S&P 500, Fed Başkanı Powell’ın kilit seviyesinin üzerine çıktı, ancak enflasyon ve istihdam raporu yaklaşıyor

Dow Jones vadelileri, S&P 500 vadelileri ve Nasdaq vadelileri ile birlikte bir gecede çok az değişti. Salesforce.com bir gecede kazanç açıkladı, ancak yatırımcılar Perşembe günkü PCE enflasyon raporuna odaklanırken, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü teknoloji liderliğindeki bir borsa rallisini ateşledi.
XFed Başkanı Powell Çarşamba günü yaptığı açıklamada, faiz artırımlarının hızının Aralık toplantısında yavaşlamaya başlayabileceğini belirterek, yaklaşan toplantıda küçük bir artış için daha belirgin destek sağladı. Fakat Pavel vizyonuna bağlı kaldı Fed fon oranı %5 veya daha yüksek. Mevcut Fed fon oranı aralığı %3,75 – %4’tür. Powell, enflasyonu yönlendiren faktörlerin çoğunun gevşemekte olduğunu da kaydetti. Yavaşlamanın gerekli olabileceğini öne süren merkez bankası başkanı, “yumuşak inişin” hala mümkün olduğunu söyledi.

Nasdaq da öncülük etti Elma (AAPL), Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA), tesla (D.S.L.A) ve Google Ebeveynleri edebiyat (Google) tümü bileşikten daha büyüktür. Özellikle, S&P 500 endeksi, önemli bir direnç alanı olan 200 günlük hareketli ortalamayı aşmak için yükseldi.

Perşembe günü, yatırımcılar Ekim PCE fiyat endeksini alacak ve Kasım ayı istihdam raporu Cuma sabahı yayınlanacak.

Dolayısıyla, Çarşamba günkü hareket cesaret verici olsa da, yatırımcıların merkez bankasının kilit verilerine piyasanın tepkisini beklemesi gerekecek.

Ana gelir

Salesforce.com (CRM), kar tanesi (Kar) ve kutu (kutu) birçok yazılım gelir raporuna öncülük etti. Saf tasarruf (PSTG) ve Victoria’nın Sırrı (VSCO) da bildirilmiştir.

CRM hissesi gecelik ticarette keskin bir düşüş yaşadı Salesforce geliri bir numara Ancak rehberlik hafifti. Eş CEO Brett Taylor istifa edecek ve Marc Benioff tek CEO olarak kalacak. KAR hissesi başlangıçta zayıf uzun süreli hareketle düştü Kar Tanesi Gelir Kılavuzu, ancak kayıpları önemli ölçüde yönetti. EPS zirveye ulaşınca kutu stoğu düştü, EPS ıskaladı.

PSTG hissesi bir gecede ılımlı bir şekilde yükseldi Pure Storage üçüncü çeyrek görüntülemelerinde zirvede ve yükseltilmiş rehberlik. Hisse senetleri, zayıf sonuçlar ve rehberlik üzerine gün içi düşüşün ardından yaklaşık %1 düştü NetApp (NTAP) Victoria’s Secret kazançları çeyreği aşarken VSCO hisseleri biraz düştü, ancak satışlar daha az baskı altında kaldı.

Perşembe sabahı, Dolar Genel (DG) ve Kancalar (KR) borudur. Çinli EV üreticileri Neo (NIO), Li Oto (LI) ve harcama (XPEV) Kasım satışlarını bildirmek için ve bu hisse senetleri ve diğer Çinli isimler Çarşamba günü bir Covid’in yeniden açılması umutlarıyla yükseliyordu.

Enflasyon Raporu

Ticaret Bakanlığı, ABD saatiyle 08:30’da Gelir ve Harcama raporunun bir parçası olarak Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçüsü olan PCE fiyat endeksini yayınlayacak.

Ekim PCE fiyat endeksi, Eylül ayına göre %0,4 artış göstermelidir. Yıldan yıla, PCE enflasyonu Eylül’deki %6,2’den %6’ya düşmelidir. Gıda ve enerji hariç, çekirdek PCE’nin %0,3 artması bekleniyor. Çekirdek PCE enflasyon oranı Eylül’deki %5,1’den %5’e düştü.

Cuma günkü Kasım ayı istihdam raporuyla birlikte PCE enflasyon raporu, Fed’in faiz artırım beklentilerini şekillendirmeye yardımcı olacak. Kasım ayı tüketici fiyatları endeksi, Merkez Bankası’nın Aralık ayı toplantı duyurusundan bir gün önce, 13 Aralık’ta açıklanacak.

Çarşamba günü erken saatlerde ATP, Kasım ayında özel sektör işe alımlarında keskin bir yavaşlama bildirdi. Ayrıca, JOLTs anketi iş ilanlarının Ekim ayında beklenenden daha düşük olduğunu gösterdi. 3. Çeyrek GSYİH büyümesi, bildirilen enflasyon oranıyla birlikte beklenenden daha yüksek revize edildi.

Dow Jones Vadeli İşlemleri Bugün

Dow Jones vadeli işlemleri düşük ve gerçeğe uygun değerde, CRM hissesi mavi fişlerde sürükleniyor. S&P 500 vadelileri %0,1 ve Nasdaq 100 vadelileri %0,2 yükseldi.

Bunun bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerdeki bir sonraki rutin, mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisinde hareket edebilecek hisse senetlerini analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Hisse senetleri Çarşamba günkü seansın büyük bölümünde yükseldi, ardından Fed Başkanı Powell’ın yorumlarıyla seansı zirvede bitirdi.

