Subtropikal Fırtına Nicole Formları, Florida Kasırga Gücüne Yakın Yaklaşabilir – Orlando Sentinel

Ulusal Kasırga Merkezi, Pazartesi sabahı Atlantik Okyanusu’nda meydana gelen subtropikal Fırtına Nicole’un Çarşamba gecesi Florida’nın doğu kıyısına yakın toprak getirebileceğini söyledi.

Sabah 8 itibariyle, sistem kuzeybatı Bahamalar’ın 520 mil doğusundaydı ve maksimum sürekli rüzgar 45 mil kuzey-kuzeybatıya 14 mil hızla hareket ediyordu. Pazartesi günü geç saatlerde ilerleme ivmesini yavaşlatması ve Salı’dan Perşembe’ye batı-batı-güneybatı yönünde bir itiş başlatması bekleniyor.

NHC Kıdemli Kasırga Uzmanı Robbie Berg, “Tahmin yolunda, Nicole’ün merkezi Salı günü kuzeybatı Bahamalar’a yaklaşacak, Çarşamba günü bu adaların yakınına veya üzerinden hareket edecek ve Çarşamba gecesi Florida’nın doğu kıyısına yaklaşacak” dedi.

Şu anda 40 mph’de 275 mph’ye varan rüzgarlara sahip devasa bir hava sistemi ile subtropikal olarak sınıflandırılmasına rağmen, tahmin, dolaşımın merkezinde göz çevresinde yüksek rüzgar hızlarına sahip daha belirgin bir göze sahip tropik bir sisteme geçeceğini tahmin ediyor. İki ila üç gün, dedi Berg.

Berg, “Özellikle suların Bahamalar yakınlarında ne kadar sıcak olduğu göz önüne alındığında, Nicole’ün kasırga gücüne ulaşması söz konusu değil” dedi. “Ancak, Nicole’ün nihai yoğunluğuna bakılmaksızın, fırtınanın büyük boyutunun kuzeybatı Bahamalar, Florida ve Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğu kıyılarının çoğu üzerinde önemli rüzgar, fırtına dalgalanması ve yağış etkileri olacağı vurgulanmalıdır. hafta.”

Beş günlük tahmin konisi, Perşembe günü saat 2’de Florida kıyılarına yakın 70 mil rüzgar ve 85 mil / saat’lik bir konsensüs izine sahip. İzi West Palm Beach ile Brevard County arasında bir yere inebilir, ardından Perşembe ortasına kadar Orlando ve Lakeland arasında bir yerde eyaletin kuzeybatısına gidebilir, ardından kuzeydoğuya hareket edebilir ve Cuma günü güneye çekilebilir. bize

NHC, tropik bir sisteme benzer bir subtropikal siklonu tanımlar; bu, bir miktar derin konveksiyon ile iyi tanımlanmış bir merkez etrafında kapalı bir yüzey hava sirkülasyonu olan düşük basınçlı bir sistem anlamına gelir. Ancak rüzgarları, tropik fırtınaların yoğun merkezlerinden daha az simetriyle çok geniş bir alana yayılır ve merkezinde daha soğuk üst düzey sıcaklıklar bulunur. Tropikal sistemler, enerjilerinin çoğunu, çekirdek yoluyla atmosfere emilen ılık sudan alırken, subtropikal sistemler, enerjilerinin çoğunu “baroklinik” kaynaklardan alır, yani komşu bir yüksek veya düşük basınç sistemi ve ticaret sıcaklığı ve basıncı ile karışırlar. eşitleme çabasında.

Henüz tropik bir sistem haline gelmediğinden, NHC’ye göre yolu ve yoğunluğu daha az tahmin edilebilir ve beş günlük koni Miami’nin hemen güneyinden uzanıyor, burada karaya bile inmedi, ancak sadece açık deniz Daytona Plajı kuzeydoğuya çekilmeden önce.

7 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 2'den itibaren, Nicole Subtropikal Fırtına'nın beş günü içinde tropik fırtına kuvvetli rüzgarlar muhtemeldir.

Her iki durumda da, yaklaşımı tehlikeli fırtına dalgalanması, zarar veren rüzgarlar ve şiddetli yağmur riskini getirebilir.

NHC, kuzeybatı Bahamalar için tropik bir fırtına saati yürürlükte olduğunu ve Bahamalar ve Florida için ek saatlerin bugün daha sonra yayınlanabileceğini söyledi.

Şimdilik, Bahamalar normal fırtına dalgalanmasının 3 ila 5 fit üzerinde görebilirken, 2 ila 4 inç yağmur ve bazı bölgeler Perşembe gününe kadar 6 inç’e kadar görebilir.

Eylül ayında Ian Kasırgası’ndan Florida’ya büyük hasar, Ian’ın şiddetli yağmurları eyaletin orta kısmını sular altında bıraktı. Melbourne’deki Ulusal Hava Durumu Servisi’ne göre, bu sistemden kaynaklanan yoğun yağışlar, fırtınadan sonra mansaptaki su seviyelerini zorlayarak daha fazla sele yol açabilir.

NWS Pazartesi sabahı tahmin tartışmasında, “Bugün gün boyunca rüzgarlar deniz yaratmak için çalışırken, tehlikeli okyanus koşulları kötüleşmeye devam edecek.” Dedi. “Bu rüzgarlar ve inşaat denizleri kıyı koşullarını tehlikeli hale getirecek, dalgalı dalgalar, yaşamı tehdit eden akıntılar ve bugün ve bu gece kıyı erozyonu ile ilgili endişeleri artıracak.”

Doğu merkezi Florida’daki tepe rüzgarlarının Çarşamba gecesi başlayıp Perşembe gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Tahmin, “Fırtınanın geçişinden önceki ve sonraki fırtına rüzgarları, kıyı topluluklarında 50-60 mil / saat rüzgar üretebilir ve iç kesimlerde 35-50 mil hızla esebilir” dedi. “Ayrıca, fırtına toplamlarının Brevard County’deki sahil ve St. Johns Nehri boyunca 4-6 inç, diğer alanlar için 3-4 inç ve kuzey Lake County ve Florida’nın Turnpike’ın batısındaki bölgeler için 2-3 inç’e ulaşması bekleniyor. daha yüksek miktarlar olası iç. .

NHC, bir sonraki tavsiye ve güncellenmiş rota tahminini saat 11’de yayınlayacak.

Nicole, 2022 kasırga sezonunun 14. adlandırılmış sistemi oldu ve son yıllarda ortalamanın üzerinde fırtına üretimine devam etti. 2020, 30 adlandırılmış fırtına kaydetti ve 2021, 21 adlandırılmış sistem üretti.

Atlantik kasırga sezonu 30 Kasım’da sona eriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.