Roquan Smith, Chicago Bears’tan takas istiyor

CHICAGO — Byers bir defans oyuncusu Roquan Smith Yazılı açıklamasında, kendisi ile örgüt arasındaki sözleşme görüşmelerinin çıkmaza girmesinin ardından takas talebinde bulunduğunu söyledi.

Smith, Salı günü NFL Network tarafından sosyal medyada yayınlanan bir bildiride yazdı. ESPN bu raporların geçerliliğini onayladı.

25 yaşındaki stoper, Smith’in “yeni ön büro rejimi burada bana saygı duymuyor” demesinin ardından Nisan ayından beri uzatma için bastırdığını söyledi.

Smith, “İyi niyetle müzakere etmeyi reddettiler” diye yazdı. “Yolculuğun her adımı ‘al ya da bırak’ oldu. Gönderdiğim sözleşme, imzalarsam bana ve tüm LB piyasasına zarar verecek bir sözleşme.”

Bears, 2018’de onu sekizinci sırada seçmesinden bu yana, Georgia’nın eski gözdesi, oynadığı her sezonda en az 101 müdahale ve bir müdahale kaydederken 14 çuvalladı. Smith, çaylak anlaşmasının son yılında 9.7 milyon dolar kazanmaya ayarlandı ve Temmuz ayı sonlarında kampa gittiğinde fiziksel engelli (PUP) listesine alındı.

Smith, Pierce’in ön ofisini “benden yararlanmaya çalışmakla” ve organizasyonun “bana masaya getirdiğim şeye gerçekten değer veren bir organizasyon için oynamama izin verecek bir takas talep etmekten başka seçenek bırakmadığını” söyledi.

Nisan ayında Smith, yeni bir sözleşmeyle Chicago’da uzun süre kalacağına ve gönüllü antrenmanlar ve zorunlu mini kamp sırasında tam bir katılımcı olacağına dair güvenini dile getirdi. Linebacker yaptığı açıklamada, tüm kariyeri boyunca Bears’ta kalmak istediğini söyledi.

Eğitim kampının başlangıcında, birinci yıl genel müdürü Ryan Boles, normal sezon başlamadan önce Smith için bir uzatma anlaşmasına varma arzusunu dile getirdi.

Boles, 26 Temmuz’da “Roquan’a karşı hislerim hiç değişmedi” dedi. “Oyuncuyu ve insanı seviyorum. Bu değişmeyecek. Buradaki herkese soracağım, gideceğimi bildiğim bir sürü soru alacağım, anlıyorum. Konuşmayacağım. sözleşmeler ve her şey hakkında, bu yüzden bunu ele aldığımızdan emin olmak istedim. Ona olan hislerime gelince, hiçbir şey değişmedi. ”

Smith, eğitim kampı sırasında her gün Hallus Salonu’nda bulundu ve antrenman sırasında genellikle sabit bir bisiklet sürerken görülebilir. Koç Matt Eberflus, Temmuz ayında PUP listesindeyken Smith’in beklentilerini ele aldı.

Eberfluss, “İnatçı olun, lider olun, meşgul olun, yapar ve yapacaktır” dedi. “O bir profesyonel. Uzun zamandır ligde. Çok iyi bir oyuncu. Onu Chicago Bear olarak görmekten heyecan duyuyoruz. Bunu başaracak.”

Smith yaptığı açıklamada, müzakerelerin geri döneceğine dair umudunu ifade etmese de Bears hayranlarından özür diledi.

Smith, “McCaskey ailesiyle konuşma şansım olmadı, belki bunu kurtarabilirler, ancak şu anda gerçekten sevdiğim şirkete giden bir yol görmüyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.