Dow Jones endüstri ortalaması Çarşamba günü yüzde 2,2 yükseldi. Borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 3.1 yükseldi. Nasdaq kompoziti %4,4 yükseldi. Küçük çaplı Russell 2000 %2,7 yükseldi.

Apple hisseleri %4,9 ve Google hisseleri %6,1 yükselerek 50 günün en yüksek seviyelerinin üzerine çıktı. Halihazırda 50 günlük çizgilerinin üzerinde olan Microsoft hissesi ve Nvidia sırasıyla %6,2 ve %8,2 yükseldi. Tesla hisseleri 21 günlük kazanç serisini kırarak %7,7 yükseldi.

ABD ham petrol fiyatları %3 artışla varil başına 80.55 dolara yükseldi, ancak bu ay %6.9 düştü. Bakır vadeli işlemleri de Çin’in Covid nedeniyle yeniden açılması umutlarıyla yükseldi.

Hazine getirisi ve merkez bankası faiz artışı anomalileri

10 yıllık Hazine tahvil getirisi 5 baz puan düşerek %3,7’ye geldi. Merkez bankası politikasına daha yakından bağlı olan iki yıllık Hazine getirisi %4,33’e düştü.

50 baz puanlık bir Fed faiz artırımı ihtimali, Salı gününden sonra %66’ya karşı şimdi %79. Piyasalar Şubat ayında hala yarım puanlık bir hareket görüyor, ancak çeyrek puanlık bir hareket olasılığı %40’a ulaştı.


Tesla vs. BYD: Hangi EV devi en iyi satın alma?


ETF’ler

ortada En iyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (elli) %1,8 yükselirken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Bot%2 arttı. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF’si (IGV) iki ana bileşen olan Microsoft ve CRM ile %4,4 arttı. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) %5,7 yükseldi ve Nvidia hissesi başı çekiyor.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %3,75 arttı ve Global X US Infrastructure Development ETF (kaldırım%2,4 artış. Enerji Seçimi SPDR ETF (XLE%0,5 arttı ve fon seçimi SPDR ETF (45%1,7 artış. Sağlık Sektörü Seçilmiş SPDR Fonu (XLV) %2,4 eklendi.

Daha spekülatif hikaye stoklarını yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK%7,7 yükseldi ve ARK Genomics ETF (A.R.K.G.) %6,5 Tesla hissesi, Arc Invest’in ETF’lerinde baskın holdingdir.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Piyasa ralli analizi

Borsa rallisi, Çarşamba günü Fed Başkanı Powell’ın yorumları üzerine büyük, yukarı yönlü bir hamle yaptı.

S&P 500 endeksi yedi ay sonra ilk kez 200 günlük çizgisinin üzerine çıktı ve 21 günlük çizgisinin yakınından 4.000 seviyesinin üzerine çıktı.

Nasdaq kompoziti, piyasa rallisini geciktirdikten sonra Çarşamba günü yükselişteydi. 21 günlük çizgisini ve 11.000 seviyesini yeniden alarak iki ayın en yüksek kapanışına ulaştı. Apple, Microsoft, Google, Nvidia ve Tesla hisseleri Çarşamba günü güçlü artışlar kaydetti, ancak bunlardan herhangi birinin mevcut ralliye liderlik edip etmeyeceği net değil.

Gün içinde 21 günlük galibiyet serisini kıran Russell 2000, 200 günün en yüksek seviyesini yeniden izlemek için toparlandı. Mevcut piyasa rallisinin lideri olan Dow Jones yedi ayın en yüksek seviyesine geri döndü.

İlerleyenler, geniş tabanlı kazanımlarla kaybedenleri yendi. Baskı altındaki birçok önde gelen hisse senedi Çarşamba günü yükseldi.

Çarşamba günü pek çok olumlu harekete rağmen S&P 500, 200 günlük hareketli ortalamasının altında kaldı. Perşembe günkü Ekim PCE enflasyon raporu ve Cuma günkü Kasım ayı istihdam raporu, Çarşamba günkü oynaklığı güçlendirebilir veya düşüş eğilimini tetikleyebilir.

Mevcut piyasa rallisinin bir günlük birçok büyük kazanımdan oluştuğunu, ancak önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde ilerlemek için mücadele ettiğini unutmayın.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Borsa rallisi, büyük endekslerin ve önde gelen hisse senetlerinin cesaret verici hareketler yapmasıyla güçlü bir seans geçirdi.

Yatırımcılar Çarşamba günü risklerini artırma eğiliminde olmuş olabilir ve bunu yapmak meyvelerini vermiş olabilir.

Ancak henüz maruziyeti artırmamak için iyi nedenler var. S&P 500, 200 günlük çizgisinin üzerinde, ancak kesin değil. Bunu yapmak, haftalık grafikte uzun, düşen tepeler trend çizgisinin zirvesine çıkmak anlamına gelir. Bu alanın üzerinde kesin bir kırılma, mevcut yükseliş trendinin bir ayı piyasası rallisinden daha yüksek olduğuna dair güçlü bir sinyal olabilir.

Ancak yaklaşan PCE enflasyon verileri ve istihdam raporu olumlu bir tepki gerektirecek.

Yatırımcılar, çeşitli sektörlerden gelecek vaat eden hisse senetleri arayarak, izleme listelerinde öfkeyle çalışmalıdır. Ama kesinlikle katıl. Piyasa rallisi bir dönüm noktasında olabilir, ancak hangi yöne dönecek?

Göre Büyük fotoğraf Her gün, piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörler ile uyumlu olmalıdır.

Twitter’da Ed Carson’ı takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracı bunu neden kolaylaştırıyor? Sayınch En iyi stoklar için

MarketSmith ile bir sonraki büyük başarınızı elde edin

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizlerini bugün açın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.