Rapor: NFLPA, Dua Tagovailoa’ya Karşı Faturaları Değerlendiren Doktoru Ateşledi

NFL Oyuncuları Derneği, takas kararında yer alan bağımsız bir nörotravma danışmanını görevden aldı. yunuslar Çeyrek Tua Tagovailoa Pazar günkü Bills maçına geri dönelim, ProFootballTalk’tan Mike Florio cumartesi bildirildi.

ESPN’den Marcel Louis-Jacques Bağlantısız bir nörotravma danışmanı, değerlendirmesinde “birkaç hata” yaptığını bildirdi.

Bağlı olmayan nörotravma danışmanları sarsıntı protokolüne dahil edildi 2016, futbol pozlarında beyin hasarı riski ve lig suç ortaklığı suçlamalarıyla ilgili on yıllık eleştirilerin ortasında. Grup doktorlarından farklı olarak, bu danışmanlar beyinde uzmanlaşmıştır ve bazı şüpheler olsa da, grupta herhangi bir çıkarları yoktur. Bağımsızlık.

Buffalo’ya karşı ikinci çeyrek final maçında düştükten sonra, Tagovailoa nakavt edildi ve dengesini korumak için mücadele etti. Lig politikası gereği sahalardan uzaklaştırıldı ve ikinci yarıda Buffalo’ya sezonun ilk mağlubiyetini vermek için geri dönmeden önce soyunma odasında değerlendirildi.

Taraftarlarla yüzleşmesine ve incelemeye rağmen Soruşturma Tagovailoa’nın oyuna geri dönme kararına yanıt olarak NFLPA, Dolphins’in istikrarsızlığını bir sırt yaralanmasına bağladığını ve oyuna geri dönmek için tamamen temizlendiğini söyledi.

Tagovailoa dört gün sonra Cincinnati Bengals’e karşı başka bir ağır darbe aldığında, bu karar kamuoyu mahkemesinde daha tartışmalı oldu.

Perşembe günü Bengals’in defans oyuncusu Josh Duboe tarafından ele alındıktan sonra, Tagovailoa’nın elleri görünüşte yakalandı. cevap çit, travmatik bir beyin hasarına neden olacak kadar güçlü bir darbeye istemsiz bir tepki. Tagovailova A sedye Değerlendirme yakındaki bir Cincinnati hastanesinde yapıldı. Takımla birlikte Miami’ye döndü ve ligin sarsıntı protokolüne girdi.

perşembe olayı çok soruyu sorar Tagovailoa kafa travması geçirdikten sonra neden bu kadar kısa sürede sahadaydı – antrenörler, sağlık ekibi ve NFLBA, soruşturmaları sırasında daha fazlasını yapmadıkları için birbirlerine parmaklarını işaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.