Nasdaq Composite 2 yılın en düşük seviyesinde kapandıktan sonra hisse senedi vadeli işlemleri çok az değişti

NYSE katındaki tüccarlar, 8 Ağustos 2022.

Kaynak: NYSE

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Nasdaq Bileşik’in normal seansta iki yılın en düşük seviyesinde kapanmasının ardından Pazartesi gecesi çok az değişmedi.

Dow Jones endüstriyel ortalama vadeli işlemleri 20 puan veya %0.07 yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,13 ve %0,21 yükseldi.

Nasdaq kompozitinin yarı iletken stoklarındaki düşüşün ardından %1 düşmesiyle hisse senetleri Pazartesi günü düştü. Dow Jones sanayi ortalaması yaklaşık 94 puan veya %0.3 düşerken, S&P 500 %0.8 düştü.

Yatırımcılar, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un, ABD’nin önümüzdeki “altı ila dokuz ay içinde” resesyona girebileceği konusunda uyarıda bulundu ve S&P 500’ün Federal Rezerv mühendislerinin hoşgörülü olup olmamasına bağlı olarak %20 daha düşebileceğini söyledi. Ekonomi için sert bir iniş.

Bu yorumlar, üçüncü çeyrek banka kazançları için büyük bir haftanın başlangıcında ve Çarşamba günkü üretici fiyat raporu, Perşembe günkü Eylül tüketici fiyat endeksi raporu ve Cuma günkü geçen ay perakende satış rakamları öncesinde geldi.

Yatırımcıların tepkisi yalnızca Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için nasıl çalıştığına odaklanıyor.

Solus Alternative Asset Management baş stratejisti ve ekonomisti Dan Greenhaus, “Fed’in bu fikri her zaman köşede ve ekonomiye daha fazla zarar vermeden enflasyonu düşürmek için kemerlerini sıkacaklar” dedi. Pazartesi CNBC’nin “Closing Bell: Overtime” programında.

“Hep umutlar ve hayaller oldular. Ve çoğunlukla tarih… Tarihin gösterdiği her zaman olur, ki merkez bankası sıkar, çok sıkarlar, ekonomik altüst olur, piyasa çöker. Son nokta” diye ekledi. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.