Saat, Yaz Saatini kalıcı kılmak için çalışır

Yorum

Bu Pazar sabahı erken saatlerde Amerikalılar, yıllık sonbahar ritüeli olan “geri dönüş”teki standart zamana göre saatlerini bir saat geri alacaklar.

Bazı milletvekillerinin istediği gibi olması, bir asırdan fazla geriye uzanan bir geleneğin sonunu işaret edebilir. Ancak bu, bazılarının şaka yollu “Büyük Uyku” dediği şeyin savunucularından, Kongre çıkmazı ve amansız bir lobi kampanyası tarafından söylenmemiş tanıdık bir hikaye.

Kalıcı olarak “ileri gitmek” için bir fatura var durdu Kongreye yedi aydan fazla bir süre kala, milletvekilleri Senato yasasını geçirip geçirmeme konusunda pazarlık yapıyorlar. Meclis yetkilileri, bölünmüş görüşler ve uyku uzmanlarının uyarıları nedeniyle seçmenler tarafından yanlış yönlendirildiklerini söylüyor. Standart sabit zamanın kabulü Oldukça sağlıklı ve Kongre liderleri ne yapacaklarını bilmediklerini itiraf ediyorlar.

Rep. Frank Ballon Jr. (D-N.J.) Washington Post’a yaptığı açıklamada, “Bu konuda hâlâ bir fikir birliği bulamıyoruz” dedi. Statükonun devam edip etmeyeceği, kalıcı zamana gitmesi gerekip gerekmediği, olacaksa saatin kaç olması gerektiği konusunda çok farklı görüşler var” dedi.

İklim değişikliği politikalarını denetleyen Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi’ne başkanlık eden Pallone, Kongre’yi tekrarlamaktan da çekindiğini söyledi. Yıl boyunca Yaz Saati Uygulaması kurmak için daha erken bir girişim Yaklaşık 50 yıl önce, karanlık kış sabahlarının daha fazla araba kazasına ve sıkıcı bir ruh haline yol açtığına dair yaygın raporlar arasında hızla rafa kaldırıldı.

Pallone, “Aceleci bir değişiklik yapmak ve kamuoyunun buna karşı çıkmasından yıllar sonra bunu tersine çevirmek istemiyoruz – ki bu 1970’lerin başında gerçekleşti” dedi.

Milletvekilleri erteleme düğmesine basarken, kongre yardımcıları, yasanın önümüzdeki hafta yapılacak seçimleri takip eden gevşek dönemde getirilmesinin pek mümkün olmadığını söyledi.

Tasarının sessiz ölümü, Kongre’yi kısaca harekete geçiren olağanüstü bir olayı sona erdirdi. yem oldu Gece yarısı çizgi romanları ve sıcak su soğutucu tartışması. Senato’nun oybirliği Mart ayında, meclisin kendi üyelerinden bazılarını şaşırttı – ve geleneksel Washington dinamiklerinin tersine çevrilmesiyle, Meclis’ti – eyaletlerin saatlerini kalıcı olarak değiştirmelerine izin vermek. Senato yasasını yavaşlatmak.

Kalıcı destek veren tanınmış senatörler Günışıgından yararlanma süresi Bir sonraki Kongrede yeniden başlamak zorunda kalacakları için çabalarının başarısızlığa mahkûm olduğunu ve hüsrana uğradıklarını şaşırdıklarını söylüyorlar. Son yıllarda en az 19 eyalet, yıl boyunca gün ışığından yararlanma saatine izin veren yasaları veya kararları kabul etti – ancak yalnızca Kongre, ülkenin yılda iki kez yapılan zaman değişikliklerini sona erdirmek için yasayı onaylarsa. Ulusal Eyalet Yasama Meclisi Konferansı.

Senatör, “Bu partizan veya bölgesel bir mesele değil, bu ortak bir meseledir” dedi. Mart ayında Senato’dan geçen Güneş Işığından Korunma Yasası’nın ortak yazarı Marco Rubio (R-Fla.) yaptığı açıklamada. Senato personeli, bir İki taraflı bir refakatçi faturası 48 Cumhuriyetçi ve Demokrat tarafından desteklenen Meclis’te, Temsilci John Schakowsky (D-Ill.) liderliğindeki Enerji ve Ticaret Alt Komitesi yaklaşık iki yıldır çıkmazda.

