Procter & Gamble, Gezginler, Nasdaq ve daha fazlası

Önceden manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Procter ve Gamble (PG) – Tüketim ürünleri şirketinin üç aylık kazançları, hisse başına 1.57$’lık tahminlerin üzerine 3 sent gelirken, kazançlar Wall Street tahminlerinin üzerine çıktı. P&G, güçlenen ABD dolarının etkisiyle tüm yıl gelir tahminini düşürmesine rağmen, organik satışlardaki %7’lik artış sonuçlara yardımcı oldu. P&G ön pazarda %1,7 yükseldi.

Gezginler (TRV) – Gezginler, son çeyreği için üst ve alt satır tahminlerini geçtikten sonra piyasa öncesi ticarette %1 ekledi. Sigorta şirketinin afet zararları bir yıl öncesine göre yükseldi, ancak rekor sigorta primleri bunun sonuçlarına yardımcı oldu.

Genel (GNRC) – Elektronik üreticisi, Wall Street tahminlerinin altında ilk üçüncü çeyrek sonuçları yayınladı. Generac, konut satışlarının bu çeyrekte baskı altında olduğunu ve en büyük temiz enerji müşterisinin faaliyetlerini durdurduğunu ve iflas başvurusunda bulunduğunu söyledi. Jenerik ön pazarda %16,8 düştü.

Nasdaq (NDAQ) – Nasdaq, üçüncü çeyrek için beklenenden daha iyi kar ve gelir bildirdikten sonra piyasa öncesi harekette %1.5 kazandı. Yatırımcılar, piyasa oynaklığına yanıt olarak portföylerini yeniden düzenlerken, Nasdaq çeşitli yatırım ürünlerine güçlü bir talep gördü.

Netflix (NFLX) – Netflix, son çeyreğinde 2.4 milyon abone eklediğini açıkladıktan sonra piyasa öncesi ticarette %12.2 arttı. Bu, video akışı hizmetinin tahmininin iki katından fazlaydı ve son iki çeyrekte abone kaybetme eğilimini tersine çevirdi.

Adobe (ADBE) – Yazılım üreticisinin hisseleri, önceki cari çeyrek görünümünü yeniden teyit ettikten sonra piyasa öncesi ticarette %1.7 arttı ve diğer teknoloji şirketlerinin azalan satışlar nedeniyle tahminlerini düşürdüğünü gören yatırımcıları cesaretlendirdi.

JP Hunt Taşımacılığı (JBHT) – JB Hunt, son çeyreğinde beklenenden daha iyi bir kar ve gelir bildirdi, ancak lojistik şirketi, nakliye hacimleri düşerken mütevazı bir tatil sezonuna hazırlandığını söyledi. JB Hunt, piyasa öncesi eylemde %2.5 ekledi.

Birleşmiş Havayolları (UAL) – United Airlines, beklenenden daha iyi çeyrek sonuçları rapor etmesinin ve seyahat talebindeki sürekli artışın ortasında cari çeyrek için iyimser bir gelir tahmini yayınlamasının ardından piyasa öncesi ticarette %5,3 yükseldi.

Sezgisel cerrahi (ISRG) – Sezgisel Cerrahi, üç aylık gelir ve kazançlarının Wall Street tahminlerini geçmesinin ardından mesai sonrası işlemlerde %10 yükseldi. Tıbbi ekipman üreticisinin sonuçlarına, da Vinci robotik cerrahi cihazlarıyla gerçekleştirilen prosedürlerin sayısında yaklaşık %20’lik bir artış yardımcı oldu.

Etkileşimli brokerler (IBKR) – Şirket, çeyrekte net faiz gelirinde %73 ve komisyon gelirinde %3 artış bildirdikten sonra, etkileşimli brokerler ön pazarda %2,6 arttı.

ASML (ASML) – ASML, yarı iletken üretim ekipmanı üreticisi genel endüstri yavaşlamasına rağmen büyürken, beklenenden daha iyi üç aylık satışlar ve karlar kaydetti. ASML, piyasa öncesi eylemde %5,2 arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.