Polio New York: Virüs Nassau County kanalizasyonunda bulunduktan sonra bir eyalet afet acil durumu ilan edildi

NASA BÖLGESİ, UZUN ADA (WABC) — Nassau, eyalette kanalizasyonda çocuk felcini bulan en son ilçedir – bu, toplum geçişini gösterir.

Vali Kathy Hochul, “yaygın çocuk felci kanıtı” nedeniyle eyalet afeti acil durumu ilan etti.

Bildirim, eczacılar gibi çeşitli sağlayıcıların çocuk felci aşısı yapmasına izin verecektir.

Bu bir salgın olduğu anlamına gelmez. Ancak bir salgın meydana gelirse, aşının daha fazla yayılmayı önleyeceği anlamına gelir.

Daha önce Rockland, Orange ve Sullivan ilçeleri ve New York City’de toplanan kanalizasyonda çocuk felci tespit edilmişti.

Önceki üç ilçede ve NYC’de kanalizasyondan kurtarılan suşların tümü, eyaletin bilinen tek çocuk felci vakası olan bir Rockland County sakini ile genetik olarak bağlantılıydı.

Nassau İlçe Yöneticisi Bruce Blakeman Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, ilçede çocuk felci vakası olmadığı konusunda ısrar etti.

Blakeman, “Kimseyi korkutmak istemiyorum, bu bölgede veya Nassau İlçesinde çocuk felci vakası tespit edilmedi.” Dedi. “Kimse panik yapmasın, şu anda kriz yok, Nassau County’de çocuk felci vakası yok.”

Çocuk felci lifleri, koronavirüs de dahil olmak üzere çeşitli virüsler için rutin atık su testi sırasında tespit edildi. Bu testler korona virüs enfeksiyonu nedeniyle son 2 yıldır yapılıyor.

Blakeman, “Önemli çünkü insanların semptomları olmadan önce ani bir artış olup olmadığını belirlememize ve doktorlarına bildirmemize izin veriyorlar, bu yüzden hazırlanabileceğimiz günleri kurtarıyor.” Dedi. .

Manhasset, Port Washington, Rosslyn ve Glenwood Landing’i içeren North Shore bölgesinde çocuk felci virüsü izleri bulundu.

Yerel bir atık su tesisinden numune alınarak eyalete gönderildi.

Bu, iki şeyden biri anlamına gelebilir – birisi yakın zamanda oral aşı aldıysa, kanalizasyonda ABD virüsünün izlerinin bulunmadığı ortaya çıkıyor.

Nassau İlçe Sağlık Komiseri Andrew Knecht, “Sürekli olarak pozitif olan testlerimiz varsa, bu bize devam eden bir durum mu yoksa sadece bir test mi olduğu konusunda bir fikir verecektir” dedi.

Diğer bir olasılık ise, virüse sahip olan ve asemptomatik oldukları için bunu bildirmeyen birinin bulunmasıdır.

Knecht, “İnsanların yaklaşık% 74’ünde hiçbir semptom yok” dedi. “Yani, mümkün ve insanlar aşı durumlarının ne olduğunun farkında olmalı çünkü kendinizi korumanın tek yolu bu.”

Sağlık bakanlığı, bunu yapmayanları çocuk felci damlası almaya çağırdı. Nassau İlçesi yetkilileri, ilçede yeterli aşı olduğundan emin olmak için eyalet ve CDC ile telefonda görüştüklerini, böylece aşısı olmayan herkesin hemen bir tane alabilmesini sağladıklarını söyledi.

Etkilenen tüm bölgelerde küçük çocuklar için çocuk felci aşıları düşüktür.

İkinci yaş gününden önce çocuk felci aşısı olan çocuklarda:

-Rockland County’de çocuk felci aşılama oranı %60,34

– Orange bölgesinde çocuk felci aşılama oranı %58,68’dir.

Sullivan Bölgesi’ndeki çocuk felci aşılama oranı %62,33’tür.

-Nassau County’de çocuk felci aşılama oranı eyalet çapında %78,96 iken bu oran %79,15’tir.

Karşılık gelen | Polio: Virüsün belirti ve semptomları hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

———-

* Daha fazla Long Island haberi

* Bize mesaj gönder

* Son dakika haber uyarıları için abc7NY uygulamasını indirin

* Bizi YouTube’da takip edin

Görgü tanığı Haberlerine bir ipucu veya hikaye fikri gönderin

Ele almamız gereken bir son dakika haberi veya hikaye fikriniz mi var? Aşağıdaki formu kullanarak Görgü Tanığı Haberlerine gönderin. Bir video veya fotoğraf eklerseniz, Kullanım koşulları geçerlidir.

Telif hakkı © 2022 WABC-TV. Tüm hakları Saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.