Serena Williams, ABD Açık tekler maçında dünya 2 No’lu Annette Kontavit’i geçti.

Williams, maç sonrası ESPN’e verdiği demeçte, “İkinci seti kaybettikten sonra, ‘Aman Tanrım, elimden gelenin en iyisini yapmalıyım çünkü bu olabilir’ diye düşündüm.

Williams bu yıl, uzun bir işten çıkarmanın pasını üzerinden atmaya çalıştığı önceki turnuvalardan daha iyi görünüyordu.

Bununla birlikte, Kontakt’ta Williams çok daha zorlu bir sınavla karşı karşıya kaldı ve kuşkusuz kağıt üzerinde başarısız oldu, ancak kesinlikle Arthur Ashe Stadyumu’nda değil.

Kısık ama iyi huylu bir kalabalık onu her noktada alkışladı.

Çarşamba günü yaptığı röportajda uzun işten çıkarmadan bahsetti, ancak “Bir meydan okumayı severim” dedi.

Williams, üçüncü turda Avustralyalı Ajla Domljanovic ile karşılaşacak. Çarşamba günü Williams ile aynı anda oynayan Domljanovic, Rus Evgenia Rodina’yı 1-6, 6-2, 7-5 mağlup etti.

Williams sadece single oynamadı; Perşembe gecesi kız kardeşi Venus Williams ile çiftler eylemi açacak.

ESPN’e “Daha fazla kibrite ihtiyacım var” dedi. “Zorlanmayı seviyorum. Evet, çok maç oynamadım ama iyi antrenman yapıyorum. Son birkaç maçımda bir araya gelmedi. Ben bu ben değilim gibiyim.”

Açık oynamaya başladığından beri işler değişti, dedi.

Tekler maçına başladı Pazartesi 6-3 6-3 kazandı Karadağlı Tanka Kovinic. Bu Williams’ın üçüncü turnuvası Vogue dergisinde duyurulduğundan beri ABD Açık’tan sonra “tenisten uzak” olacak.

“Emeklilik kelimesini sevmiyorum. Bana modern bir kelime gibi gelmiyor. Bunu bir değişiklik olarak düşünüyordum ama bu kelimeyi nasıl kullandığım konusunda dikkatli olmak istiyorum, çok spesifik bir şey. Ve önemli. bir insan topluluğuna,” Williams bu ayın başlarında Vogue’a söyledi. makalede söyledi.

“Evrim muhtemelen ne yaptığımı tanımlayan en iyi kelime. Tenisten uzaklaştığımı ve benim için önemli olan diğer şeylere doğru evrildiğimi söylemek için buradayım” dedi.

Pazartesi günkü maç sonrası basın toplantısında Williams’a bunun kesinlikle son maçı olup olmadığı soruldu.

“Evet, bu konuda oldukça belirsizdim, değil mi?” Dedi gülümseyerek. “Belirsiz olacağım çünkü asla bilemezsin.”

İlk turda Kovinjic karşısında aldığı galibiyet Williams’ın sakatlıktan geri dönüşü oldu. Haziran ayında piste dönmesinden bu yana sadece bir maç kazanmayı başardı ve 2017’deki son Grand Slam şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı olan forma yaklaşamadı.

Ancak Williams’a karşı oynamaktan heyecan duyduğunu söyleyen Kontaveit, emekliliğini aceleye getirmek istemediğine dair hiçbir belirti göstermeyen bir oyuncuyla karşılaştı.

Estonyalı, maç sonrası basın toplantısında “Bence iyi oynadı” dedi. “Yani, kötü bir maç oynamadığımı sanıyordum.”

Kontaveit, oyuncuların ilk iki seti böldükten sonra Williams’ın maçına karar vermek için adım attığını söyledi.

“Gerçekten oradan koştu” dedi. “Servisimi daha iyi yapabileceğimi düşündüğüm birkaç nokta var. Yani, daha iyi dönüyor. Rallilerde daha iyi oynuyor. Üçüncüde her şeyi biraz daha iyi yaptığını hissettim. Set.”

Contweed, Williams’ı destekleyen coşkulu bir kalabalığın da bir meydan okuma olduğunu ekledi.

Estonyalı, “Yani, bana karşı kök saldıklarını sanmıyorum. Serena’nın kazanmasını çok istediler” dedi. “Yani, bana ya da herhangi bir şeye karşı kişisel bir saldırı olduğunu düşünmüyorum. Yani, bu adil. Yani, bunu hak ediyor, evet.”

Williams, 1999’da ilk ABD Açık’ını kazanarak sahneye çıktı

Tüm zamanların en büyük tenisçilerinden biri olan Williams, 23 Grand Slam tekler şampiyonluğu kazandı ve en son 2014’te olmak üzere 6 kez ABD Açık’ı kazandı. Şimdi 40, Williams’ın son maçı – 1999 ABD Açık Grand Slam tekler zafer turu – hiçbir şey değildi.

Sonra genç bir Williams, finalde dünyanın 1 numaralı Martina Hingis’ini sersemleterek yirmi yıllık hakimiyet yolunda ilk adımı attı.

2017’de Tur düzeyindeki ilk unvanını kazandıktan sonra, Kontavede sıralamada yükselmek için dört WTA turnuvası kazandı, ancak asıl çıkış yılı 2021’de geldi.

Farklı bir oyun ve güçlü bir forehand ile agresif bir oyuncu, Kasım 2021’de ilk kez dünyanın ilk 10’una girdi.

Kariyerinin en yüksek sıralamasında hayır var. Bir Estonyalı için tarihin en yüksek sıralaması olan 2 numarada ve 26 yaşında bir Grand Slam’de otururken, 2020 Avustralya Açık’ta çeyrek finalde görünerek en iyi performansını geliştirmeye çalışacak.

Kontaveed, açılış turunda ABD Açık’ta Romanyalı Jacqueline Christian’a karşı kazandığı zaferde etkileyici görünüyordu ve sadece üç oyun kaybetti ve galibiyetten sonraki ilk tur maçında Williams için “köklerini” aldığını söyledi.

CNN’den Steve Almasi bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.