Southwest Airlines (LUV) 2022 4. Çeyrek Kazançları

Yolcular, 28 Aralık 2022’de Orlando, Florida’da Orlando Uluslararası Havalimanı’ndaki yoğun Noel tatili sezonunda Southwest Airlines bilet gişesinde check-in işlemini gerçekleştiriyor.

Paul Hennessy | Anadolu Ajansı | İyi resimler

Güneybatı Havayolları Perşembe beklediğini söyledi Tatil erimesi Sonuç olarak ağırlığı devam edecek, ancak bu yıl daha da karlı olmayı bekliyor.

Taşıyıcı, pandemi öncesinden bu yana en yoğun seyahat sezonu olması beklenen sezonda seyahat kaosunun maliyetleri artırması ve milyonlarca geliri düşürmesi nedeniyle dördüncü çeyrekte 220 milyon dolarlık net zarar bildirdi.

Southwest bir çeyrekte yaptığı açıklamada, “Ocak 2023’te şimdiye kadar şirket, Aralık 2022’deki operasyonel kesintilerle ilgili olduğuna inanılan, özellikle Ocak ve Şubat 2023 seyahatleri için uçuş iptallerinde artış ve rezervasyonlarda düşüş yaşadı.” Raporlamak.

Analistler, Refinitiv tarafından derlenen tahminlere göre ilk çeyrek hisse başına 19 sentlik kazanç bekliyorlardı.

Dallas merkezli havayolu, Mart ayında rezervasyon eğilimlerinin olumlu olduğunu söyledi ve ilk çeyrek gelirinde geçen yıla göre %10’luk bir artışla %20 ila %24’e çıkacağını tahmin ediyor. Ayrıca, yakıt ve diğer maliyetlerin daha önce tahmin edilenden daha yüksek olacağı tahmin ediliyor.

Southwest’in dördüncü çeyrek zararı, 2021’in aynı dönemindeki 68 milyon dolarlık kârla karşılaştırılıyor. 6.17 milyar dolarlık rekor geliri, bir önceki yıla göre %22 daha yüksekti.

İşte böyle Güneybatı gerçekleştirilen Dördüncü çeyrek için, Refinitiv konsensüs tahminlerine göre Wall Street beklentileri ile karşılaştırıldığında:

  • Hisse başına düzeltilmiş kayıp: 38 kuruş ve 12 kuruş kayıp bekleniyor.
  • Toplam gelir: Beklenen 6,16 milyar dolara karşı 6,17 milyar dolar.

Southwest hisseleri, sonuçları açıkladıktan sonra piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %2 düştü.

Havayolu, bu ayın başlarında, büyük zararın önceki vergi sonuçlarını 800 milyon dolara, tahminen 725 milyon dolar ile 825 milyon dolar arasında getirdiğini söyledi.

Southwest, 31 Aralık’ta ABD’yi şiddetli kış havası vurduğu halde, 21 Aralık arasında yaklaşık 16.700 uçuşu iptal etti.

Rakip havayolları kış havasından sonra Noel civarında sık sık toparlanırken, Southwest’in teknolojisi aynı kaldı işlenemiyor Tüm uçuş değişiklikleri ve mürettebat, yeniden planlama için taşıyıcıyı aramalıdır. CEO Bob Jordan, bu ayın başlarında, havayolu şirketinin operasyonlarını eski haline getirmek için önümüzdeki günlerde uçuşlarının çoğunu iptal etmeye karar verdiğini söyledi.

Taşıyıcı, varış noktalarına ulaşmak için başka havayollarında uçuş rezervasyonu yapan yolcular için on binlerce geri ödeme ve karmaşık geri ödemeleri işliyor.

ulaşım bölümü var Soruşturma Bir sözcü Çarşamba günü geç saatlerde Southwest’in tatil programlarının “gerçekçi olmadığını” söyledi.

Yıl sonu kapanışına rağmen, Southwest 2022’de 539 milyon dolar kar açıkladı. Ancak bu oran bir önceki yıla göre yüzde 45 azaldı.

2023 yılının tamamı için uçakları %17 büyütmeyi, bir kâr daha elde etmeyi ve marjları genişletmeyi planlıyor. Heyecan verici bir görünüm gibi rakipler tarafından paylaşıldı Amerikan, Delta Ve Birleşik.

Southwest’in yöneticileri, analistler ve medya ile 12:30 pm ET’de bir görüşmeye ev sahipliği yapacak. Herhangi bir ek maliyet ve yanlış adımlarının ve teknik güncellemelerinin siyasi sonuçları hakkında sorularla karşı karşıya kalacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.