Michigan’daki gizemli parvovirüs benzeri hastalık 60 köpeği öldürdü

Michigan’da gizemli bir hastalık köpekleri etkiliyor ve bazı vakalar ölümcül. Kusma ve kanlı dışkıya neden olan parvovirüs benzeri bir hastalıktır.

Parvovirüs köpekler için oldukça bulaşıcıdır ve Michigan’da yaygındır. Bir aşı var ve virüs diğer hayvanlara veya insanlara bulaşıcı değil.

Otsego İlçesi Hayvan Kontrol ve Barınak Direktörü Melissa Fitzgerald, CBS News’e verdiği demeçte, Otsego İlçesi hastalıktan 30’dan fazla ölüm gördü. Fitzgerald, Clare County’de en az 10, Ostego County’de yaklaşık 10 kişinin öldüğünü, ancak daha fazlasının beklenebileceğini söyledi.

Michigan Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı Raporu aldığını söyledi. Kuzey Michigan’da bir köpek kusma ve ishal oldu. Bunlar, köpek parvovirüsünün yaygın semptomlarıdır, ancak hayvan, veteriner kliniğinde parvovirüs için negatif test yaptı.

Kuzey Michigan’daki diğer hayvan kontrol kurumları, aynı semptomlara sahip köpekleri gördüğünü bildirmiştir ve diğerleri genellikle ilişkilidir. Parvovirüs, tembellik ve iştahsızlık vb. Semptomların nedenleri belirlenmemiştir.

Dışişleri Bakanlığı, hastalık hakkında daha fazla bilgi edinmek için Michigan Hayvan Kontrol Görevlileri Birliği, Michigan Eyalet Üniversitesi Veteriner Teşhis Laboratuvarı ve ABD Tarım Bakanlığı gibi ortaklarla birlikte çalışıyor, ancak bunlar hala araştırmanın ilk aşamalarında.

örnekler vardı Devlet Üniversitesi Laboratuvarına Gönderildi ve köpek parvovirüsü için pozitif test edildi – ancak daha fazla sonuç beklemede, devlet veterineri Nora Wineland yaptığı açıklamada.

“MDARD, Kuzey Michigan’daki bu vakaları ilk öğrendiğinde, hemen ilgili veteriner hekimlere ve hayvan barınaklarına ulaştık ve müdahale çabalarımıza başladık. Hayvanları ve halk sağlığını korumak, departmanın temel direklerinden biridir, ancak bu bir ekip çalışmasıdır. Bir köpek, evcil hayvanınızı sağlıklı tutmanın ilk adımı olduğundan, düzenli aşılar Sahipler evcil hayvanlarını güncel tutmalıdır.”

Departman Evcil hayvan sahiplerini çağırıyor Köpeklerini düzenli olarak aşılatın, evcil hayvanlarını temizleyin, aşısız köpek yavrularını diğer köpeklerden uzak tutun ve hastalık belirtileri gösteren köpekleri diğerlerinden uzak tutun.

Bu ayın başlarında, Ostego İlçesi Hayvan Barınağı, bölgedeki köpeklere bulaşan gizemli bir hastalık hakkında bir rapor yayınladı ve birkaç köpeğin parvo benzeri semptomlar geliştirdiğini ancak testlerinin negatif çıktığını söyledi. Hayvan barınağı Facebook paylaşımında “Bu köpeklerin çoğu 3 gün içinde öldü” yazdı. “Bu köpekler çoğunlukla 2 yaşın altındadır.” Bazı köpekler aşılanmıştır.

kimsenin cevabı yok söz konusu O zamana kadar hastalık hakkında konuşmadıklarını söyledi çünkü “çünkü gerçekten hiçbir şey bilmiyorduk.”

Gaylord, hayvan barınağının Traverse City, Grayling, Mancilona ve Indian River’ı bulmak için çevre şehirlerdeki veterinerlerle yakın temas halinde olduğunu ve hiçbir bölgede enfekte köpek bulunmadığını söyledi.

Geçen Cuma, hayvan barınağı bir mesaj yayınladı. Güncelleme, hastalık bazı ırkları diğerlerinden daha fazla etkilemez ve kuzey ve orta Michigan civarındaki çeşitli ilçelerdeki köpeklerde bulundu. O sırada arşiv, şaşırtıcı hastalığın bölgedeki birçok köpeği öldürmesine rağmen, “uygun şekilde aşılanmış” hiçbir köpeğin ölmediğini söyledi. Clare County’de hayvan kontrol müdürü Rudy Hicks geçen hafta, aşı durumlarına bakılmaksızın hastalık belirtileri gösteren tüm köpeklerin öldüğünü söyledi. Clare County Cleaver.

Barınak, nedeni hala bilinmemekle birlikte, hastalığın bir parvovirüs türü olabileceğini söyledi. Ayrıca parvovirüse benzer semptomlar sergileyen “çok sayıda” köpek hastalığı olduğu ve bu nedenle veteriner hekimlerin bireysel vakaları farklı şekilde tedavi edebileceği belirtildi. Bununla birlikte, barınak insanları köpeklerini parvovirüse karşı uygun şekilde aşılamaya çağırdı. Otsego İlçesi Hayvan Kontrolü ve barınak, bu hafta 24 Ağustos Çarşamba günü Otsego İlçesi İtfaiye Departmanında parvovirüs için bir aşı kliniği düzenleyecek.

CBS News, yanıt için Michigan Tarım ve Kırsal Kalkınma Departmanına ve Michigan Eyalet Üniversitesi Veteriner Teşhis Laboratuvarına ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.