Nipsey Hussle Canlı Güncellemeler: Eric Holder Birinci Derece Cinayetten Suçlu

borç…The New York Times için Rozet Rago

Davalı Eric R. Holder Jr.’ı gelişigüzel izleyen Brianita Nicholson, olay yerine gidip gelmesine kadar ona eşlik ettiğini söyledi.

Çekim gününün açıklanamaz bir şekilde başladığını ifade etti. O ve Bay Holder da bir ay önce tanışmıştı ve Lyft’e yarı zamanlı olarak gitti ve onu bir ücret karşılığında aldı. Takip eden haftalarda yakınlaştıklarını ve sık sık Bay Holder’ı Long Beach’e ya da Los Angeles’a, sahile, Hollywood Walk of Fame’e götürdüklerini söyledi. İlişkilerinin normal olduğunu söyledi.

Çekim günü Bayan Nicholson ifade verdi, çift yakındaki bir takas toplantısına gitti. Bayan Nicholson’a ifadesi nedeniyle kovuşturma dokunulmazlığı verildi.

Bayan Holder biberli peynir kızartması alabilir. Nicholson o gün bir alışveriş plazasına girdiğinde, Nipsey Hussley’i mağazasının önünde maraton kıyafeti içinde dururken gördüğünü söyledi. Bay Huss’a güzel olduğunu ve onunla fotoğraf çektirmek istediğini söyledi. dedi Tutucu. Bay. Holder yakındaki rapçiyi tanıdığından bahsetmedi, ifade verdi.

Bir grup erkekle çevrili olan Huss’a selfie çekmek için yaklaştı, diye ifade verdi. Bu rapçinin son fotoğrafı olacak.

Bay. Bazı tanıklar, Hassell’in Holder’ı kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptığı veya söylentilerin yayıldığı konusunda uyardığını ifade etti. Bayan Nicholson, Bay. Holder, Huss’a silip silmediğini sorduğunu, ancak Huss, onu fırçalıyor gibi göründüğünü söyledi. Arabasına döndüğünü ve Bay Holder’ın yemek yiyebilmesi için yakındaki bir sokağa girdiğini söyledi.

Bay. Holder daha sonra, Bayan Nicholson’ın ifade ettiği bir tabanca çıkardı, ancak daha önce silahları korunmak için sakladığını söylemişti.

Bay. Holder daha sonra arabadan indi ve patates kızartmasını yakındaki bir kamyonun kaportasına koyduğunu söyledi. Kısa bir süre sonra Bayan Nicholson, silah sesleri duyduğunu söyledi.

Bay. Holder arabasına geri döndüğünde, ifade verdi, ona araba kullanmasını, yoksa onu tokatlayacağını söyledi. O, ateş etmiş olabileceğini o sırada fark etmediğini ifade etti. O gece ifade verdi, Mr. Holder’ın annesinin evinde onunla kalmasına izin vermeyi kabul etti ve daha sonra kimliğini bir motele giriş yapmasına yardımcı olmak için kullandı.

Annesi, cinayetten bir gün sonra haberlerde Bayan Nicholson’ın beyaz Chevy Cruze’unu tanıdığında Bay Holder’ın da işin içinde olabileceğini anladığını ifade etti.

“Bununla bir ilgisi olmadığını umuyordum,” dedi Mrs. Nicholson, ifadesinde davanın avukatı John McKinney’e söyledi. “O zamanlar gergin bir enkazdım.”

Açılış konuşmasında Sn. McKinney, Bayan Nicholson’ı farkında olmadan suç ortağı olarak tasvir etti.

“Bayan Nicholson tanıklık yaptığında, ona dikkat edin,” dedi. “Sanırım onda bir masumiyet, bir sadelik bulacaksın.”

Bay. McKinney, Bayan Nicholson’ın polisle işbirliği yapmayı çabucak kabul ettiği konusunda ısrar etti. Yetkililerin telefonundan verilere erişmesine izin verdi ve birkaç saat süren görüşmelere katıldı.

Mahkemede ifadesinde “Aman Tanrım, bu benim itibarım” diye düşünüyordum.

Bay. Holder’ın kamu savunucusu Aaron Johnson, Bayan Nicholson’a önceki hesapları ile kürsüde verdiği hesaplar arasındaki bazı küçük tutarsızlıkları sordu: Mr. Holder’ın patates kızartmasını bıraktığı kamyonun rengi, Hassel’in Bay Holder’a “sakin olmasını” söyleyip söylemediği (Bayan Nicholson, Hassel’in davranışının “soğuk” olduğunu ve Bay Holder’a sakinleşmesini tavsiye etmediğini söyledi.)

Bayan Nicholson, tanık kürsüsünde soruları genellikle rahat bir “evet” veya “Bilmiyorum” ile yanıtladı. Loş pencere desenli gri bir takım elbise giyen Mr. Holder, çoğunlukla gözlerini kaçırdı ya da kayıtsızca ona baktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.