NFL Oyuncuları Derneği, Bills-Dolphins Tartışmasına Dahil Olan Bağlı Olmayan Nörotravma Danışmanını AteşlediABD BUGÜN Spor

Dolphins oyun kurucuyu aklama kararına ilişkin resmi soruşturma Tua Tagovailoa Bekliyor. Ancak şimdilik, NFL Oyuncuları Birliği harekete geçmeye karar verdi.

Duruma aşina bir kaynağa göre, NFLPA, Dua’yı eyleme döndürme kararına dahil olan bağımsız nörotravma danışmanını sonlandırmak için takdir yetkisini kullandı.

Beyin sarsıntısı protokolü, kaba motor dengesizliği sergileyen oyuncuların ancak takım doktoru, UNC ile istişare ederek, dengesizliğin nörolojik bir nedeni olmadığını belirlerse geri dönebilir.

Dua’nın nasıl ve neden geri döndüğüne dair belirli bulgular yapılmamış olsa da, Birlik UNC’ye olan inancını kaybetti çünkü oyuncunun eksikliği açıktı. Mevcut videoya göre Dua geri dönmemeliydi.

Ravens’ın teknik direktörü John Harbaugh bu görüşü dile getirdi Cuma, elinden geldiğince nazik bir şekilde.

Harbaugh, Dua’nın açıkça bocalaması ve ardından oyuna geri dönmesi hakkında “Geçen Pazar gördüklerime inanamadım,” dedi. “Görmek inanılmazdı. 40 yıldır NFL kolejinde koçluk yapıyorum, neredeyse 40 yıldır, daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Gördüklerime inanamadım.”

NFLPA buna inanamadı. Soruşturmanın spesifik bulgularından bağımsız olarak, sendika UNC’nin duruma karışmasından uzaklaşmak için yeterli buldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.