Petrol Pekin’in Hükümet-19 uyarısı üzerine düştü, enflasyon endişelendiriyor Reuters


© Reuters. Dosya Resmi: Arjantin’in Patuakhali eyaletindeki Vaca Muerta şeyl petrol ve gaz sondajında ​​21 Ocak 2019’da petrol kuyuları bulundu. REUTERS / Agustin Marcarian / Dosya Fotoğrafı

Alex Lawler tarafından

LONDRA (Reuters) – Petrol Pazartesi günü Pekin’deki Hükümet-19 vakalarında varil başına yaklaşık 2 dolar düşerek Çin’in talebinin tekrar artacağına dair umutları azaltırken, yaygın enflasyonu kontrol altına almak için daha yüksek faiz oranlarına ilişkin endişeler baskıyı artırdı.

Pekin’in en kalabalık bölgesi Soyong, geçen hafta “korkunç” COVID-19 patlamasını hafifletmek için üç tur toplu testler yaptığını duyurdu. Kitle testi Çarşamba gününe kadar devam edecek.

0907 GMT 1,86 $ veya %1,5 düşüşle 120,15 $’a düşerken, US West Texas Intermediate ham petrolü 2,15 $ veya %1,8 düşüşle 118,52 $’a geriledi.

PVM’nin petrol komisyoncusu Thomas Varga, “Fiyatlardaki mevcut düşüş, Pekin’de hükümet virüsünün ‘acımasız’ bir şekilde yayıldığına dair uyarılarla daha da kötüleşti ve bu da talepteki ani toparlanma konusunda şüphe uyandırıyor” dedi.

Faiz artırımına ilişkin endişeler, Cuma günü ABD tüketici fiyat endeksinin geçen ay %8,6 arttığını gösteren ve finans piyasalarında düşen petrol fiyatları üzerinde baskı yaratan ABD enflasyon verileriyle arttı. [MKTS/GLOB]

Veriler, Fed’in uzun vadede politikayı sıkılaştırabileceği ve keskin bir resesyona neden olabileceği konusunda piyasaları uyardı. Merkez bankasının bir sonraki politika kararı Çarşamba günü.

Petrol fiyatları 2022’de Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin arz endişelerini artırması ve petrol talebinin Kovit kilitlerinden toparlanmasıyla yükseldi. Brent, Mart 2008’den bu yana en yüksek seviyesi olan 139 dolara ulaştı ve her iki petrol seviyesi de geçen hafta %1’den fazla yükseldi.

Birçok üreticinin verimsizliği, Rusya’ya yönelik yaptırımlar ve Libya’daki huzursuzluk nedeniyle, Libya’daki üretim neredeyse yarı yarıya azaldı ve arz kısıtlı, OPEC ve müttefikleri tarafından vaat edilen üretim artışını tam olarak karşılayamıyor.

OANDA aracı kurumundan Jeffrey Haley, “arz / talebin dinamik fiyatlar lehine kaldığını” belirterek, “ABD piyasaları tam bir durgunluğa ve Çin’de yeni kilitlenmelere girene kadar” uzun petrol satışlarının mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.