NFL, Dolphins’in sahibini askıya aldı ve para cezasına çarptırarak ekibi iki draft seçiminden çıkardı

Yorum

NFL, Miami Dolphins’in sahibi Stephen Rose’u askıya aldı ve para cezasına çarptırdı ve Salı günü, spor bütünlüğünü yöneten lig politikalarını ihlal ettiği için iki taslak seçim ekibini çıkardı. Cezalar bir soruşturmanın sonucudur Dolandırıcılık ve oyun tankçılığı iddiaları ırk ayrımcılığı durumunda yapıldı Eski Dolphins koçu Brian Flores Şubat ayında başvurdu.

Lig, Dolphins’in 2020 NFL Draft’ındaki konumlarını iyileştirmek amacıyla 2019 sezonunda kasıtlı olarak kaybetmeye çalışmadığı sonucuna vardı. Ancak, şimdi Tampa Bay Buccaneers olan Ross ve Dolphins’in ve eski New Orleans Saints koçu Sean Payton’ın menajeri oyun kurucu Tom Brady’nin ihlal yaptığını tespit etti.

NFL, Ross’u 17 Ekim’e kadar askıya aldı, onu tüm lig komitelerinden çıkardı ve 1,5 milyon dolar para cezasına çarptırdı. Lig, Dolphins’in gelecek yılki NFL taslağında ilk tur seçimini ve 2024’te üçüncü tur seçimini kaybettiğini söyledi.

Mary Jo White, NFL’nin Dolphins’in tanking iddialarıyla ilgili soruşturmasına liderlik ediyor

NFL Komiseri Roger Goodell yaptığı yazılı açıklamada, “Müfettişler benzeri görülmemiş bir ölçekte ve ciddiyette ihlaller buldular.” Dedi. “Yıllar boyunca, bir takımın hem bir baş antrenöre hem de yıldız oyuncuya zarar verme yasağını birden fazla kulübün zararına ihlal ettiğine dair hiçbir örnek bilmiyorum. Aynı şekilde, daha önce hiçbir örneğin haklarına doğrudan bu kadar dahil olmadığını bilmiyorum. ihlaller.

Mary Jo White, New York Güney Bölgesi eski ABD Başsavcısı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu eski başkanı; Soruşturmayı denetlediFlores’in 1 Şubat’ta davasını açmasından sonra başladı. İçinde Ross, önümüzdeki baharda en iyi draft seçimini güvence altına almak için 2019 sezonu için kayıp başına 100.000 dolar ödemekle suçladı.

“Bağımsız soruşturma, şirketimizi tankçılık ve Brian Flores ile ilgili tüm sorunlardan temize çıkardı.[’s] diğer suçlamalar,” dedi Ross Bir açıklamada Dolphins tarafından Salı günü yayınlandı. “Her zaman söylediğim gibi bu iddialar asılsız, kötü niyetli ve iftira niteliğindedir ve konu kapanmıştır. Kurcalama konusunda verilen kararlara ve verilen cezaya kesinlikle katılmıyorum. Ancak kararı kabul edeceğim çünkü en önemlisi şudur. Heyecanlı ve başarılı bir sezona başlarken ekibimize sahip olduğumuzu ve takımın dikkatini dağıtan hiçbir şey olmadığını söyledi.

Dolphins’in 2019 sezonunda kasıtlı olarak maç kaybetmediğini ve Rose’un 100.000 dolarlık teklifinin “ciddi bir teklif olarak kabul edilmediğini veya kabul edilmediğini” söyledi. Soruşturma ayrıca ne Ross’un ne de kulüpteki herhangi birinin konuyu takip etmediğini tespit etti. “

Goodell, “Her kulübün, her maçı kazanmak için iyi niyetli bir çaba göstermesi bekleniyor.” Dedi. “Oyunun bütünlüğü ve halkın profesyonel futbola olan güveni eksik değil. Bir sahip veya üst düzey yönetici, sözlerinin taşıdığı ağırlığı ve kasıtlı olarak veya beklenmese bile, bir yorumun ciddiye alınma ve buna göre hareket edilme riskini anlamalıdır. .

