Reuters’e göre, borsa toparlanması, İngiltere enflasyonu 40 yılın en yüksek seviyesinde

2/2

© Reuters. TOKYO, 24 Şubat 2022 Japonya’nın Tokyo kentinde, Corona virüsü salgını (COVID-19) salgınının ortasında, güvenlik maskesi takan yoldan geçen bir kişi, Japonya’nın Nikkei hisse senedi ortalamasını gösteren bir haritayı gösteren bir elektrikli ekrandan geçiyor. REUTERS / Issei Kato / Dosyalar

2/2

Tommy Wilkes tarafından

LONDRA (Reuters) – Ekonomik büyüme görünümü ve artan enflasyona ilişkin endişelerin havayı hafifletmesiyle Çarşamba günü hisse senedi duyarlılığı hafifledi ve İngiltere enflasyon oranının %9’da ne kadar yüksek olduğunun altını çizdi.

Asya hisse senetleri dördüncü kez kazanç elde edebildi, ancak Avrupa hisseleri karışıktı ve Wall Street’in geleceği zayıf bir açılışa işaret etti.

Birçok analist, bu haftaki keskin ralliyi, hisse senetleri için uzun düşüş eğilimi sırasında ortak türün kısa vadeli sıçraması olarak sınıflandırdı. Bazıları, son derece makroekonomik olan riskli varlıklar için yılın ilk beş ayından sonra satışların sonunu tahmin etmeye isteklidir.

UBS Global’in Baş Yatırım Sorumlusu Mark Heffel, “Yatırımcıların hissiyatı ve güveni titriyor ve sonuç olarak, 3R oranları, durgunluk ve risk, daha fazla netliğe kadar değişken ve değişken piyasalar görecek” dedi. Varlık Yönetimi.

0810 GMT’de geniş euro %0,1 iken 100 %0,1 düştü.

Japonya dışında, Asya-Pasifik hisselerinin geniş tabanlı MSCI endeksi %0,6 yükseldi ve Şubat ayından bu yana en uzun kazanan yörüngesinde. %0,94 ve madenciler Avustralya hissesini %1 ile yönetti.

Döviz piyasalarında sterlin ağır kayıplar yaşadı ve İngiltere tüketici fiyat enflasyonunun 40 yılın en yüksek seviyesi olan ve kabaca analistlerin beklentilerine paralel olarak Nisan ayında %9’a ulaşmasının ardından %0.9 düşerek 1.2387 $’a geriledi. Sterlin bu hafta keskin bir şekilde yükseldi ve Çarşamba günü bazı kazançların üzerine düştü.

İngiliz enflasyonu şu anda büyük ekonomilerde çok yüksek, ancak dünya çapında fiyatlar hızla yükseliyor ve bu da merkez bankalarını ekonomik büyüme yavaşlasa bile sürekli oran artışlarını başlatmaya zorluyor.

Kanada’nın Nisan enflasyon ölçümü de Çarşamba gününden sonra gelecek.

ABD doları geçen hafta yirmi yılın zirvesini tersine çevirerek %0,3 artarak 103,61’e yükselirken, euro aynı miktarda düşüşle 1,0515 dolara geriledi.

olumsuz şoklar

Nisan ayında ABD perakende satışları, güçlü büyüme ve endüstriyel üretim beklentilerini aşan tahminler ile kısa vadeli hissiyatın tahmin edilmesine yardımcı oldu.

Çarşamba günkü veriler, Japonya ekonomisinin ilk çeyrekte beklenenden daha az daraldığını gösterdi.

Şangay, uzun süreli lokavta son veriyor ve Çin’in başbakan yardımcısı, son zamanlarda baskıyı hafifletmenin bir işareti olarak teknoloji yöneticilerine hoş yorumlar verdi.

Bununla birlikte, herhangi bir iyi haber, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonu kontrol etmenin bir oran artışı ve biraz acı gerektireceğini hatırlatmasıyla dengelendi.

Yatırımcılar, Haziran ve Temmuz aylarında ABD faiz artırımları için 50 baz puan belirledi ve gösterge Fed Fonu faizinin gelecek yılın başlarında %3’e yükseldiğini görüyor.

ABD Hazine gelirleri Çarşamba günü sabit kaldı ve son birkaç yılın en yüksek seviyelerinin altında kaldı, ancak Alman 2 yıllık devlet tahvili getirileri, en kötü merkez bankası yorumlarının ardından Aralık 2011’den sonra zirve yaptı. Avrupa Merkez Bankası’ndan Glass Knot Salı günü yaptığı açıklamada, enflasyon yükselirse Temmuz ayında 50 baz puanlık bir artışın mümkün olduğunu söyledi.

Fiyatların çoğu son artıştan daha düşük olduğundan, piyasalar büyüme güvenini sürdürmek için nedenler bulduğundan emtialar bu hafta hisse senetleriyle yürüdü.

Çarşamba günü vadeli işlemler %1.3 artışla varil başına 113.38$’a yükselirken, vadeli işlemler %1.64 artışla varil başına 114.24$’a yükseldi.

S&P Global (NYSE :), Çin, ABD ve avro bölgesi için daha düşük büyüme tahminleri tahmin ederek, dünyanın önde gelen ekonomileri için zayıf görünümün altını çiziyor.

Baş ekonomist Paul F., “Dünya ekonomisi alışılmadık derecede yüksek sayıda olumsuz şokla karşı karşıya kalmaya devam ediyor” dedi. dedi Grunwald.

Rusya’nın Ukrayna’daki işgaline ve daha önce düşünülenden daha tutarlı hale gelen enflasyona işaret ederek, “İki gelişme makro resmi değiştirdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.