Taylor Swift, ‘Midnights’ programında uyanmış görünüyor

Yalnız olduğun ve büyük bir çörek yuvarladığın bir rüya görüyorsun ve kapüşonlu bir yılan var. Taylor Swift, “Yeğenimin beni para için öldürdüğü” bir rüya görüyor. Onları vasiyetimde bıraktığımı düşünüyor. Aile bir araya geliyor ve okuyor ve sonra biri ‘Cehennemden bize gülüyor!’ diye bağırıyor.” Belki de bu yüzden Swift bu uyanık dünyada nefes alan en büyük pop yıldızıdır ve diğerleri değildir. Zihni o kadar disiplinli görünüyor ki, rüya dünyasındaki gezileri bile düzenli bir anlatı yayını izliyor.

Yukarıda bahsedilen rüya planı, köprü boyunca sorunsuz bir şekilde uzanır.Anti kahraman”, süperstar söz yazarının 10. albümünden bir öne çıkan, “gece yarısı” Her şeyi “o gizemli çıldırmış saatin yoğunluğuna” dair bir soruşturma olarak abartıyor ama müziğin belli belirsiz uyutucu ses tasarımına rağmen, Swift kendini uykusuzlukla şımartmıyor.Sınıf her şeyi ezmek için geç uyanıyor. onun ekstra kredi ödevi.

Taylor Swift’in ‘Anti-Hero’ şarkısı hayranlarını neden sinirlendirdi?

Bu, hava karardıktan sonra saatin akıp gittiği sırada gelen anılarla ilgili bir albüm, ancak “Midnights” boyunca Swift tamamen uyanık ve yarı perili, genellikle rahat tınılara ve tanıdık kinayelere düşüyor. Yapımcı Jack Antonoff, synthesizer’larından sonsuz miktarda yastık dolgusu çıkarırken, Swift rahatlık alanının derinliklerinde kalarak her şeyi uzman, temkinli, dikkatli ve geleneksel hale getiriyor. Büyük şehirler romantik harikalarla doludur. Öpücükler kadersiz ve dünyayı döndürür. Renkler acımasızca semboliktir. Şarkıları komedi içermeyen romantik komediler gibidir.

Kulağa hoş ve kayıtsız geliyor ve Swift, son iki albümünü kullanıyor gibi görünüyordu – 2020’den nispeten sade Friends kayıtları –Folklor“ve”Hep” – sözlerini daha az çerez kesici, neşter gibi keskinleştirmek için. Yeni şarkılarından birinde “Dergileri aldım ve beni sevmedi” diyor.kendi başınasın bebeğim”, yanıp sönmeden isimsiz bir aleve hitap ediyor. (Paparazzi fotoğraflarını sati beyaz tahtanızda yeniden düzenlemenin ucuz heyecanını kaçırırsanız, bol miktarda “Gece Yarısı” vardır. “X şarkısı Y çocuğu hakkında mı?” Oynaman gereken oyunlar, hasta.)

Süperstar Taylor Swift’in onuncu albümü “Midnights” 21 Ekim’de piyasaya çıkacak. Nümerolojik tercihine bağlı gizli anlamlar içerir. (Video: Ally Caron/The Washington Post, Fotoğraf: Sarah Hashimi/The Washington Post)

Ancak Swift güvenilir bir anlatı yapısını tercih ettiği için en iyisini sona saklıyor: ” başlıklı ince bir şarkı.Deha” şarkı kitabının yol gösterici ilkelerini gelişigüzel sorguluyor. İlk mısra, sevgi adına yıldızlarını hizalayan sempatik bir evrenle başlar, ancak Swift nakaratına ulaştığında, “Sana beni gördüğün ilk gecenin hiçbir şey olmadığını söylemem tesadüf değil. Durdur beni?” Aşkın kaderi kavramının – Swiftian lirik dünyasının çoğunun dik durmasına izin veren özetleme – gerçek olmadığını öne sürüyor. Arzu kasıtlıdır. Aşk, bu kasıtlılığın sonucudur. Oz’un perdesini geri çekmesi gibi. .

sonra – zavallı! – Perde tekrar kapanıyor, çünkü “Midnights” çevrimiçi yayına girdikten üç saat sonra Swift deluxe bir versiyon yayınladı ve albümün arka ucuna yedi şarkı eklendi. Aşkın “büyük bir savaş” olduğu, “korkulukların bıçak gibi keskin” ve “dokunduğum her şeyin beni hüzünden hasta ettiği” hakkında şarkılar. Albümde belirli bir şarkı sözü son son alıkoy Bize büyük bir duraklama vermeli: “Bir tuzak gibi geliyorsa, zaten içindesin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.