Ön seçim: Düşük katılım Demokratları uyardı

Hem Kaliforniya’da hem de New Jersey’de – Kongre kontrolünü belirleyebilecek büyük ABD Evi yarışlarının olduğu eyaletler – ilk ölçümler, seçmenlerin gaz fiyatları, artan suç ve belirsiz bir ekonomi hakkındaki acı duygularını yansıtan daha düşük bir katılım gösteriyor.

Seçmenlerin haklarından mahrum bırakılma, en çok, uygun her seçmene yaklaşık 22 milyon oy gönderildiği Kaliforniya’da belirgindi. Çeşitli yarışan ev yarışlarına rağmen – ilk iki oy toplayan partiden bağımsız olarak genel seçime yükselecek – ve Los Angeles’taki belediye başkanlığı yarışı ve San Francisco Bölge Savcısını geri çağırma girişimi de dahil olmak üzere birkaç Marquee yerel yarışması, yalnızca yaklaşık olarak kabul edildi. Salıya kadar oyların %18’i geri çekildi. Oy izleme verileri Kaliforniya merkezli Siyasi Veri İstihbarat Teşkilatından.
New Jersey’de bazı eyalet seçmenleri oylarını üç günlük bir süre içinde kullanmayı tercih etti. Önceden şahsen oylamaAma Dışişleri Bakanı Tahesha Way kaydetti ABC News’e verdiği röportajda Süreç yeni, yani seçmenlerin buna alışması biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, bu erken göstergeler, son derece kısıtlı yeni oylama yasasının aktivistleri çabalarını iki katına çıkarmaya yönlendirdiği Gürcistan gibi eyaletlerde erken oylama sırasındaki yüksek katılımla tam bir tezat oluşturuyor.
California ve New Jersey hariç, Iowa, Mississippi, Montana, New Mexico ve Güney Dakota’daki seçmenler, dikkatlerini Mayıs takvimine hakim olan büyük ABD Senatosu yarışmalarından çevirdiler ve seçmenler Salı günü birincil oyları kaydettiler – eski Başkan Donald ile Trump’ın etkisi yine orada. Test edildi – Rakip Ev yarışları için bu, seçmenlerin ne kadar istediği konusunda bir pencere sağlayacaktır. İktidar partisini eleştiriyor Ekonomi ve ülkenin durumu üzerindeki mevcut huzursuzlukları için.
Bu dinamik, Demokratların şu anda tüm eyalet çapında ofisleri elinde bulundurduğu ve kongre heyetine hakim olduğu Kaliforniya’da en belirgindir. Eyaletin Partizan Olmayan Yeniden Belirleme Komisyonu tarafından geçen yıl hazırlanan yeni harita ona kadar çıktı. rekabetçi ev yarışları Kaliforniya’da Demokratlar, toplama potansiyeli konusunda olumluydu.
Ama Golden State seçmenleri yarışıyor Maksimum gaz fiyatı Ülkede tansiyon yüksek ve şiddet suçlarında artış var. Evsizler krizini eziyor Sokakta yaşayanlara ev yapmak için milyarlarca dolar harcanmasına rağmen, pek çok kişi bunun kötü olduğunu söylüyor. Tüm bu sorunlar eyalette yakın yarışlarda ortaya çıktı ve Cumhuriyetçileri işlerin kontrolden çıktığı fikrini öne sürmeye teşvik etti.

Kaliforniya’nın en demokratik şehirlerindeki en iyi iki yerel yarış – Los Angeles Belediye Başkanı Eric Corsetti’yi süresiz olarak değiştirme yarışı ve ilerici San Francisco Bölge Savcısı Sessa Bowd’u hatırlama girişimi – sarkacın ne kadar ileri gidebileceğini kanıtladı. 2020 döngüsünde, Minneapolis’te George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından ceza adaleti Demokratlar için merkezi bir konuydu.

San Francisco’da, yerel bir ceza adaleti reformu avukatı olarak Bowden’ın ilerici politikaları, sakinlerin hırsızlık ve araba hırsızlıklarında bir artış fark etmesiyle tartışmaların merkezi haline geldi – onu tahliye etmek için çağrılara yol açtı.

bu LA Belediye Başkanı Yarışması Altı kez ABD Temsilcisi Karen Boss, Los Angeles’taki endüstri politikacılarının artan suç veya evsiz krizini çözemeyeceği mesajını yönlendirmek için 40 milyon dolardan fazla harcayan eski bir Cumhuriyetçi ve milyarder olan alışveriş merkezi geliştiricisi Rick Caruso’ya karşı yarıştı. Boss, Los Angeles Polis Departmanını yetkili 9.700 memuruna iade edeceğini söylese de – 250 polisi kısmen serbest bırakmak için daha fazla sivil kiralayarak – Caruso ek 1.500 muhafız tutma sözü verdi.
GOP’un çeşitli grupları üstünlük için güreşmeye devam ederken, birçok California Cumhuriyetçisi Salı günü kendi zorluklarıyla karşı karşıya kaldı. Trump’ı destekleyen on GOP üyesinden biri ABD Temsilcisi David Valdao’ydu. 2021 işten çıkarma, Yeni 22. Kongre Bölgesi – Demokrat yanlısı Central Valley’de sağında bir meydan okumayla karşı karşıya kaldı. Eski bir Fresno belediye meclisi üyesi olan Chris Mathis, Valadavo’nun istifası nedeniyle aday olmaya karar verdiğini, ancak Trump’ın yarışa dahil olmadığını söyledi.

