Pazartesi gecesi 1,9 milyar dolarlık Powerball ikramiye çekilişi teknik bir aksaklık nedeniyle ertelendi

Başlangıçta 22:59 ET için planlanan Pazartesi gecesi Powerball çizimi, organizasyonun “teknik bir sorun” dediği şey nedeniyle ertelendi. Sorun çözüldüğünde, kazanan numaralar powerball.com’da yayınlanacak ve çekilişin ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir zaman verilmemiş olsa da, çekilişin bir kaydı Powerball YouTube kanalında mevcut olacak.

California Piyango, çekilişin “piyangoya katılım için gereken güvenlik protokollerini tamamlamak için gereken ek süre nedeniyle” ertelendiğini tweetledi.

California Piyangosu, “gerekli güvenlik protokolleri tamamlandıktan sonra, çekilişin piyango güvenlik görevlileri ve bağımsız denetçilerin gözetiminde gerçekleştirileceğini” ekledi.

California Piyango sözcüsü, CBS News’e sorunun Kaliforniya’dan kaynaklanmadığını söyledi.

bu Powerball İkramiyesi Hafta sonu 1,9 milyar doları aştı ve hiçbir oyuncunun ikramiyeyi kazanamadığı bir başka rekor kırdı. Son çizim Cumartesi günü.

Powerball çizimleri her Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi geceleri Florida, Tallahassee’deki Piyango Çekiliş Stüdyosu’ndan canlı olarak yayınlanır.

Piyangonun tahmini para ödülüne ilişkin beklentiler, son üç ay içinde istikrarlı bir şekilde arttı ve düzinelerce Powerball turu, hiç kimse tüm ikramiyeyi eve götürmeden geçti. bu Son büyük ödül Ağustos başında Pennsylvania’da kazanan bir bilet satıldı ve ödül fonu o zamandan beri büyüyor.

Powerball nasıl oynanır

Piyango yetkililerine göre, ilgilenen oyuncular 45 ABD eyaleti, District of Columbia, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları’nda oyun başına 2 dolara Powerball biletleri satabilirler. Ancak, bir Powerball çekilişi sırasında herhangi bir ödül kazanma ihtimalinin kabaca 25’te 1 olduğu söylenirken, yetkililer, bir oyuncunun ikramiyeyi kazanma ihtimalinin önemli ölçüde daha düşük, yaklaşık 292 milyonda 1 olduğunu söylüyor.

Bir Powerball bileti satın alırken, oyuncudan 1’den 69’a kadar beş sayı ve 1’den 26’ya kadar bir sayı seçmesi istenir ve bir oyun fişine toplam altı rakam basılır. Numara almak istemeyenler bir piyango terminali seçip numaralarını rastgele seçebilirler.

Küçük ödüller, çekiliş sırasında ilan edilen sıraya kısmen uyan numaralara sahip oyunculara verilir. Büyük ikramiyeyi kazanmak için biletin, son Powerball numarası da dahil olmak üzere aranan altı numaranın tamamıyla eşleşmesi gerekir.

Cumartesi günkü çekiliş, Ağustos’taki son jackpot galibiyetinden bu yana yapılan 40. Powerball çekilişi. Pazartesi gecesi çekilişte kimse kazanamazsa, Powerball koşusu, en büyük ödülü kazanan olmadan oyun tarihindeki en uzun koşu olacak.

Pazartesi günü bir veya daha fazla Powerball bileti kazanılırsa, piyangoya göre tahmini ikramiye nakit değeri 929,1 milyon dolar olacak. Her zaman olduğu gibi, kazananlar ödüllerini, geçerli vergiler düşüldükten sonra tamamı veya 29 yılda 30 mezuniyet için ödenen bir yıllık ödeme olarak toplanabilecek toplu bir tutarda alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.