Neo: Şanghay binasından araba kazasında iki kişi öldü

Kazada Neo’nun bir çalışanı ile ortak şirketin bir çalışanı hayatını kaybetti. Çinli elektrikli otomobil üreticisi Perşembe günü yaptığı açıklamada.
İkili, Çarşamba öğleden sonra Şanghay Discovery Park’ta düşen bir test aracının içindeydi. Neo (NIO) Weibo gönderide söyledi. Şirketin Merkez, endüstriyel parkın içinde yer almaktadır.

“Yerinde yapılan analize göre, bunun bir kaza olduğunu (araçla ilgili nedenlerden kaynaklanmadığı) önceden teyit edebiliriz” diye ekledi.

Neo ayrıca, kazanın nedenine ilişkin bir polis soruşturmasıyla işbirliği yaptığını da söyledi.

Şirket, CNN Business’tan gelen bir yorum talebine yanıt vermedi.

Neo’nun kazayla ilgili raporu en az ilgiyi çekti 78 milyon görüntüleme வெய்போவில் Ve 1.700’den fazla tartışma gönderisi. videolar Turuncu kıyafetli kurtarma ekipleri, ağır hasarlı görünen otomobilde bulunanları kurtarmaya çalışıyor.

2014 yılında Çinli işadamı William Lee tarafından kurulan Neo, Çin’deki en hızlı büyüyen elektrikli otomobil girişimlerinden biri ve Elon Muskin’in Tesla için yerli rakiplerinden biri haline geldi.

Şirket, geçen yıl 2020’ye göre %109 artışla 91.429 araç teslim ettiğini söyledi. Bu yılın ilk beş ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre %12 artışla 37.866 adet teslim etti.

Şanghay’da imrenilen kilitlenmenin gerçekleşeceği Nisan ayına kadar Tesla, Çin’deki en büyük saf EV satıcısıydı. Satış ve dağıtım zincirlerini etkiledi. Çin’in BYD (yapacağım)Warren Buffett’ın desteğiyle o ay Tesla’yı geçti.

Neo, hisselerini 2018’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listeledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.