Steve Bannon, Trump’ın yönetici imtiyazı iddialarını bırakmasının ardından 6 Ocak’taki panelden önce ifade vermeye hazır olduğunu söylediCNN

Steve Bannon – kongre mahkeme celbine meydan okuyor, mahkemeye çıkmaya hazırlanıyor Suça saygısızlık suçlamaları – 6 Ocak 2021, CNN tarafından alınan bir mektuba göre, isyanı araştıran Meclis Seçim Komitesi’ne şimdi halka açık bir duruşmada ifade vermeye istekli olduğunu söyledi.

Bannon, başbakandan bir mektup aldıktan sonra geri döndü Başkan Donald Trump vazgeçmek İdari ayrıcalıkHem Meclis Seçim Komitesi hem de federal savcılar başlangıçta Bannon’un bir kongre mahkeme celbini görmezden gelmek için sınırsız yetki aramadığını iddia etti.

“Tanıklık etmek ve belgeleri ibraz etmek için ilk kez bir mahkeme celbi aldığınızda, bana yönetici ayrıcalığı verildi. Ancak sizin ve diğerlerinin ne kadar haksızlığa uğradığını, hukuka çok para harcadığınızı, ülke sevginiz ve makama saygınız için yaşadığınız travmaları gördüm. Başkan,” Trump Cumartesi günü Bannon’a yazdı, CNN tarafından alındı.

Trump, “Tanıklığınız için bir zaman ve yer konusunda bir anlaşmaya varabilirseniz, içeri girip doğru ve adil bir şekilde ifade vermenize izin veren yönetici ayrıcalığınızdan feragat edeceğim” dedi. Haydutlar ve Hackler.”

Önce mektuplar bildirildi Muhafız.

Bannon, geçen yıl Kongre’ye karşı iki suçtan suç duyurusunda bulundu. Trump’ın potansiyel ayrıcalık taleplerini korumak için kongre mahkeme celbini görmezden gelmekte özgür olduğunu savundu. Ancak federal savcılar ve diğer hukuk uzmanları, ayrıcalığın, Beyaz Saray’ın kilit stratejisini Capitol ayaklanmalarından yıllar önce bırakan Bannon için geçerli olmadığını ve ona panele herhangi bir belge veya tanıklık sağlamayı reddetme yetkisi vermediğini savundu. .

Bannon’un ekibi, Trump’ın yeni mektubunu, Bannon avukatı Bob Costello’nun bir mektubuyla birlikte 6 Ocak’ta komiteye sundu.

Costello, “Bay Bannon inançlarında sabit kalsa da, koşullar artık değişti” diye yazdı. “Bay Bannon, halka açık duruşmanızda ifade vermeye istekli, hatta istekli.

6 Ocak panelinde oturan bir California Demokratı. Joe Lofgren Pazar günü CNN’den Jake Tapper’a Bannon’un “Birliğin Durumu” paneline gönderdiği mektubu henüz tartışma fırsatı bulamadığını, ancak “Bekliyorum. Ona soracağız, birçok sorusu var.

Ancak Lofgren, Bannon’un halka açık ifadesinin olası olmadığını ve komitenin genellikle ifadeleri yerine getirdiğini kaydetti. “Bir saate bir saat olacak. Canlı formatta yapamayacağınız tüm sorularımıza cevap almak istiyoruz” dedi.

6 Ocak ekibi, Aralık 2020’de Trump ile etkileşimler hakkında Bannon ile konuşmaya hevesliydi ve Bannon, 6 Ocak’ta cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının belgelendirilmesine odaklanması konusunda ısrar etti. Panelistler, Bannon’un Capitol ayaklanması öncesinde yaptığı ve “Yarın kıyamet kopacak” öngördüğü 5 Ocak podcast’i de dahil olmak üzere yaptığı yorumlardan etkilendiler.

Pazartesi günü yapılan bir mahkemede federal savcılar, Bannon’un Meclis Seçim Komitesi önünde şimdi ifade vermeye istekli olmasının, kendisine karşı davayı değiştirmemek için “son dakika” bir çaba olduğunu söyledi.

Avukatlar, “Davalı’nın dokuz ay sonra ifade vermek için son dakika çabaları – ve henüz kayıtları ibraz etmek için herhangi bir çaba göstermedi – Seçim Komitesi’nin Ekim 2021’deki mahkeme celbine uymayı kasten reddetmesiyle alakasız” dedi.

Bannon’un şu anda 18 Temmuz’da mahkemeye çıkarılması planlanıyor.

Savcılar dilekçelerinde, “Cezai saygısızlık yasası uyumu satın almayı değil, geçmişteki ihlalleri cezalandırmayı amaçlıyor” dedi.

Grubun bir sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bu hikaye, ek gelişmeler ve tepkilerle güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.