Schumer-Manchin Uzlaşma Yasası: İklim Değişikliği Hükümleri

Senatör Joe Manchin (D-WV), 9 Şubat 2022’de Washington’da Capitol Hill’de yapılan bir oylamanın ardından ABD Capitol’den ayrıldı.

Tom Brenner | Reuters

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, DN.Y. Ve Sen. Joe Manchin, DW.V. Çarşamba günü, iklim değişikliğiyle mücadele ve temiz enerji projelerini ilerletmek için yüz milyarlarca dolar yatırım yapacak uzun zamandır beklenen bir uzlaşma paketini açıkladılar.

725 sayfalık yasa, “Enflasyon Azaltma Yasası 2022”, Kongre tarafından üstlenilen en agresif iklim yatırımı olan iklim ve temiz enerji ödenekleri için 369 milyar dolar sağlıyor.İşte bir özet) anlaşmanın bir özetine göre, ülkenin karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar yaklaşık %40 oranında azaltacaktır.

Anlaşmanın ani duyurusu, Senato’da 50’ye 50 oranında oy veren kilit bir merkezci olan Manchin’in Temmuz ayı enflasyon rakamlarını daha iyi anlayana kadar herhangi bir iklim kuralını desteklemeyeceğini söylemesinden iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. .

Kanunlaşır ve yasalaşırsa, bu kanun aşağıdakiler için fon sağlamayı içerecektir:

Temiz enerji ürünleri üretimi, Elektrikli araçlar, rüzgar türbinleri ve güneş panelleri gibi üretim tesisleri için 10 milyar dolarlık yatırım vergisi kredisi ve güneş panelleri, rüzgar türbinleri, piller ve kritik mineral işlemenin yerli üretimini hızlandırmak için 30 milyar dolarlık ek üretim vergi kredisi dahil. ABD genelinde yeni temiz araç üretim tesisleri inşa etmek için 20 milyar dolara kadar kredi ve daha temiz araçlar üretmek için mevcut otomobil fabrikalarını yenilemek için 2 milyar dolara kadar kredi içeriyor.

Emisyonları azaltmakTarım sektörü için 20 milyar dolar ve limanlardaki hava kirliliğini azaltmak için 3 milyar dolar dahil. Ayrıca, genellikle petrol ve gaz üretiminin bir yan ürünü olarak üretilen ve atmosferi ısıtmada karbondioksitten 80 kat daha güçlü olan metan emisyonlarını azaltmaya yönelik bir program için belirtilmemiş finansman da içerir. Buna ek olarak, yasa, ABD Posta Servisi için sıfır emisyonlu araçlar satın almak için 3 milyar dolar da dahil olmak üzere, Amerikan yapımı temiz teknolojileri satın almak için federal hükümete 9 milyar dolar tahsis ediyor.

Araştırma ve GeliştirmeEmisyon kontrol teknolojilerinin dağıtımını desteklemek için 27 milyar dolarlık Temiz Enerji Teknolojisi Hızlandırıcısı ve devlet laboratuvarlarında çığır açan enerji araştırmaları için 2 milyar dolar.

Doğal kaynakların korunması ve korunmasıSağlıklı ormanları, ormanları korumayı ve kentsel ağaç dikmeyi desteklemek için 5 milyar dolarlık hibe ve kıyı habitatlarını korumak ve restore etmek için 2,6 milyar dolarlık hibe dahil.

Devletlere Destek, Temiz enerji geçişini ilerletmek için devletler ve elektrik hizmetleri için yaklaşık 30 milyar dolarlık hibe ve kredi programları dahil.

çevresel adalet girişimleri, Kirliliğin düşük gelirli topluluklar ve renkli topluluklar üzerindeki orantısız etkilerini ele almak için 60 milyar dolardan fazla.

Bireyler için, yeni elektrikli araçların satın alınması için 7.500 $ vergi kredisi ve yenisinin satın alınması için 4.000 $ kredi. Her iki kredi de yalnızca düşük ve orta gelirli tüketicilere sunulmaktadır.

Manchin, “Bugün fiyatları düşüren ve uzun vadede stratejik olarak yatırım yapan gerçekçi enerji ve iklim politikasını ilerletme planını destekliyorum.” Dedi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada. “Bu mevzuat, pazarın, hırslı siyasi gündemler veya gerçekçi olmayan hedefler yerine, ülkemizin devam eden enerji geçişinde liderliği üstlenmesini sağlıyor.”

Senato’nun önümüzdeki hafta önerilen yasayı oylaması ve ardından Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi’ne gitmesi planlanıyor.

Başkan Joe Biden Çarşamba günü, anlaşmadaki enerji projelerine yönelik vergi kredileri ve yatırımların binlerce yeni iş yaratacağını ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olacağını söyledi ve Senato’yu yasayı hızlı bir şekilde hareket ettirmeye çağırdı.

Başkan var ABD’nin sera gazı emisyonlarını azaltma sözü verdi 2005’ten 2030’da %50 ila %52’ye ve yüzyılın ortasına kadar net sıfır emisyona ulaşılması. Bağımsız araştırma firması Rhodium Group tarafından yakın zamanda yapılan bir analize göre, yürürlükte bir uzlaşma yasası olmadığı için ülke bu hedefi kaçırma yolunda ilerliyor.

Başkan, “Amerikan halkının beklediği eylem bu” dedi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada. “Bugünün sorunlarına – yüksek sağlık maliyetleri ve genel enflasyon – ve geleceğe yönelik enerji güvenliğimize yapılan yatırımlara değiniyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.