Putin, ‘hainler, casuslar ve yıkıcılar’ için avlanmayı yoğunlaştırma talimatı verdi

Devlet Başkanı Vladimir Putin sipariş Rusya’nın karşı istihbarat servisleri Salı günü “hainler, casuslar ve yıkıcılar” için avlarını hızlandırdı ve yurt dışından gelen tehditleri engelledi.

Rusya’da profesyonel bir tatil olan Savunma Teşkilatı İşçi Bayramı’nda konuşan Putin, Rusya’nın savunma teşkilatlarından “yeni tehditlere ve zorluklara” yanıt vermeleri için “yüksek taleplerde” bulundu.

“sana ihtiyacım var Yabancı özel servislerin faaliyetlerine son verin, hainleri, casusları ve bozguncuları derhal tespit edin,Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı 300. gününe girerken hükümet ve askeri karşı istihbarata hitap etti.

Putin, Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve Ulusal Terörle Mücadele Komitesi’ni ulaşım ve enerji altyapısı gibi stratejik tesisler üzerinde ortaklaşa “özel kontrol” almaya çağırdı.

Putin, FSB sınır muhafız servisine, yurt dışından gelen tehditleri önlemek için devlet sınırlarının gözetimini “hızlandırması” talimatını verdi.

Kremlin, Ukrayna’yı işgali boyunca Batı ile jeopolitik bir çatışmada kendisini “kuşatılmış bir kale” olarak gösterdi.

Rusya’nın Ukrayna sınırındaki batı bölgeleri, işgalin başladığı 24 Şubat’tan bu yana, kritik altyapılar da dahil olmak üzere sınırlarına yönelik sınır ötesi saldırılar bildirmeye devam etti.

Salı günü televizyonda yaptığı konuşmada Putin, Ukrayna’nın doğusunda ve güneyinde Rus işgali altındaki bölgelerde durumun “çok karmaşık” olduğunu nadir bir şekilde kabul etti.

FSB personeline “Orada yaşayan insanlar, Rus vatandaşları size ve güvenliğinize güveniyor” dedi. Eylül ayında Dış İstihbarat Servisi, Federal Muhafız Servisi ve özel projeler için dört bölge müdürlüğünü birleştirdiğini söyledi..

Putin, “Bugünün hızla değişen küresel durumu ve ortaya çıkan yeni tehditler ve meydan okumalar, Rusya’nın tüm güvenlik teşkilatları sistemine daha büyük talepler getiriyor” dedi.

“Bu, kilit alanlarda çalışmalarınızı önemli ölçüde geliştirmeniz ve operasyonel, teknik ve personel kapasitenizi tam olarak kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.