Philadelphia itfaiyecisi çöken binada öldü; 5 kişi daha kurtarıldı

Bir itfaiye yetkilisi, yoldaşlarından dördünün ve bir belediye çalışanının enkazdan sağ olarak kurtarıldığını söyledi.

300 W. Indiana Ave., şehrin Fairhill semtinde. Kaza, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için çağrılmasından yaklaşık 90 dakika sonra, sabah 3:30’dan hemen önce meydana geldi. Yangın Komiseri Craig Murphy söyledi.

“Departmanımızın bir üyesi cesurca yangını kaybetti ve ardından yangın bittiğinde bina çöktü” dedi.

Murphy Cumartesi sabahı gazetecilere verdiği demeçte, “Sürükle işimiz bitti… kardeşlerimiz burayı terk ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta zor olacak,” dedi.

Binada yangına neyin sebep olduğu ve neyin sebep olduğuyla ilgili ayrıntılar hemen mevcut değildi. Şehir kayıtları onu anlatıyor Üç katmanlı sistem A Ticari / karma kullanım Şehrin bir parçası.

Dört itfaiyeci ile bir belediye ruhsatı ve teftiş görevlisi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Murphy, ruhsatlı işçinin serbest bırakıldığını ve Cumartesi sabahı hastanede dört itfaiyecinin durumunun stabil olduğunu söyledi.

Cumartesi günü ilerleyen saatlerde, yetkililer ölen itfaiyecinin 51 yaşındaki Teğmen Sean Williamson olduğunu belirledi. Haber bülteni Şehirden. Rapora göre Williamson, itfaiyede 27 yaşında bir kıdemli.

İtfaiye Komiseri Adam K., Williamson’ın “en deneyimli teğmenlerimizden biri” olduğunu söyledi. Thiel bir konferans sırasında söyledi.

Thiel, “Neredeyse susuyorum,” dedi. “Ağlamayı bitirmedim.”

Yetkililer, diğer beş yaralının Yangın Mareşali Teğmen Sylvester Burton olduğunu belirledi. Teğmen Clarence Johnson; İtfaiyeci Dennis Daly; İtfaiyeci Robert Brennan, Jr.; Ve şehrin ruhsatlandırma ve teftiş bölümünün amiri Thomas Rybakovsky.

Açıklamada, itfaiye teşkilatının ATF’nin yardımıyla yangının nedenini araştırdığı belirtildi. Henüz bir neden tespit edilemedi, diye ekledi.

Yangın sonrası arama kurtarma çalışması

Murphy, itfaiye ekiplerinin saat 01:53’te kutu alarmı nedeniyle binaya çağrıldığını ve yangını söndürdüklerini söyledi.

Murphy, itfaiyecilerin yerinden edilmiş sakinlere odaklandığını ve “dönüştürüldüğünü” – gizli alanlarda kalan yangınları ararken – binanın çöktüğünü söyledi. Kentin basın açıklaması, mülkte yaşayan sekiz kişinin tahliye edildiğini söyledi.

İtfaiye ekipleri enkazda inceleme yaptı.

Biri sıkışmamak için ikinci kattan atladı. Murphy, diğerlerinin sistematik olarak tahliye edildiğini söyledi.

Murphy, kurtarma operasyonu sırasında kurtarma görevlilerinin kurbanlarla “birisi orada olduğunu anlayabilmesi için” enkaza dokunmak da dahil olmak üzere bir “konuşma” yaptığını söyledi.

Haber bülteninde, üç itfaiyeci ve bir müfettişin başlangıçta mahsur kaldığı ancak kurtarılarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Murphy, bazı çökmüş nesnelerin yüzeyde düz düştüğü ve diğer malzemelerin bir duvara yaslanarak boşluk yarattığı “eğilim / gözleme eğimi” olduğunu söyledi. Murphy, “Çok fazla boş yer vardı,” dedi.

Olay yerinde, itfaiyeciler ve diğerleri, büyük metal, ahşap ve diğer enkaz yığınlarının yakınında durdu veya yürüdü. CNN yan kuruluşu WPVI gösterdi.

Şehrin basın bülteninde, Williamson’ın kazadan sonra enkazda mahsur kalan iki itfaiye görevlisinden biri olduğu belirtildi. Yetkililer, şahsın 18:45 sıralarında olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Diğer üye Brennan hastaneye kaldırıldı ve durumunun stabil olduğu bildirildi.

Binanın çökmesine yönelik yangın önlemi saat 19:10’dan sonra kontrol altına alındı.

Philadelphia Polisi ve Amerikan Kızıl Haçı, itfaiye de dahil olmak üzere en az dokuz kuruluşa kurtarma çalışmalarında yardım etti. Katma Twitter’dan.

CNN’den Michelle Watson ve Paradise Afshar rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.