Öğrenci kredisi affı başvuruları web sitesi beta testi için açık

Borçlular, Cuma günü Eğitim Bakanlığı aracılığıyla 20.000 dolara kadar kredi affı için başvurmaya başladılar. Beta testi tam sürümden önce web sitesinin Yardım Programı.

Bakanlık, beta testi sırasında başvuruda bulunan herkesin, form resmi olarak başlatıldığında işleme alınacağını söyledi. Federal kurum, resmi formun yayınlanmasından önce süreci iyileştirmeye yardımcı olacak başvuruları kabul ediyor.

Portal – mevcut https://studentaid.gov/debt-relief/application – Ajans, beta testi sırasında açık ve kapalı olduğunu söyledi. Departmanın teknik ekibi, değerlendirmeler, iyileştirme ve bakım için siteyi çeşitli konumlarda askıya alıyor. Ajans, forma erişemeyen borçluları daha sonra tekrar denemeye veya başvuru herkese açık olana kadar beklemeye teşvik eder. Şirket, tam sürümden önce başvurmanın hiçbir faydası olmadığını söyledi.

Bir departman sözcüsü, “Beta testi sırasında başvuruda bulunan borçluların yeniden başvurmaları gerekmeyecek, ancak site bu ay resmi olarak başlatılana kadar hiçbir başvuru işleme alınmayacak.” Dedi. “Bu deneme süresi, departmanın sitenin performansını gerçek dünya kullanımı yoluyla izlemesine, siteyi resmi uygulama sürümünden önce test etmesine, süreçleri iyileştirmesine ve resmi sürümden önce olası hataları belirlemesine olanak tanıyacak.”

Departman, yaygınlaştırma için zemin hazırlamaya devam ediyor Af programı çeşitli yasal zorluklarla karşı karşıya. başvuru olarak ayarlandı Bu ayın sonunda tüm borçlulara açılacak.

Bu haftanın başlarında, Biden yönetimi cumhurbaşkanının programı için başvuru formunun önizlemesini yaptı 20.000 dolara kadar federal kredi borcunu bağışlayın Uygun borçlular için. Daha önce söylendi Uygulama kısa olacak Borçluların belge veya federal öğrenci kimlik numarası vermeleri gerekmez.

Beyaz Saray, öğrenci kredisi affı başvurusunu paylaştı

Başvuru, borçluların Sosyal Güvenlik numaralarını vermelerini ve yardım için belirlenen gelir sınırlarından daha az kazandıklarını belgelemelerini gerektirir. affetmek Sadece borçlular için 2020 veya 2021’de 125.000 dolardan az veya evli çiftler için 250.000 dolardan az kazananlar. Beyaz Saray’a göre, federal öğrenci kredisi olan borçluların yaklaşık yüzde 95’i programın gelir gereksinimini karşılıyor ve yardım almaya hak kazanıyor.

Borçlular, Başkan Biden’den af ​​planı hakkında daha fazla bilgi için yaygara koparıyor yayınladı Ağustos ayında. Bunlar Eğitim Bakanlığı’nın web sitesi kapatıldı Bildirim gününde. Uygulama Portalını test etmek, yönetimin tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.