Yunuslar 2019’u 5-11’lik bir skorla bitirdi ve 2020 draftında oyun kurucu Dua Tagovailoa’ya karşı 5 numaralı seçimi kullandı. Oyun kurucu Joe Burrow, o draftta Cincinnati Bengals’e birinci oldu.

Goodell, “Bay Ross’un yorumları Koç Flores’in kazanma kararlılığını etkilemedi ve Dolphins her maçı kazanmak için yarıştı,” dedi. “Antrenör Flores, draft pozisyonunun göreceli önemi hakkında herhangi bir yorumun sezon boyunca kazanma kararlılığını etkilemesine izin vermediği için takdir edilmelidir.”

NFL, Brian Flores’in Dolphins’e karşı tanking, kurcalama iddialarını soruşturmayı planlıyor

Yunuslar Ocak ayında Flores’i kovdu. O şimdi kıdemli savunma asistanı ve linebackers koçu Pittsburgh Steelers ile.

Flores Salı günü avukatları tarafından yayınlanan bir bildiride, “NFL müfettişinin Stephen Rose aleyhindeki gerçek iddialarımı doğru bulduğu için müteşekkir olduğunu”, ancak “araştırmacının bu iddiaları küçümsediğini öğrendiğinde hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Flores, “Araştırmacı, yunusların ‘benzeri görülmemiş ölçüde ve şiddette’ izin verilmeyen hasara neden olduğunu bulsa bile, Bay Ross anlamlı sonuçlardan kaçınacaktır,” dedi. “Futbol oyununda oyunun bütünlüğünden daha önemli bir şey yoktur. Oyunun bütünlüğü sorgulandığında taraftarlar acı çeker, futbol zarar görür.

NFL’nin soruşturması, Dolphins’in Brady’nin New England Patriots ile sözleşmesi olduğu 2019 ve 2020 boyunca izin verilmeyen iletişimleri olduğunu buldu. Takımın, Brady ve Buccaneers ile sözleşmeli olduğu 2021 sezonu sırasında ve sonrasında lig ismiyle tanımlanmayan menajeri ile izin verilmeyen iletişimleri vardı.

Soruşturmaya göre, Brady ve menajeri ile yapılan görüşmeler “Bay Brady’nin Dolphins’te sınırlı bir ortak olmasına ve bir noktada Dolphins için oynama olasılığını içermesine rağmen bir futbol yöneticisi olarak görev yapmasına odaklandı.”

Flores’in davası, Ross’un Flores’e 2019 sezonunun ardından “lig kurcalama kurallarını ihlal eden önemli bir oyun kurucu kiralaması” için baskı yapmaya başladığını söyledi. Flores reddetti, ancak 2020 kışında Ross’la öğle yemeği için bir yatta buluşmaya davet edildi. Flores’in davasına göre Ross, Flores’e “ana oyun kurucunun Marina ile ‘rahatlamak’ olduğunu söyledi. Dava dilekçesinde, Flores toplantıya katılmayı reddetti ve tekneyi terk etti.

NFL’ye göre, Ocak 2022’de Dolphins, Saints’in izni olmadan, Miami’nin koçu olarak Payton hakkında ajan Dan Yee ile izinsiz iletişim kurdu. Baton Azizlerden çekildi Geçen sezondan devam.

Brady’yi temsil eden Yee, Salı günü yapılan yorum talebine yanıt vermedi.

NFL, sınırlı hissedar ve Dolphins başkan yardımcısı Bruce Beal’e 500.000 dolar para cezası verdi ve Brady ile iletişimindeki rolü nedeniyle 2022 sezonu boyunca lig toplantılarına katılmasını yasakladı. Rose önümüzdeki bahara kadar herhangi bir lig toplantısına katılamayacak. Uzaklaştırma süresi boyunca Dolphins kampüsünde bulunamaz.

Flores’in avukatları Douglas H. Victor ve John Eleftherakis ortak bir açıklamada bulundu. “Ne yazık ki, NFL’nin kendisini denetleyemediği açık, bu yüzden Brian’ın tüm iddialarını kanıtlamak için yasal süreci sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz … ve NFL’de gerçek bir değişime zorlamak.”

beyaz da NFL devam eden bir soruşturma yürütüyor Washington Komutanları ve sahibi Daniel Snyder hakkında son iddialar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.