Pence’in eski genelkurmay başkanı 6 Ocak’ta büyük jüri karşısına çıktı.

kısa 6 Ocak’ta Seçim Komitesi önünde ifade verdi. 6 Ocak’a kadar geçen haftalarda Pence birkaç kez bir mesaj yayınladı. Ancak Ocak ayında Pence, Trump’ın seçimleri devirme gücüne sahip olmadığına ikna etmeye çalıştığına dair bir teori sundu. Anayasa tarafından 6 Ocak seçim oy sayımına başkanlık etmekle suçlandı – Joe Biden’ın tek taraflı olarak düzinelerce seçmeni saymayı reddetmesine veya sayımı tamamen ertelemesine izin verdi.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, House’un Ocak ayı. 6 Short’un ifadesi, Seçim Komitesi tarafından düzenlenen kamuya açık oturumlarda yer aldı. Pence’in baskı kampanyasına direnmesine yardım etmede ön saflarda yer alan üst düzey bir Pence danışmanı olan Greg Jacobs, geçen ayki duruşmada, Pence’in 6 Ocak’ta şiddetli bir kalabalıktan kaçışı sırasında Trump avukatı John Eastman ile hararetli tartışmalar da dahil olmak üzere halka açık olarak ifade verdi.

Seçici komite, Short, Jacobs ve diğer Pence yardımcılarının tam işbirliği göz önüne alındığında, birçok üyenin gereksiz olduğunu öne sürdüğü Pence’in işbirliğini veya ifadesini resmi olarak talep edip etmeme konusundaki belirsizliği açıkça dile getirdi.

ABC ilk olarak Short’un büyük jüri görünümünü bildirdi, aynı gün bir jüri Steve Bannon’u 6 Ocak’ta ifadelere ve belgelere yanıt vermeyi reddetmesiyle bağlantılı olarak Kongre’ye saygısızlıktan mahkum etti. Ağ, kameralarının Short ve avukatı Emmett Flood’u mahkeme salonundan çıkarken gördüğünü kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.