Rubio, kongredeki meslektaşlarına yaptığı bir tokatta, “Meclis’in neden bu tasarıyı geçirmeyi reddettiğini bilmiyorum – nadiren oturumda görünüyorlar – ama bunu gerçeğe dönüştürmek için zorlamaya devam edeceğim.” Dedi.

Rubio ve meslektaşlarının bu sonbahardaki kasvetli ruh hali, Senato aniden tasarıyı geçirdiğinde yaptıkları güneşli kutlamalarla tam bir tezat oluşturuyordu. “Yay ileri” saat değişikliği iki gün sonraDaha da çekingen milletvekilleri, sağduyulu bir reform için kampanya yürütüyor.

“Telefonum, yatmadan önce daha fazla gün ışığı almak isteyen anne ve babalardan, akşamları daha fazla güneş ışığı almak isteyen yaşlılara, gündüzleri fazladan mesai saatlerinde çalışmak için kullanabilen çiftçilere kadar bu tasarıyı desteklemek için çalıyor. alanlar,” Senatör Tammy Tuberville (R-Ala.), Mart ayında gönderilen bir bağış toplama e-postası söyledi.

Ancak perde arkasında, tasarının prognozu hemen bulutlandı.

Bazı senatörler gazetecilere söyledi Tasarının, hiçbir senatörün bir tedbire karşı çıkmaması durumunda tartışma veya fiili oy sayımı ihtiyacını ortadan kaldıran oybirliğiyle kabul olarak bilinen bir meclis prosedüründen geçmesine şaşırdılar ve geleneksel bir dizi duruşma ve yasama işaretlemesi olmasını dilediler. Uyku uzmanları ve nörologlar Acil olarak uyarıldı Sabahın erken saatlerindeki güneş ışığından kaynaklanan değişimler sirkadiyen ritimlere, uyku-uyanıklık döngülerine ve genel sağlığa zararlı olabilir. Dindar Yahudiler gibi gruplar şikayet etti Saatlerin kış sonlarında hareket ettirilmesi, sabah namazının güneş doğduktan sonra kılınmasını engelleyecektir.

Fazlası var Bölgesel farklılıklar Kalıcı gün ışığından yararlanma saatinden en çok kim yararlanacak? Florida gibi güney eyaletlerindeki milletvekilleri, kış aylarında sakinleri için daha fazla güneş ışığını savunuyorlar – ancak kuzey ABD’de veya Indianapolis gibi zaman dilimlerinin batı ucunda yaşayan bazıları güneşin doğuşunu görmüyor. kış günlerinde sabah 9’a kadar

Mecliste, konuyla ilgili çalışan milletvekilleri ve çalışanlar, kamuoyunda nasıl ilerleyeceğine dair derin bölünmeler gösteren anketlere dikkat çekti. Mart 2022’de ankete katılanların yüzde 64’ü YouGov anketi Saatleri yılda iki kez değiştirmeyi bırakmak istediklerini söyleyenlerin sadece yarısı, değişikliği tercih edenlerin yalnızca yarısı kalıcı yaz saatini tercih ederken, üçüncüsü kalıcı standart saati desteklerken, diğerleri emin değildi.

Schakowsky, The Post’a yaptığı açıklamada, “Amerikalıların çoğunluğunun zamanı geri almak istemediğini biliyoruz” dedi ve her iki tarafın da lehine tartışan telefonlar aldığını da sözlerine ekledi. Daimi sabit zamanlı savunucular, çocukların karanlık kış sabahları okul servisini beklemesini istemiyorlar; Kalıcı gün ışığından yararlanma saatinin savunucuları, iş saatlerinde daha fazla güneş ışığının keyfini çıkarmaya yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Konuyla ilgili çalışan bir kongre yardımcısı, konuyu daha açık bir şekilde ortaya koydu: “Ne olursa olsun ülkenin yarısını kızdıracağız” dedi. Tartışmalar.

Beyaz Saray mevzuat hakkında bir pozisyon almaktan kaçındı ve görüşmelerde yönetim yetkilileri konunun karmaşık olduğunu ve ticaret ve sağlık konularını etkilediğini söyledi.

