Monte Gusna: İtalya’da bir helikopter kazasında yedi kişi öldüCNN

İki gün sonra Cumartesi günü yedi kişinin cesedi bulundu. helikopter düştü Kuzeyde İtalya.

Ulusal Alp Uçurum ve Mağara Kurtarma Kolordusu’na (CNSAS) göre, başlangıçta beş ceset bulundu, ancak daha sonra Cumartesi günü gemideki diğer iki ceset bulundu.

İtalya Ulusal Hava Savunma Ajansı’ndan yapılan açıklamada, “9 Haziran Perşembe gününden bu yana kayıp olan helikopter yedi yolcuyla birlikte Luca havaalanından havalandı ve bugün Kuzna Dağı’nda tamamen harap halde bulundu” denildi.

Kalıntılar, Toskana’dan birkaç kilometre uzaklıktaki Emilia-Romagna’nın kuzeyinde, Abyssinia’daki Monte Kuzna’da bulundu.

Yerel saatle 3pm’den (09:00 ET) sonra, CNSAS ne yazık ki kurtulan olmadığını tweetledi.

Kurbanlar bir pilot ve Veneto bölgesinden altı yolcu, İtalya’ya bir iş gezisinde olan dört Türk ve iki Lübnanlıydı. CNN’nin yan kuruluşu SkyTg24 Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Modena eyaleti tarafından resmi onayın sağlandığını söyledi.

SkyTg24, helikopterin deniz seviyesinden 1.922 metre yükseklikteki Passo degli Scaloni’deki Lama deresinin yatağına düştüğünü bildirdi.

İtalya’nın ulusal havacılık güvenlik kurumu Cumartesi günü yaptığı açıklamada, A119 Cola helikopterinin karıştığı kazayla ilgili soruşturma başlattığını ve bir müfettiş gönderdiğini söyledi.

Kurtarma operasyonları CNSAS, İtalyan itfaiye ve İtalyan polis ve hava kuvvetleri personeli tarafından gerçekleştirildi.

“Koordinatları aldık, oraya gittik ve her şeyin yandığını gördük. Helikopter bir vadide, bir derenin yanında ve vinç olduğu için tüm kurtarma ekiplerinin onu zor durumda bırakmasını sağlamaya çalışıyoruz.” asker Cumartesi günü erken saatlerde bir videoda söyledi.Hava Kuvvetleri onaylı Twitter profilinde yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.