Subtropikal Fırtına Nicole, Florida’ya yaklaşırken Kategori 1 kasırgasına dönüşme yolunda ilerliyor.CNN

A Güçlü bir fırtına Perşembe günü Florida’nın doğu kıyısı için şiddetli yağmur ve hasar veren rüzgarlar yolda Kategori 1 kasırgaSalı öğleden sonra başlaması nedeniyle dağınık sağanak – seçmenler olarak Ara seçim için sandığa gidin.

CNN meteoroloğu Robert Shackelford, diğer birçok kişinin Florida’yı takip ettiğini söyledi. Ian kasırgası.

“Denizaltının sizi aldatmasına izin vermeyin. #Nicole, sadece merkeze yakın değil, Güneydoğu ABD kıyı şeridi boyunca da büyük etkiler yaratacak korkunç bir fırtına. FL’den NC’ye,” dedi Ulusal Hava Servisi. Tweetlendi.

Kuzeybatı Bahamalar’ın yaklaşık 385 mil doğu-kuzeydoğusunda, Nicole Salı sabahı erken saatlerde tropik bir fırtınaya dönüştü ve Çarşamba gününden itibaren olası şiddetli yağmur. Tehlikeli fırtına dalgası ve daha yüksek rüzgarlar, dedi Ulusal Kasırga Merkezi’nin yönetici direktörü Jamie Rome.

Nicole’u buradan takip edin

Roma Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Çarşamba akşamı ile Perşembe sabahı arasında Florida’ya ulaştığında güçlü bir tropik fırtına veya Kategori 1 kasırgası olacağı tahmin ediliyor. İnternette yayınlanan video özeti.

Çarşamba akşamı ve Perşembe günü kuvvetli rüzgarlarla birlikte sahil boyunca 5 metreye kadar 7 inç yağmur ve fırtına dalgalanmaları bekleniyor.

Kasırga merkezinden yapılan açıklamada, “Fırtına dalgasına büyük ve zarar verici dalgalar eşlik edecek. Uyarı bölgesinde yaşayanlar yerel yetkililerin tavsiyelerine kulak vermelidir.”

Fırtına beklenmiyordu Ian’ın yaptığı gibi hızla yükseliyor Eylül ayı sonlarında Florida’da en az 120 kişiyi öldürdü ve yok etti. Toplumlar hala gergin yıkımdan.

Roma, “Büyük bir kasırga beklemiyoruz” dedi. “Yine, bir Ian durumu değil, yine de etkili bir ortam.”

Shackelford, 16 milyondan fazla insanın tropikal fırtına uyarıları altında olduğunu – 36 saat içinde bölgede koşulların beklendiğini – kuzeyde Hallandale Plajı, Florida’dan Altamaha Sound, Georgia ve güney Florida’daki Okeechobee Gölü’ne kadar olduğunu söyledi. Ve eyaletin batı kıyısında – kuzeydeki Bonita Plajı’ndan Ochlogonie Nehri’ne kadar – Yerler demir tarafından ezildi Şimdi tropikal fırtına nöbeti altında.

5 milyondan fazla insan bir yaşın altında fırtına dalgası Uyarının Florida, North Palm Beach’ten kuzeyde Altamaha Sound, Georgia’ya, St. Johns Nehri’nin ağzı da dahil olmak üzere Georgetown’a kadar uzandığını söyledi.

Florida’nın doğu kıyısında, Miami’nin hemen kuzeyinden Space Coast’a kadar ve Fort Lauderdale, West Palm Beach, Cape Canaveral ve Melbourne dahil olmak üzere, yaklaşık 9 milyon insan için 48 saat içinde beklenen koşullara sahip bir kasırga saati uygulanıyor. dedi Shackelford.

Miami-Dade County belediye başkanı, sakinleri hazırlanmaya çağırdı.

Belediye Başkanı Daniela Levin Cava, “Sakinler ve ziyaretçiler hava tahminini izlemeli ve fırtına kitlerinin güncel olduğundan emin olmalılar” dedi. çevrimiçi dedi. Olası sel ve elektrik kesintileri için gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

Levine Cava, Miami-Dade County yetkililerinin fırtınanın Seçim Günü’nü etkilemesini beklemediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.