Rafael Nadal sakatlığı nedeniyle Wimbledon’dan çekildi ve Nick Kyrgios doğrudan finale yükseldi.

Cuma günkü yarı finalinde 22 kez Grand Slam şampiyonu Nick Kyrgios ile karşılaşması planlanıyordu. Kyrgios, Novak Djokovic ile Cameron Norrie arasındaki maçı kazandıktan sonra direkt olarak finale çıkacak.

Nadal Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “Turnuvadan çekilmek zorundayım.” Dedi. “(Karın) kasımda yırtık var.”

Nadal, bütün gün ne yapacağını düşündüğünü ancak devam etmenin “mantıklı olmadığına” karar verdiğini söyledi.

“Devam edersem, yaralanma daha da kötüleşecek” dedi ve bunun için ne kadar “üzgün” hissettiğini açıkladı.

Nadal, kararının bir kısmının şampiyonluğu kazanmak için yarı final ve final olmak üzere iki maç kazanması gerektiği gerçeğine dayandığını ima etti.

Umarım iki maçı da kazanamam. “Dışarı çıkıp, işleri daha da kötüleştirme şansım olan hedefime ulaşmak istediğim bir seviyede oynayacak kadar rekabetçi olmak istemiyorum.”

Nadal, üç ila dört hafta içinde iyileşmeyi ve beklendiği gibi gelecek turnuvalarda yarışmaya geri dönmeyi beklediğini söyledi.

İspanyol, sakatlığının kendisini yaklaşık bir haftadır rahatsız ettiğini, ancak bu süre zarfında kötüleştiğini söyledi. Çarşamba günü Taylor Fritz’e karşı en zorlu çeyrek final maçı. 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6 galip gelse de zaman zaman karın yaralanmasıyla mücadele ediyordu.

Nadal’ın birden fazla O eğildi Bir atıştan sonra, orta bölümünü tutuyordu. İki kez Wimbledon şampiyonu olan oyuncu, ikinci sette bir değerlendirme için koçu aradı ve sonunda tedavi için kortu terk etmek için tıbbi zaman kullandı.
Wimbledon, “Böyle bittiği için üzgünüz” dedi. Tweetlendi, Natal alarak. “Şampiyonada bir yıl daha unutulmaz anlar yaşattığınız için teşekkür ederiz.”
Bu yılın başlarında Nadal, 14. Fransa Açık şampiyonluğunu kazanmak için bir acı bariyeri ile oynadı ve her maçtan önce bacağına enjeksiyonlar yaptı. Nadal, Roland Garros’taki maç sonrası basın toplantısında 21 yıllık kariyerinin Acıya katlanmak onu terk etti “Her gün.”

CNN’den Matias Grez bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.