Phillies, 5 koşu Astros liderliğini sildi, JD Realmuto’nun 10. vuruşta ev sahibi koşusunda 1. Maçı kazandı

bu Philadelphia Phillies düştü. Ama tekrar yükseldiler, tekrar tırmandılar ve sonunda Houston Astros O gün JD RealmudoDünya Serisini kazanmak için 10 istekada 1, 6-5. Erken 5-0 geriye düştükten sonra, Phillies bir Cy Young kazananına karşı yürüdü Justin VerlanderRealmudo, ekstra vuruşta ilk liderliği almak için beşinci vuruşta oyunu bağlayan bir dublör kopardı.

87 galibiyet alan takım, kötü bir bahardan geri döndü ve tüm ay boyunca mazlum olan ligin son playoff noktasını perçinledi, ancak kazanmaya devam etti. Phillies artık 1-0 World Series avantajına sahip ve bu galibiyeti Houston’da aldı.

İlk yumruk/karşı yumruk, Realmudo’nun Luis Garcia’nın 3-2 hızlı topunu ikinciliğe düşürdüğü 10’una kadar süren gergin bir boğa güreşi maçına dönüştü. Yakalayıcının devasa uzun topu Astros’a sezon sonundaki ilk mağlubiyetini verdi. Daha önce 18 vuruşluk bir savaşla karşı karşıya kaldılar Seattle DenizcilerGarcia’nın yardım çalışmalarına çok teşekkürler.

Bu sefer, genellikle bir başlangıç ​​olarak çalışan sağ taraf, oyunu uzatmadı, ancak World Series’den bu yana ilk go-head homer’a ekstra vuruşlarda izin verdi. Azami MuncyFarklı Bir 18 Innings Maratonu – 2018’de Maratonu Bitirmek İçin Bir Yürüyüş dolandırıcılar Ve kırmızı çorap.

Astros ve Phillies arasındaki, ekstralara uzanan beşinci sezon sonrası oyunuydu, önceki dördü, Astros ligleri değiştirmeden önce vahşi 1980 NLCS’de geliyordu.

Açılışlar sırayla her biri beş koşuya izin verdi. Phillies’ harun nola İlk olarak, Astros vurucu vuruldu Kyle Tuckerİlk vuruşta iki ev sahibi. Sonra Verlander, Realmuto’nun Phillies’in galibiyet serisini sona erdirmek için ilk büyük anını yakaladı.

Sonra boğa böcekleri musluğu kapattı.

Phillies menajeri Rob Thompson, takımını berabere kalma oyununda tutmak için agresif bir plan uyguladı. Verlander’a karşı bir ralliden sonra, Nola’yı beşinci sırada çıkardı ve en iyi kollarından biri olan soldaki Jose Alvarado’ya, Houston vurucuları da dahil olmak üzere önde gelen vuruculara liderlik etti. yordan alvarez. Ardından, varsayımsal Oyun 3 başlatıcısını gündeme getirdi. Korucu Suarez Alvarez’in daha yakına dönmeden önce emekli olması gerekiyor Serantani Dominguez Beş çıkış için sekizinci başlar. Ticaret son tarihine ek olarak David Robertson 10. dakikada geniş boğumlu bir kurtarış kazandı, double-iki’den vazgeçtikten sonra kaçtı Alex Bregman Ve yürümek Yuli Kuriel.

Astros’un çimdik atışı yapan Aledmis Diaz’a karşı vuruşu gibi görünen şey, Diaz topa yaslanırken hakemler tarafından reddedildi. Diaz maçı bitirmek için indi.

Astros, maçı dokuzuncu sırada bitirmesine birkaç santim kala geldi, ancak Jose Altuve tek bir bloop’a ulaştı ve inanılmaz derecede yakın bir oyunda ikinciliğe yükseldi ve Phillies’in sağ saha oyuncusuna defansif olarak meydan okudu. Nick Castellanos A engellemek için kayan bir kavrama yaptı Jeremy Pena Oyundan çıkın ve ek kişilere gönderin.

Astros yöneticisi Dusty Baker, Verlander’dan ayrıldı ve kaşlarını kaldırdı. Tüm sezon sonrasını domine eden boğa güreşi alayı, 10’una kadar sıfırdan sonra sıfır göndermeye geri döndü.

Justin Verlander World Series kazanamadı

Bir rüya olarak başladı, ancak Verlander’ın World Series hayalleri Oyun 1’de geri döndü. 39 yaşındaki as, geleceğin Hall of Famer’ı, Sekiz Dünya Serisinde Hitless başladı. Artık Fall Classic’te en az 30 vuruşla herhangi bir atıcının en kötü ERA’sına sahip.

Arka arkaya ilk 10 Phillies’i emekli ettikten sonra Verlander’ın başı ciddi belaya girdi. Phillies altı sayı atarken Houston’ın farkı iki istekada da bozuldu. J.T. Realmudo, beşte biri ile çifte oyun yaptı. Verlander vuruştan kaçtı, ancak beş koşuya izin verdikten sonra oyun berabere kaldı.

Kariyeri World Series ERA şimdi 6.07. Oyun 1’e başladı ve rekabetçi olduğu kanıtlanırsa seriye geri dönecek.

Kyle Tucker, Astros için erken havai fişekleri sağlıyor

Houston’ın 1. Oyundaki erken liderliği neredeyse tamamen Kyle Tucker’ın sopasıyla geldi. Tatlı sallanan solak, iki homer’ı ezdi ve ilk üç vuruşta dört koşuda sürdü.

Astros’un radar altındaki kilit noktası, 25 yaşındaki dış saha oyuncusu vuruş eldiveni olmadan sallanıyor ve terkedilmiş bir şekilde koşuyor. 2022’de ilk All-Star takımını kurdu ve 30 homer, 25 top çalma kampanyası yayınladı.

Tucker’ın Realmuto’nun evden kaçan topuna atlaması ve eldiveninin üzerinden geçip koltuklara oturmasıyla vitrin oyunu sona erdi.

World Series Game 2 Cumartesi 20:00 ET’de FOX’ta. Phillies Eş-Ası Zack Wheeler Ultra güvenilir Astros lefty’ye karşı höyüğü alacak Framber Valdez.

Buraya nasıl geldik? Astros, Phillies, World Series’e şu şekilde girdi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.