MLB: Deniz Piyadeleri ve Melekler arasındaki toplu kavgadan sonra 12 kişi askıya alındı

Üç Mariners oyuncusu askıya alındı. Andrew Wands’ın sahası tarafından vurulduktan sonra Angels yedek kulübesinde suçlanan Jesse Winger, yedi ceza aldı, JP Crawford beş ve Julio Rodriguez iki.

Menajer Bill Nevin de dahil olmak üzere dokuz oyuncu ve Angels teknik ekibi 10 maç ceza aldı.

Anthony Renton sakatlıktan döndüğünde beş maç, Wands üç, Ray Deborah üç ve Riesel Iglesias iki maç ceza aldı.

Angels’ın saha antrenörü yardımcısı, yedek antrenörü, çevirmen ve yakalama antrenörü de askıya alındı.

MLB web sitesinde, Mariners oyuncularının üçünün de temyize gideceğini belirterek, üçünün de aynı anda kayıp olması nedeniyle askıya almanın ekip tarafından tetiklenebileceğini de sözlerine ekledi.

“Eğer atarlarsa [Wantz] Dışarıda duruyor, “dedi Winger Pazartesi günü. MLB’ye. “Bana vurursa, kovsalar birinci kata çıkıyorum. Oyuncular ve menajerleri konuşmasa hiçbir şey olmayacaktı ama konuşuyorlardı ve ben konuşmak istemedim.

Winger, “Bana kalırsa her şey bitti,” diye ekledi. “Bir dahaki sefere onları vurmaktan endişe edeceğiz. Bu önemli.

“Medyaya ‘sert adam’ hakkında konuşacak kimse yok, burada bunu yapacak ya da para cezaları ve uzaklaştırmalar hakkında konuşacak kimse yok. Ne olursa olsun olacak, bu yüzden onları yeneceğiz.”

Değnekler, Wands’ın Pazar günkü oyun sırasında attığı bir önceki adım Julio Rodriguez’in kafasına yakın olduğu için, Deniz Piyadeleri zaten acı içindeyken Winger’ın beline çarptı.

Öfkeli kanat melekleri yedek kulübesine yönelip her iki sırayı da boşaltırken ve sonunda sekiz çıkışa yol açarken öfkeli atışlar tetiklendi.

MLB, Wantz’ın kasıtlı olarak Winker’a attığı için üç maçlık yasağını aldığını ve temyize gitmeyeceğini söyledi. Ancak hem Tepera hem de Iglesias temyize gitti ve Pazartesi günü Chicago White Sox’a karşı oynamayı başardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.