Özel: Ekonomi hakkında ‘çok kötü’ hisseden Musk, Tesla işlerinin %10’unu kesmek istiyor

  • Tesla, 2021 sonuna kadar yaklaşık 100.000 kişiye istihdam sağlayacak
  • Musk Salı günü çalışanları ofise dönmeleri veya ayrılmaları konusunda uyardı
  • ABD’li yöneticiler ekonomi hakkında giderek daha karanlık konuşuyorlar

San Francisco, 2 Haziran (Reuters) – Tesla (TSLA.O) CEO Elon Musk, Reuters’te gördüğü yöneticilere gönderdiği bir e-postada, ekonomi hakkında “çok kötü bir his” olduğunu ve elektrikli otomobil üreticilerinin yaklaşık %10’unu işten çıkarmak istediğini söyledi.

Haber, dünyanın en zengin çalışanlarına işe dönmeleri veya şirketten ayrılmaları söylendikten iki gün sonra geldi. devamını oku

Tesla, yıllık SEC dosyasına göre 2021 yılı sonuna kadar şirkette ve yan kuruluşlarında yaklaşık 100.000 kişiyi istihdam edecek.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Şirket yorum yapmak için hemen müsait değildi.

Musk’ın olası bir durgunluk ve otomobil üreticileri üzerinde zincirleme bir etki konusunda bariz uyarısı, sektördeki en doğrudan ve yüksek kaliteli tahmindir.

Bir durgunluk riskiyle ilgili endişeler arttıkça, Tesla otomobillerine ve diğer elektrikli araçlara olan talep güçlü kalmaya devam ediyor ve ABD’deki artan bayi envanteri de dahil olmak üzere gerilemenin birçok geleneksel göstergesi etkin değil.

Ancak Tesla, COVID-19 kilitlenmelerinin tesiste maliyetli arızalara yol açmasının ardından Şanghay tesisinde üretimi yeniden başlatmakta zorlandı.

Musk’ın karanlık vizyonu, JPMorgan Chase & Co. dahil olmak üzere yöneticilerin son yorumlarını yansıtıyor. (JPMN) CEO Jamie Dimon ve Goldman Sachs Başkanı John Waltron.

Timon bu hafta “Yolumuzda bir kasırga var” dedi. devamını oku

Amerika Birleşik Devletleri’nde enflasyon 40 yılın en yüksek seviyesinde ve Amerikalılar için yaşam maliyetinde bir artışa neden olurken, Federal Rezerv bir durgunluğa neden olmadan enflasyonu kontrol etmek için yeterince azaltma gibi göz korkutucu bir görevle karşı karşıya.

‘Tüm işe alımları durdurun’

Musk’ın “Dünya çapında işe almayı durdurun” başlıklı bir e-postadaki uyarısından önce, Tesla’nın LinkedIn’de Tokyo’daki satışlar ve yeni Berlin Gigafactory’deki mühendisler ve Palo Alto’daki derinlemesine öğrenen bilim adamları için yaklaşık 5.000 iş ilanı vardı.

Musk’ın personelin göreve geri dönmesi talebi Almanya’da şimdiden tepkiyle karşılandı. devamını oku

Musk, Salı e-postasında “Tesla’daki herkesin haftada en az 40 saat ofiste geçirmesi gerekiyor” diye yazdı. “Gelmezseniz, istifa ettiğinizi varsayacağız.”

Musk, Perşembe günü Avustralyalı teknoloji milyarderi ve Atlasian PLC ile bir Twitter kavgasına karıştı. (TAKIM.O) Kurucu ortak Scott Farquhar, bir dizi tweet’te emrin “1950’lerde olduğu gibi” olduğunu söyleyerek alay etti. devamını oku

Musk, Farquhar’ın Tesla çalışanlarını uzaktan çalışma koşullarına bakmaya teşvik eden tweetine yanıt olarak “Resesyonlar ekonomik reformda kilit bir rol oynuyor” tweetini attı.

Mayıs ayının sonunda bir Twitter kullanıcısının ekonominin resesyona yaklaşıp yaklaşmadığını sorduğunda Musk, “Evet ama gerçekten iyi bir şey. Uzun süredir aptalların üzerine para yağıyor.

Tech Talent Agency Cadre’nin kurucusu Jason Stommel şunları söyledi: “Bunun gizli bir işten çıkarma olduğunu düşünüyorum, bu da amortismanı ortadan kaldırabilecekleri veya aslında işten çıkaramayacakları anlamına geliyor.”

“(Kasturi) işçi yüzdesinin geri gelmeyeceğini biliyor” diyen, kesintiye gerek olmadığı için daha ucuz olacağını da sözlerine ekledi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Düzenleme Honshu Jin tarafından, John Stone Street ve Mark Potter tarafından düzenlendi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.