NASA, UFO avına katıldı

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Üst düzey bir havacılık ajansı yetkilisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, NASA’nın UFO avına katıldığını ve “uçak veya bilinen doğal fenomen olarak tanımlanamayan olayların gözlemlerini” incelemek için bir ekip oluşturduğunu söyledi.

Ulusal Bilimler ve Mühendislik Akademisi’nde konuşan NASA’nın Bilimsel Hizmetler Direktörlüğü Başkanı Thomas Zurbuchen, uzay ajansının Pentagon ve istihbarat teşkilatları tarafından bu tür düzinelerce görüşü gerçekleştirmek için halihazırda yürütülen çabalara bilimsel bir bakış açısı getireceğini söyledi. , Ve tıp. Tartışmalı bir araştırma alanı olmasına rağmen, uzay ajansının “yüksek riskli, yüksek etkili” araştırmalardan utanmaması gerektiğini söyledi.

Bu duyuru nadiren gelir ve birkaç hafta sonra Kongre öncesi tarihi soruşturma Savunma Bakanlığı’nın yaygın olarak UFO olarak bilinen tanımlanamayan hava olayları olarak adlandırdığı sahneler ve Geçen yıl yayınlanan rapor Ulusal İstihbarat Direktörü, yetkililer tarafından tanımlanamayan 140’tan fazla uçan nesne listeliyor.

17 Mayıs’ta Kongre, UFO’lar olarak bilinen UAP’ler (Tanımlanamayan Hava Olayları) hakkında bir soruşturma başlattı. İşte neden. (Video: Monica Rodman, Sarah Hashimi / The Washington Post)

bu Dokuz sayfalık rapor Ancak, bununla ilgili kongre duruşması, tam olarak ateşin geldiği yerdi. Yetkililer, malzemelerin Çin, Rusya veya diğer ülkeler tarafından geliştirilen herhangi bir ileri uzay teknolojisi olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını söyledi. Ve başka gezegenlerden geldiklerine dair hiçbir kanıt yok.

Bu tür gözlemlerin az sayıda olması, “bu tür olayların doğası hakkında bilimsel sonuçlar çıkarmayı” zorlaştırmaktadır. NASA yaptığı açıklamada. Şirket, yalnızca ulusal güvenlikle değil, aynı zamanda havada uçmanın güvenliğiyle de ilgilendiğini söyledi. “UAP’lerin dünya dışı olduğuna dair bir kanıt yok” diye ekledi.

Ancak NASA, nesiller boyu çözüm olan rahatsız edici bir soruna bilimsel titizlik göstermek istediğini söyledi. UAP’leri incelemek, ajansın dünya dışı yaşam belirtileri arama hedefine uyuyor. Mars’ta su keşfi Ajans, Satürn ve Jüpiter’in uydularını incelemek için dedi.

Surbuchen yaptığı açıklamada, “NASA, bilimsel keşif araçlarının burada güçlü ve uygulanabilir olduğuna inanıyor.” Dedi. “Bilinmeyenle ilgili anlayışımızı geliştirmeye yardımcı olacak araçlara ve ekibe sahibiz. Bilimin tanımı budur. Yaptığımız şey bu.

Konuşmanın ardından gazetecilere konuşan Zurbuchen, bilim camiası tarafından ana akım olarak kabul edilmese bile NASA’yı riskli planlar almaya zorlamak istediğini söyledi.

“Geleneksel bir bilimsel bağlamda, bu konulardan bazılarından bahsetmenin bir tür satış olarak kabul edilebileceği veya gerçek bilimsel olmayan şeyler hakkında konuşmanın kabul edilebileceği açıkça ortaya çıkıyor” dedi. “Buna şiddetle karşı çıkıyorum. Bilimin kalitesinin sadece onu takip eden yayınlarla değil, aynı zamanda bilimle uğraşmaya hazır olduğumuz sorularla da ölçüldüğüne inanıyorum.

NASA’nın girişimi, New York City’deki Simons Vakfı başkanı ve Princeton Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı David Sperkel ve NASA’nın Bilimsel Çalışma Müdürlüğü’nde araştırmadan sorumlu yardımcı yönetici yardımcısı Daniel Evans tarafından yönetilecek. Ders çalışma, Sonbahardan başlayarak NASA, yaklaşık dokuz ay süreceğini ve 100.000 dolardan fazlaya mal olmayacağını söylüyor. Zurbuchen, bunun Pentagon’un çabalarından bağımsız olacağını söyledi.

“Ulusal güvenlik ve karşı istihbarat mümkün [impacts], Yaşamak için yaptığımız şey bu değil. Bunu NASA’da almayacağız ”dedi Surbusen. Ancak ajans atmosfer ve havacılık üzerinde çalışıyor ve “çeşitli hava araçları havada giderek kalabalıklaşıyor” dedi.

Spergel, UAP’leri açıklayan bir çalışma hipotezi çalışması olmadığını söyledi. “Sahip olduğum tek önyargı, farklı olayları izlediğimiz fikrine açık olmanız gerektiğidir” dedi. “Bu olayların neleri açıklayabileceği konusunda çok çeşitli sınırlar var.”

O ekledi: “Sadece o zaman dikkatimize geldi. Ayrıca bu olay hakkında ek veri toplamak istiyoruz.

Ulusal İstihbarat Direktörü tarafından yayınlanan raporda, “bazı UAP’lerin rüzgara karşı hareket etme, ani manevra yapma veya kayda değer hızlarda hareket etme gibi dürtü mekanizmaları olmadan havada kararlı göründüğü” tespit edildi. “Az sayıda durumda, askeri uçak sistemleri, UAP görüntüleri ile ilişkili radyo frekansı (RF) enerjisini etkinleştirir.”

Geçen ay Temsilciler Meclisi Terörle Mücadele, İstihbarat ve Terörle Mücadele Alt Komitesi huzurundaki ifade Ronald S. KüflüSavunma İstihbarat ve Güvenlik Müsteşarı, Pentagon’un fizik yasalarını ihlal eden gizemli uçan cisimlere ilişkin görgü tanıklarının ifadelerini topladığını söyledi.

İki partili komiteye verdiği demeçte, “Hizmet üyelerimizin tanımlanamayan hava olaylarıyla karşılaştığının farkındayız” dedi. “Nasıl göründüklerini anlamaya çalışıyoruz.”

Geçen yıl The Washington Post ile yaptığı röportajda NASA yöneticisi Bill Nelson, gizli UAP raporunu Senato’da görev yaptığı sırada gördüğünü söyledi. Boynumun arkasındaki tüyler diken diken oldu” dedi.

Shane Harris bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.