New York Jets QB Zach Wilson 4. Haftada Çıkabilir; Joe Flacco, Baltimore Ravens karşısında sezon açılışına başladı

FLORHAM PARK, NJ — New York Jets oyun kurucu Zach Wilson Ekip Çarşamba günü yaptığı açıklamada, artroskopik diz ameliyatından kurtulduğu için en az üç maçı kaçıracağını duyurdu.

Başlangıçta, bir veya iki maçı kaçırması bekleniyordu. Kararı açıklayan teknik direktör Robert Saleh, Wilson’ın 4. haftaya kadar oynamayacağını söyledi. Jetler o hafta yolda Pittsburgh Steelers ile karşı karşıya geliyor.

Bu, Jets’in sezonu açacağı anlamına geliyor. Joe Flacco Oyun kurucu olarak, Pazar günü MetLife Stadyumu’nda kendisini 2008’de draft eden Baltimore Ravens takımına karşı başladı.

Saleh, 2021’de 2 numaralı seçim olan Wilson hakkında, “Zihnin ve bedenin %100 olduğundan ve doğru şeyi yaptığından emin olacağız” dedi.

Saleh ayrıca, Wilson’ı şimdi oynamanın riske değmediğini söyledi. “Diz unsuru var. Zihinsel unsur var. Eğitim unsuru var. Diziden çok daha fazlası var.”

Saleh’e göre, Wilson bir aksilik yaşamadı.

Pazartesi günü, Saleh, ikinci yıl oyun kurucunun o gün bir yan antrenmanda “iyi göründüğünü” söyleyerek Wilson’ı başlatma olasılığını açık bıraktı. Aslında, Wilson hiçbir zaman ciddi bir favori olmadı. Bu sadece sportmenlik. Artroskopik diz ameliyatından sadece 22 gün sonra ve henüz takımla antrenman yapmadı.

Kaynaklar, teşhis sırasında – yaralanma 12 Ağustos’ta bir sezon açılışında meydana geldi – iki ila dört haftalık bir yaralanma olarak kabul edildi. Wilson, temassız bir oyun sırasında yırtık bir menisküs ve kemik yaralanması geçirdi, geçen sezon burktuğu diziyle aynı – dört haftalık, cerrahi olmayan bir yaralanma.

Salah, birkaç kez Wilson’ın uygun hale geldiğinde takıma geri döneceğini söyledi. 13 antrenmanı ve iki normal sezon maçını kaçırdı.

Onu dört maç boyunca dışarıda tutacak olan kısa süreli sakatlık rezervine koyabilirlerdi, ancak bu seçeneğe karşı çıktılar çünkü iyileşirken antrenman yapmasını istediler. Bu hafta antrenman yapmayacak.

Flacco, Denver Broncos’taki ilk ve tek sezonu olan 2019’dan beri sezon açılışına başlamadı. 2008’de kendisini draft eden takımla karşı karşıya geldiğinde, 2012 sezonundan sonra bir Super Bowl şampiyonluğu kazandı. 2018 sezonunun sonlarında Ravens’ın şu anki marşıyla değiştirildi. Lamar Jackson.

Flacco, son beşi Jets ve ilk ikisi Broncos olmak üzere yedi ardışık start kaybetti. En son galibiyeti 13 Ekim 2019’da Broncos için bir başlangıç ​​olarak geldi. Geçen sezonun ilk başlangıcında iyi oynadı, Miami Dolphins’e 291 yard ve iki gol attı.

Flacco’nun 2018 sezonundan sonra onu Denver’a takas eden Ravens’a karşı ilk maçıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.