Sade Holmgren Sakatlığı: Thunder çaylağı, Pro-Am’da sağ ayağından sakatlandıktan sonra 2022-23 sezonunun tamamı için sahalardan uzak kaldı.

İyi resimler

Takım Perşembe günü yaptığı açıklamada, Oklahoma City Thunder’ın 2022 NBA Draftı’ndaki 2 numaralı seçimi Chet Holmgren’in 2022-23 sezonunun tamamını kaçıracağını duyurdu. Lisfranc, Holmgren’in sağ bacağını sakatladı.

Thunder genel menajeri Sam Presti yaptığı açıklamada, “Açıkçası Seth için hayal kırıklığına uğradık, özellikle de bu sezon takım arkadaşlarıyla sahaya çıkma konusundaki heyecanı göz önüne alındığında.” “Chet’in şirketimiz ve Oklahoma City topluluğuyla uzun bir geçmişi olduğunu biliyoruz. Chet’i seçerken bizi en çok etkileyen şeylerden biri kararlılığı ve odaklanmasıydı. Birlikte çalışırken ve birlikte çalışırken aynı azmin onu bu sefer de taşımasını bekliyoruz. rehabilitasyonu sırasında ona destek olun.” “

Holmgren geçen hafta sonu Seattle’da Jamal Crawford’un “The Crossover Pro-Am” oyununda oynuyordu. Garip bir şekilde yere inmiş gibi görünüyordu ve sahaya geri dönmeye çalışırken topallıyordu. O oyundan sonra oyundan ayrıldı ve sahadaki yoğunlaşma nedeniyle kısa bir süre sonra tüm etkinlik iptal edildi. (Yaralanması mahkeme davasıyla ilgili görünmüyor.)

Açıkça o ve Thunder için hayal kırıklığı yaratan bir haber. Holmgren, Salt Lake City ve Las Vegas’taki Yaz Ligi eylemi sırasında sahanın her iki ucunu da etkiledi ve NBA’deki ilk çıkışını daha da heyecanlı hale getirdi.

Salt Lake City’deki ilk maçında 23 sayı, yedi ribaund, dört asist ve altı blokla oynadı; Vegas’ta üç maçta 12 sayı, 7.7 ribaund, 2.3 asist, 2.3 top çalma ve iki blok ortalamaları tutturdu. Elbette, Yaz Ligi istatistiklerini ancak bu kadar okuyabilirsiniz, ancak Thunder’ın onu ikinci genel seçim yapmakla ilgilenmesini sağlayan şey, oyunu çok farklı şekillerde etkileme yeteneğidir.

Draft’a girerken, Holmgren ile ilgili birkaç endişeden biri vücuduydu. Birçoğunun, 7 fit, 195 kiloluk kıvrak vücudunun profesyonel oyunun zorluklarına nasıl dayanacağı hakkında soruları vardı. Bazıları bu sakatlığı haklı olduklarının kanıtı olarak kullanabilir, ancak bunun tesadüfi bir oyun olduğunu ve birinin ayağını sepetin altına sokmasının herkesin başına gelebileceğini belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.