Texas meteoroloğu, ısı dalgası kesintilere neden olabileceğinden güç titriyor

Yorum

Çarşamba günkü saat 15.00 hava raporu sırasında, Houston’daki KTRK’da bir meteorolog olan Travis Herzog, Teksas’ta astronomik olarak yüksek sıcaklığı gösteren bir ekranın önünde durdu – College Station’da 105 derece.

“Geniş bir popülasyonda bu tür bir ısıya sahip olduğunuzda,” diye açıkladı Herzog, “bu güç talebi üzerinde büyük bir sürüklenme elde edersiniz.”

Ama Herzog “elektrik” kelimesini söylemeden hemen önce. ışıklar kapalıSiluetler Herzog hava durumu haritasının önünde.

Herzog, bazı Teksas şehirlerindeki “aşırı sıcak”tan bahsetmeden önce, “Görünüşe göre artık jeneratör gücüne geçmiş olabiliriz” dedi. Saniyeler sonra ışıklar tekrar yandı.

Ama iki saat sonra yine oldu. Herzog, Teksas’ın bazı bölgelerinde saat 17.00’de yayınlanan bir yayın sırasında üç haneli sıcaklık konusunda uyardığı için ışıklar söndü.

Herzog, “Belki benim heyecan verici kişiliğimdir, belki değil” dedi. Sonra tweet attı. “Ama bu sefer Ashton Kutcher köşeyi döndü ve ‘Aptalsın!’ dedi. “

Esprili anlar, Teksas’ın rekor kıran bir sıcak hava dalgası yaşamasıyla geldi Devletin güç altyapısını sınırlarına kadar zorlamak. Geçen hafta, Teksas birkaç şehirde üç haneli sıcaklıklara katlandı ve eyalet enerji yetkililerini sakinleri enerji tasarrufu yapmaya ve termostatlarını ayarlamaya teşvik etmeye teşvik etti.

Elektrik şebekesi uca yaklaştıkça, Teksas’taki yüksek sıcaklıklar 110’un üzerine çıkıyor

Aşırı hava koşullarında elektrik kesintileriyle ilgili endişeler, sakinleri gergin bırakıyor, Texas Tribune rapor edildi. Şubat 2021’de 3,5 milyon Teksaslı, bazı bölgelerde sıcaklıkların sıfırın altına düştüğü rekor bir soğuk algınlığı sırasında güç kaybetti. bundan fazla 200 kişi öldü.

Bu ay sıcaklar tehlikeli. Herzog’un çalıştığı Houston’da Pazar günü sıcaklıklar 105 dereceye ulaştı. Şehir tarihinin en sıcak Temmuz günü. O gün, Houston’ın kuzeyindeki Kolej İstasyonu 111 dereceye ulaştı. Kayıtlardaki en sıcak ikinci gün. San Antonio, bu yıl en az 100 derecelik 35 gün rekoru kırdı.

Komşu eyaletlerin de tehlikeli derecede yüksek sıcaklıklarla karşılaşması bekleniyor. Washington Post’un bildirdiğine göre, ülke genelinde iklim değişikliği nedeniyle yazlar daha sıcak ve daha uzun sürüyor ve bunun sonucunda bölgeye bağlı olarak orman yangınları, kuraklık ve sel felaketleri yaşanıyor. rapor edildi.

Amerika’da yazlar daha sıcak, daha uzun ve daha tehlikeli hale geliyor

Herzog Çarşamba günü, yayın sırasında ışıkların neden iki kez söndüğüne dair hiçbir fikri olmadığını tweetledi. Arkasındaki ekran ve diğer üretim ekipmanının yedek bir güç kaynağına bağlı olduğunu, bu yüzden havadan çıkmadığını açıkladı.

Herzog, “Size söyleyebileceğim tek şey, şebeke koşullarının *gerçekten* sıkı olduğudur,” diye yazdı. “Umarım bunu ışıklar ve klima açıkken atlatabiliriz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.