GOP Temsilcisi. Young Kim, Orange County’nin yeni çizilen 40. Bölgesi’nde Trump’a sadık bir başka denizci olan Greg Roths’un sağ tarafında güçlü bir rekabetle karşı karşıya.

Demokratlar ise GOP temsilcileridir. Mike Garcia’nın Trump ile olan bağlarının Kaliforniya’nın 27. Bölgesi’nde kendisine karşı kullanılması bekleniyor. (Garcia, Arizona ve Pennsylvania’daki 2020 başkanlık seçimlerinin sonuçlarının onaylanmasına karşı oy kullandı.) İki Demokrat, eski eyalet yasa koyucusu Christy Smith ve eski deniz istihbarat subayı Quay Quarte, Kasım ayında onu alma şansı için oynuyor.

New Jersey’de ayrıca birkaç yüksek profilli kongre yarışı var. Eyaletin 7. bölgesinde, eski eyalet Senatosu azınlık lideri ve eski New Jersey valisi Tom Keane’nin oğlu Cumhuriyetçi Tom Keane Jr., birincil yarışına liderlik ediyor. CNN, Demokrat Tom Malinowski’nin o bölgede, tanımı gereği Cumhuriyetçi hale gelen bir savaş alanı olan Demokrat ön seçimini kazanacağını tahmin ediyor.

Sen., New Jersey, 8. Bölge, Kuzey New Jersey. Bob Menendez’in oğlu Demokrat Rob Menendez Jr., emekli Demokrat Albio Cyrus’un yerini alarak Demokratik birincil CNN’de başarılı olacak.

İkili altyapı tasarısına oy veren mevcut GOP temsilcisi. Chris Smith, Central New Jersey’nin 4. Bölgesi’nde bir talk-show sunucusu olan Mike Crispy de dahil olmak üzere bir dizi birincil yarışmacıyı engelliyor. Onaylı Roger Stone ve Rudy Giuliani gibi Trump müttefikleri tarafından.
Montana’da Trump, eski İçişleri Bakanı Ryan Ginkgo’yu destekliyor Tartışma tarihi – Aday Kongre’ye dönmeye çalışıyor. Devlet, 2020 nüfus sayımının sonuçlarının ardından İkinci Kongre’nin koltuğunu kazandı. Ginkgo’nun ikametgahıyla ilgili sorular ortalığı karıştırırken, eski eyalet senatörü. Al Olswesky ve Papaz Mary Todd da dahil olmak üzere dört adayla karşı karşıya. Son zamanlarda siyaset Bildirildi Jinge’nin karısı, vergi kayıtlarında asıl ikametgahı olarak Santa Barbara’da bir ev olduğunu iddia ediyor, ancak Jinge, Whitefish, Montana’da yaşadığını söylüyor.

Iowa’da, eski ABD Temsilcisi Abby Finkenawar’ın Cumhuriyetçi Temsilciye kaybetmesinden iki yıl sonra. Demokratik Senato ön seçimlerinde emekli Donanma Amiri Mike Franken ve Minton Kent Konseyi üyesi Glenn Hurst ile karşı karşıya. Iowa’daki bir alt mahkeme, adaylığıyla ilgili bazı imzaları sorguladıktan sonra, Finkenawar oy kullanmama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı, ancak sonunda Iowa Yüksek Mahkemesi isminin görünebileceğine karar verdi.

İşte California'nın ötesine bakmak için temel ev ilkeleri

Hawkeye Eyaletindeki 3. Bölgedeki en rekabetçi yarışlardan birinde, Temsilciler Meclisi’ndeki mevcut Demokrat Cindy Axney, Trump’ın yarım puandan daha az kazanabileceği bölgede yerini almayı umuyor. . Eyalet Senatörü Des Moines-Area bölgesindeki potansiyel GOP rakipleri arasında. Zack Nunn, Hava Kuvvetleri gazisi ve finans planlayıcısı Nicole Hasso.

Diğer iki yarışan ev yarışı Iowa’da belirlendi. GOP Temsilcisi Marianette Miller-Meeks, yeni 1. Bölge’de Demokrat Temsilci Christina Bohannan ile karşı karşıya. 2. Bölgede Hinson Demokrat Eyalet Senatörü. Liz, aynı zamanda eski bir yerel televizyon haber spikeri olan Mathis ile yüzleşir.

Güney Dakota’da eyalet Temsilcisi Duffy Howard, eyaletteki tek kongre koltuğu için GOP Temsilcisi Dusty Johnson’a meydan okuyor, onu 2020 seçim sonuçlarını onaylamak için oy kullandığı için eleştiriyor ve Trump’ın bu seçimle ilgili yalanlarını kabul ediyor. CNN, Güney Dakota GOP Hükümeti’ni tahmin ediyor. Christy Noam2024 için potansiyel yarışmacı, birincil zorlukla devletin temsilcisidir. Steven Howard’ı yenerek, yeterince muhafazakar olmakla ve vali olarak çok fazla zaman harcamakla suçlandı.

Bu hikaye ek iyileştirmelerle güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.