San Bernardino silahlı saldırı: 9 silahlı saldırı, 1 ölü, kalabalıklar arasında silahlı saldırı patlak verdi.

SAN BERNARDINO, California (KABC) – Yetkililer, Cuma gecesi San Bernardino’da bir parti için büyük bir kalabalığın toplandığı silahlı saldırıda bir kişinin öldüğünü ve sekiz kişinin de yaralandığını söyledi.

Müfettişlere göre, çekim gece yarısından hemen önce Palm ve Highland Bulvarı’nın kesiştiği yerdeki THA Blue Flame nargile barında başladı.

Bir görgü tanığı ABC7’ye verdiği demeçte, çekim daha sonra caddenin karşısında devam etti. İsminin verilmemesi istenen tanık, gençlerin mezuniyet partisi için toplandığını ve yakındaki bir benzin istasyonunda olduğunu gördüğünü söyledi. Bir noktada bir arabanın bir benzin istasyonuna girdiğini ve bir adamın aracın içinden ateş açarak iki kızı vurduğunu söyledi.

Tanık, “Her şey olduğunda silah sesleri duyduk ve birçok çocuk kaçıyordu” dedi. “Birçok çocuk koşuyordu, annelerini arıyorlardı, ben orada duruyordum, ne yapabilirim?”

Biri olay yerinde hayatını kaybetti. Aile üyeleri daha sonra Alan Gresham Jr. olarak tanımlanan 20 yaşındaki torunlarının polis tarafından öldürüldüğünü söyledi. Gresham Jr., San Bernardino’da ikamet etmektedir.

Büyükanne, torununun el ilanı alır almaz partiye katıldığını söylüyor.

Polis, partiyi “özel bir etkinliğe izin verilmez” olarak nitelendiriyor ve etkinlikte bulunan en az iki kişi arasında bir tür tartışma olduğunu ve “birkaç kurşunun değiş tokuş edildiğini” söylüyor.

San Bernardino Polis Şefi David Green yaptığı açıklamada, “San Bernardino Polis Departmanı yalnızca şüphelileri belirleyip tutuklamakla kalmayacak, aynı zamanda çekime yol açan yasadışı faaliyetleri kapatmak için de çalışacak.” Dedi.

İlgili | Kahraman Doktor adlı saldırganın hedef aldığı Laguna Woods Kilisesi’ndeki kurbanları onurlandıran tedavi töreni

Yetkililer, yaralıların çoğunun kendilerini hastanelere götürdüğünü ve hayati tehlike oluşturmayan yaralanmalar için tedavi gördüklerini söyledi.

Olay, müfettişleri Cumartesi sabahı olay yerinde bulunan San Bernardino polisinin büyük tepkisine yol açtı. Bir noktada, yetkililerin yanıt veren memurların “büyük bir düşman kalabalıkla karşı karşıya olduğunu” söylemesinin ardından ajans San Bernardino İlçesi Şerif Departmanından yardım istedi.

Polisten yapılan açıklamada, “Memurlar vardıklarında büyük bir kalabalıkla karşılaştılar ve bölgede bir partiye katılmak için bulunduklarını öğrendiler” dedi. Yaralı sayısı başlangıçta dokuz olarak verilirken, bu sayı düşürüldü.

Polis, öldürülenlerin hepsinin silahlı adam tarafından kasıtlı olarak hedef alınmadığını söylüyor.

Govt-19, çekim: Birleşik Devletler’de artık toplu ölümlere müsamaha ediliyor mu?

San Bernardino Polisi, polisin olay yerini korumaya çalışırken ilk olarak iki kişiyi gözaltına aldığını, bunlardan birinin yüklü bir çalıntı silah bulundurmaktan tutuklandığını, diğerinin ise tutuklama emri çıkarmaktan tutuklandığını söyledi. Tutukluların çekimde şüpheli olup olmadığı hemen belli değildi.

Şüpheli veya şüphelinin detayları mevcut değil.

Yetkililer, patlamanın nedeninin hala araştırıldığını söyledi.

Bu davayla ilgili bilgileri bilenler, Dedektif P. (909)384-5638 numaralı telefondan Keith’i arayın veya [email protected] adresine e-posta gönderin. Dipster’lar ayrıca katil çavuşla da iletişime geçebilir. J. Plummer (909) 384-5613 numaralı telefondan veya [email protected] adresine e-posta gönderin.

Telif hakkı © 2022 KABC Television, LLC. Tüm hakları Saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.