatına karşı Durham davasını güçlendiriyor

James Baker, eski FBI genel danışmanı; Durham’ın en önemli tanığıWashington DC’deki bir tahkim mahkemesine, Sussmann’ın Trump’a atıfta bulunduğu Eylül 2016’da Sussmann ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Sussmann, FBI’a yalan söylemekten suçlu olduğunu kabul etti – özellikle de hiçbir müşteri adına Baker’a yalan söylemediğini.

“Belli bir müşteri adına önüme çıkmadı ve Kremlin’e bağlı olan Alpha Bank adlı bir şey arasındaki görünüşte gizli bir iletişim kanalı hakkında bazı bilgileri vardı. Rusya – ve Trump örgütünün Birleşik Devletler’deki bölümleri. Devletler,” dedi Baker.

FBI Trump-Alpha ipucunu gördüm Ve haftalar içinde “hiçbir şey yoktu” dedi Baker. Durham’ın davasının temel ilkelerinden biri, Sussman’ın Baker’a Clinton adına bir ihbarda bulunması, ancak FBI’ı Trump’ı yargılaması için kandırma planının bir parçası olarak kampanya bağlarını saklaması ve daha sonra bununla ilgili bir “Ekim sürprizi” ortaya çıkarmasıdır. Basında.

Baker tanık kürsüsünde, arkadaş oldukları için Sussman’ın iddiasına “inandığını” ve Sussman’ın yargıda çalışan ve Trump’ı anlamak için gereken siber güvenlik uzmanlığına sahip “ciddi bir avukat” olduğunu bildiğini söyledi. -Alfa verileri.

Baker, “Beni iyi bir vatandaş olarak görmeye ve bazı bilgilerle geleceğini sanıyordum,” dedi. “Michael’ı tanıyorsa, hükümete yardım etmek isteyeceğini düşünüyorum.”

Baker’ın ifadesi, FBI’ın Trump-Rusya soruşturmasındaki olası suistimalleri araştırmak için üç yıl harcayan Trump’ın özel danışmanı Durham’a ilham verebilir. Trump’ın umduğu bombalama suçlamalarından hiçbirini sağlamadı ve Sasman davası, davasının üç kişiye karşı suçlamada bulunan ilk büyük mahkeme salonu testiydi.

Ancak karar, jüri üyelerinin Baker’ın güvenilirliğini değerlendirme şeklini değiştirebilir. Sussman’ın avukatları, 2018’de Kongre’de ve 2019’da Adli Gözlemevinde çapraz sorgulama ve Durham’ın avukatlarıyla yaptığı birkaç röportaj aracılığıyla, Packer’ın kilit sorulara verdiği yanıtların nasıl değiştiğini ortadan kaldırmaya çalıştı. Bu hafta durun.

Savunma avukatı Sean Bergowitz, Baker’a, altı yıl önce Sussman toplantısında olanlar hakkında “hafızamı canlandıranların” avukatlar olduğunu itiraf etti. Baker, son yıllarda avukatlarla bir araya geldiğinde keskin sorular sorarak ve görüşmeleri hakkında bir FBI görevlisinin yazdığı notları göstererek hafızasını tazelediklerini söyledi.

Hakim, suçlu hakkında hüküm verir

Perşembe günü erken saatlerde, Yargıç Christopher Cooper, Sussman’ın adaleti düşürme talebini reddetti.

Susman’ın avukatları Çarşamba günü, tanıklardan birinin Susman’ın anayasal haklarını ihlal ederek kendi argümanıyla ifade vererek kilit bir soruya cevap verebileceğini öne sürmesi nedeniyle adil bir yargılamanın yapılamayacağını savundu. Tanık Mark EliasClinton’un kampanyasında en iyi avukat olarak görev yapan kişi, aksi takdirde Sussman’ın argümanına nispeten yardımcı bir tanıktı.
Yargılanan Michael Sussman kimdir?

Davasının savunucuları, bu ifadenin gerçek metnini çevrimiçi olarak sunmak için çalışıyorlar. Sussman’a Trump-Alpha Tips’i “Clinton kampanyası adına” Baker’a getirip getirmediğini bilip bilmediği soruldu. Elias, “Bay Sussman’a sormalısınız” diye yanıtladı.

Cooper, Perşembe sabahı bir kabahat duruşmasına karşı mahkemeye karar verdi, ancak Sussman’ın Elias’ın ifadesinin bazı sorunlu kısımlarını mahkeme kaydından çıkarma talebini kabul etti.

Savunma avukatları, Sussman’ın kendi davasında tanıklık edip etmeyeceğine karar vermediklerini söyledi. Birkaç gerçek tanık ve tanıkla savunma davası açmaya hazırlanıyorlar.

Bu hikaye daha fazla ayrıntıyla güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.