Pallone ve diğer milletvekilleri, saatlerin kalıcı olarak değiştirilmesinin etkilerini gözden geçirmek için saat dilimlerinin uygulanmasına yardımcı olmak için Ulaştırma Bakanlığı’nı beklediklerini söylediler. Eylül ayında nakliye şirketi ne zaman kabul Bir araştırma yapmak için, bu analiz için son tarih olan 31 Aralık 2023, konunun en erken 2024 yılına kadar Kongre’de ciddi bir şekilde ele alınmayabileceğini gösteriyor.

Günün 24 saati lobi faaliyetleri, Big Pharma veya Big Tech olarak bilinen savunucuların harcadığı milyarlarca doların yanında sönük kalırken, bazı kongre yardımcıları, tartışmanın “Büyük Uyku”yu uyandırdığı konusunda şaka yapıyorlar: uyku doktorlarının ve yayınlanmış araştırmacıların birleşik muhalefeti. savunuculuk mektupları Federal açıklamaların bir incelemesine göre, kalıcı gün ışığından yararlanma saatine karşı uyardı, bunun yerine milletvekillerini kalıcı standart saat konusunda yönlendirmek ve lobi harcamalarını önemli ölçüde artırmak için Capitol Hill’e seyahat etti.

Örneğin, son yıllarda uyku apnesi tedavisinin iyileştirilmesi gibi konulara odaklanan Amerikan Uyku Tıbbı Akademisi veya AASM, bu yıl federal dosyalamalarına yeni öncelikler ekledi: Senato’daki milletvekilleri. Güneş Işığından Korunma Yasası ve “Mevsimsel saat değişiklikleriyle ilgili sorunlar

AASM, lobi harcamalarını 2021’in üçüncü çeyreğinde 70.000 dolardan 2022’nin üçüncü çeyreğinde 130.000 dolara çıkardı. Bu yıl ekibine katılan bir lobici, sağlık sorunları konusunda uzmanlaştı ve Schakowsky için çalıştı.

Bir yetkili, Yaz Saati Uygulaması tartışmasının Uyku Tıbbı Akademisi’nin dikkatini çektiğini doğruladı.

AASM’nin savunuculuk ve kamuoyunu bilinçlendirme direktörü Melissa Clark, bir e-postada, “Güneş Işığından Korunma Yasası geçen baharda Senato’dan geçtiğinde, kalıcı standart saatler oluşturma savunuculuğunun acil bir öncelik olması gerektiğine karar verdik.”

Clark, AASM’nin sürekli standart çalışma saatlerini savunmak için düzinelerce yasa koyucunun ofisleriyle bir araya geldiğini söyledi. “Bu herkesi etkileyen bir sorun” diye yazdı.

Bu yurtdışında da yankı bulan bir konu. Meksikalı milletvekilleri Yasa geçen ay çıktı Ülkenin cumhurbaşkanı, ülkelerinin çoğunda yaz saatini sona erdirmek için yasayı hemen imzaladı.

Ancak herkes bir değişikliğin – herhangi bir değişikliğin – gerekli olduğu konusunda hemfikir değil.

Josh Barrow, siyasi yorumcu tekrar ve tekrar tartıştı Mevcut sistemi korumak için, kalıcı gün ışığından yararlanma veya kalıcı standart saatin anlamsız olduğunu söyledi.

“Bence sisteme sahip olmamızın iyi bir nedeni var… gün içinde belirli sayıda gün ışığı var ve bu, Dünya’nın ekseninin eğimine göre değişiyor. Bunu yönetmenin bir yoluna ihtiyacımız var çünkü çoğu gün uzun süre uyanıyoruz. Güneş doğduktan sonra,” dedi Barrow. Aslında hükümet bir entegrasyon sorununu çözüyor.”

Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde nörolog ve uyku tıbbı araştırmacısı olan Beth Ann Malo strese devam ediyor. Kalıcı sabit zamanı destekleyin, bu yılın başlarında bir kongre oturumunda ifade verdi. Ancak Malo bile ABD’nin bir uzlaşmaya ihtiyacı olabileceğini söylüyor – saati 30 dakika geriye alın, sonra sonsuza kadar kalın.

Malow, “Kalıcı standart saat ve kalıcı yaz saati uygulaması yapanların istediklerini alamadıkları için hayal kırıklığına uğrayacaklarını biliyorum ve diğer ülkelerle uyumumuzu kaybedeceğiz” dedi. “Ama ileri geri gitmeyi bırakmanın bir yolu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.