Michael Sussman, Trump dönemi avukatının açtığı davada beraat etti

Washington – Donald J. Demokratlarla bağlantılı kilit bir Demokrat avukat olan Michael Zusmann, Salı günü FBI’a Trump ile Rusya arasındaki olası bağlantılar hakkında 2016 müşterisi olmadığı konusunda yalan söylemekten beraat etti.

Trump yönetimi tarafından üç yıl önce atanan özel danışman John H. Durham için karar, Trump-Rusya soruşturmasında yanlış bir şey olup olmadığına bir darbe oldu.

2016 yılında, siber güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen tuhaf İnternet verilerine odaklanan bir dava Rusya’da halka açıldı. Demokratlar hacklendi Ve Bay Trump ülkeyi cesaretlendirdi Hillary Clinton hedefli e-postalar.

Araştırmacılar, verilerin Trump organizasyonu ve Kremlin’e bağlı banka Alpha Bank için sunucuları kullanan gizli bir iletişim kanalını yansıtabileceğini söyledi. FBI, şüphelere kısaca baktı ve onları reddetti.

19 Eylül 2016 tarihinde Sn. Sussman, şüpheyi üst düzey bir FBI görevlisine iletti. Savcılar, polis memuruna, aslında Bayan Mösyö olan herhangi bir müvekkili adına orada olmadığı konusunda yalan söylediğini iddia ediyor. Çalışmalarını Clinton’un kampanyası ve ona bir ipucu getiren teknik bir yönetici için sakladı.

Bay. Durham ve soruşturma ekibi, mahkeme dosyalarını ve soruşturma kanıtlarını kullanarak, Mr. Sussman, Demokrat Parti’ye bağlı bir hukuk firmasında nasıl çalıştığını anlattı ve Clinton kampanyasında muhabirlerin Alpha Bank hakkında yazmasını sağlamaya çalışırken geçirdiği zamanı kaydetti. şüpheler.

Ancak gazetecileri bu tür şüpheleri yazmaya zorlamak suç değildir. Bay. Sussmann’ın suçluluğu ya da masumiyeti dar bir mesele haline geldi: 2016 toplantısında kıdemli bir FBI görevlisine yalan beyanda bulunup bulunmadığı ve bu şüphelerini kimseyle paylaşmadı.

Bay. Durham, davayı büyük bir komplo planlamak için kullandı: FBI’ın Rusya ile ortak bir girişim kurmasını sağlayarak, muhabirler bunun hakkında yazacaktı – Clinton kampanyasını içeren bir plan. ; Araştırma karşıtı firması Fusion GPS; Bay. சுஸ்மான்; Ve ona tuhaf veriler ve analizler getiren bir internet güvenlik uzmanı.

Rusya’nın soruşturmasının bir “aldatmaca” olduğu görüşünü paylaşan Mr. Bu provokasyon Trump destekçilerini heyecanlandırdı ve gerçek soruşturmayı bazen ince veya şüpheli iddialarla ilişkilendirmeye çalıştı. Aslında Alpha Bank olayı bir ihmaldir: Mr. Sussmann ihbarı vermeden önce bile, FBI soruşturmasına başka nedenlerle başlamıştı ve Özel Danışman Robert S. M இறுதிller III’ün son açıklaması bundan hiç bahsetmedi. Alfa Bankası Şüphesi.

Ama Bay Durham ve ekibinin daha geniş niyetlerini ortaya koymak için kullandığı durum zayıftı – başka hiçbir tanık veya çağdaş referans olmadan bir toplantıda yayınlanan yanlış bir ifade. Başsavcı Andrew Tbilipis ve meslektaşları Marshall tarafından sunulan deliller ve argümanlar, Sn. Sussman’ın suçsuz olduğuna oybirliğiyle karar verdiler.

Bay. Trump’ın destekçilerinden bazıları, Columbia Bölgesi’nin daha demokratik bir alan olarak itibarına dikkat çekerek, bir jürinin Trump dönemi avukatına karşı siyasi olarak önyargılı olabileceği beklentisini artırdı. Clinton kampanya için çalışıyor.

Bay. Durham, kararla ilgili hayal kırıklığını dile getirdi, ancak yaklaşık altı saat süren hakem kararını takdir ettiğini söyledi.

Açıklamada, “Bu davada gerçeği ve adaleti aramak için gösterdikleri özverili çabalar için müfettiş ve savcı ekibine teşekkür etmek ve teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kararın açıklanmasından kısa bir süre sonra Sn. Sussmann, mahkeme dışında gazetecilere kısa bir açıklama okudu ve jüriye, savunma ekibine ve zorlu yıl boyunca kendisine ve ailesine destek olanlara teşekkür etti. Hiç soru almadı.

“FBI’a gerçeği söyledim ve bugün tahkim mahkemesi onların oybirliğiyle aldığı kararı açıkça kabul etti” dedi ve “Yanlış suçlamalara rağmen bu davada adaletin nihayet yerine gelmesi beni rahatlattı” dedi.

Hakim, jüriye gerçekleri belirlerken kendi siyasi görüşlerini dikkate almamalarını söyledi.

Avukatların gerekçelerini “siyasi komplo teorileri” olarak gösteren savunma, New York Times’ın konuyla ilgili bir makale yazmayı zaten düşündüğünü söyledi. Sussman, konuyu FBI’a taşıdığını savundu. Konsol, düz tabana takılmaması için kafayı kaldırır.

Clinton kampanya yetkilileri, duruşma sırasında, ona FBI’a gitmesi için talimat vermediklerini veya yetki vermediklerini ve Büro’ya güvenmedikleri için bunu yapmanın kendi çıkarlarına aykırı olduğunu ve herhangi bir makalenin yayınlanmasını yavaşlatacağını ifade ettiler.

Bir açıklamada, Shawn Bergowitz ve Michael Bosworth, Mr. Susman’ın iki avukatı Mr. Durham’ı eleştirdi.

“İlk suçlanan Michael Sussman olmamalıydı” dediler. “Bu olağanüstü bir dava. Umuyoruz ki bugünkü karar, onu dinlemek isteyen herkese açık bir mesaj verir: Siyasi delilin yerini hiçbir şey tutamaz ve adalet sistemimizde siyasete yer yoktur.

Bu hikaye gelişiyor. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.