Saskatchewan polisi, bıçaklı saldırılarda 10 kişinin öldürülmesinin ardından şüphelileri arıyor.

10 kişi hayatını kaybederken 15 kişi hastaneye kaldırılırken, polis iki zanlıyı arıyor. Kanada, Saskatchewan’da bıçaklama.

Yetkililer, il sakinlerine arama devam ederken barınmayı düşünmelerini söyledi.

Yetkililer düzenlediği basın toplantısında, Pazar sabahı James Smith Cree Nation ve Weldon’a düzenlenen saldırılara karışan 13 kişinin ardından en az 15 kişinin hastanelerde tedavi altına alındığını söyledi.

Yetkililer, yaralıların tedavi için özel araçlara binmiş olabileceğini söyledi.

Başbakan Justin Trudeau, “Saskatchewan’daki bugünkü saldırılar korkunç ve yürek parçalayıcı” dedi. Tweetlendi Pazar akşamı. “Sevdiğini kaybedenleri ve yaralananları düşünüyorum.”

Saskatchewan Kanada Atlı Polis Teşkilatı komutanı Rhonda Blackmore, olayın eyalet tarihindeki en kötü toplu katliamlardan biri olduğunu söyledi.

Pazar öğleden sonra düzenlediği basın toplantısında, “Kurbanlardan bazılarının şüpheliler tarafından hedef alındığını, diğerlerinin ise rastgele saldırıya uğradığını düşünüyoruz” dedi.

Damian Sanderson ve Miles Sanderson.RCMP

Yetkililer, aranan şüpheliler olarak 31 yaşındaki Damian Sanderson ve 30 yaşındaki Myles Sanderson’ı seçti. 119 mpg Saskatchewan plakalı siyah bir Nissan Rogue SUV içinde seyahat ettiklerine inanılıyordu.

RMCP, Saskatchewan’ın başkenti Regina’da bir gözlemin meşru olduğuna inanıyor. Bir polis yetkilisi düzenlediği basın toplantısında, raporun “öğle yemeğinde” yayınlandığını söyledi.

Sakinlere kendilerine yaklaşmamaları, derhal yetkilileri aramaları söylendi. Damian Sanderson 5 fit, 7 inç ve 155 pound; Miles Sanderson 6 fit, 1 inç ve 240 pound. İkisinin de saçları koyu.

Blackmore, “Damian ve Miles bu bilgiyi duyar veya alırsa, onları derhal polise teslim etmeye çağırıyorum.” dedi.

Saskatchewan ve komşu iller Alberta ve Manitoba için Tehlikeli Kişiler Uyarısı yürürlüktedir.

Blackmore, “Şu anda nerede olduklarından %100 emin olamayız” dedi.

Komiser Yardımcısı Rhonda Blackmore, Eylül.  4, 2022, Regina, Saskatchewan'da konuşuyor.
Saskatchewan’daki Kanada Kraliyet Atlı Polisi komiser yardımcısı Rhonda Blackmore Pazar günü Regina’da konuşuyor. Yetkililer, Kanada’nın Saskatchewan eyaletindeki iki toplulukta çok sayıda kişinin ölümüne ve diğerlerinin yaralanmasına neden olan bir dizi bıçaklama olayında iki şüpheli belirlediler.Michael Bell / AP aracılığıyla Kanada Basını

RMCP ve il yetkilileri araştırdı. Bir motif net değil.

Blackmore, ilk saldırının RMCP’nin Melford biriminin bir bıçaklama raporuna gönderildiği saat 05:40’ta rapor edildiğini söyledi.

Polis, sabah 7:12 itibariyle iki şüphelinin adını aldı, ancak saldırganların Damian Sanderson ve Miles Sanderson olduğuna inanmalarına neyin yol açtığı belli değildi. Çift arasındaki ilişki belirsizdir.

Kanada Futbol Ligi’nden Saskatchewan Roughriders, Pazar günkü Regina’daki iç saha maçı için güvenliğin artırıldığını söyledi.

Bu büyüyen bir hikaye. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Suzanne Cichalski, Courtney Broughal, Claudia Johnson Ve Chantal da Silva Katkıda bulunan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.