Tour de France yetkilileri 10. etabı karıştırdı | Protestocular Tour de France sırasında yoldan sürüklendi

Kıdemli memurlar Fransa Turu Morsin’den Mekeve’ye yarışın 10. etabında sistem, iklim değişikliği protestocularını hendeğe sürükledi.

Küçük bir grup genç protestocu, boyunlarına zincirlenmiş olmalarına rağmen turizm yetkilileri tarafından yarış pistinden sürüklenerek çıkarıldı. Sondan yaklaşık 36 kilometre sonra, düz bir yolda, protestocular piste oturdu ve kırmızı işaret fişekleri kaldırdı. Hem etap kaçışı hem de peloton yol açılana kadar durduruldu.

Ternier Reform Hareketi’nden iklim aktivistleri şunları söyledi: “Hükümet iklim krizini umursamadığı için, gelip hayatta kalmamız için neyin önemli olduğuna odaklanmak için Tour de France’ı ele geçirmemiz gerekiyor. Onlar öncülük ederken hükümetimizin harekete geçmesine ihtiyacımız var. bizi mezbahaya.

Grup, “Şiddet içermeyen bozulma, duyulmak ve küresel ısınmanın en kötü etkilerinden kaçınmak için son şansımız” dedi.

Tour de France organizatörleri ASO, protesto hakkında yorum yapmayı reddetti. Yarış içi motosikletle ilgili sahne hakkında yorum yapan Sir Bradley Wiggins, Eurosport seyircisine şunları söyledi: “Gerçekten gidiyordu. Gerçekten deliydi. Birçok insan sinirlendi ve Dirección Sportif’lerden bazıları arabalardan indi ve bindi. .

Ternier yenileme ekibi, Fransa Açık tenisindeki bir protestocunun, üzerinde “1,028 gün daha var” yazan bir tişört giyerek sahaya atlayıp kendini fileye bağlamasıyla yaşanan aksamadan sorumluydu. Tur protestosunda, “Daha 989 günümüz var” yazılı tişörtler giydiler.

Tur uzun süredir protestoların hedefi oldu, ancak bu, yarış organizatörlerinin karbon ayak izlerini azaltma sözü vermesinden sonra geldi. Yarışta çalışan herkese verilen bir el kitabı olan bu yılki “Yol Kitabı”, Tur’un “artan bir şekilde çevreye karşı sorumlu bir organizasyon olmaya kararlı olduğunu” söylüyor.

2020’de pandemi turu sırasında yarış, Fransa’nın bazı büyük şehirlerinde yeni seçilen “yeşil” belediye başkanları tarafından eleştirildi. Lyon belediye başkanı Grégory Doucet, Tur’u “maço ve kirletici” ve çevre bilincine sahip olmayan olarak nitelendirdi ve yarışa karbon ayak izini daha da azaltmak için birçok çağrı yapıldı.

Dadej Bhogar, protestoların ardından yarışın yeniden başlamasını bekliyor. Fotoğraf: Gonzalo Fuentes/Reuters

Yarış lideri Dadaj Bhogar’ın BAE Emirates ekibi, pelotondaki tüm sürücülerin test edilip virüs bulunmadığı ilan edildikten 48 saat sonra iki pozitif Covid-19 testi geçirdiğinde yarışın nihai sonucu şüpheliydi.

Son şampiyonun en önemli dağ destek binicilerinden George Bennett ve takım arkadaşı Raffael Majka Salı sabahı Morsin’de pozitif çıktı. Bennett yarıştan çekilirken, Majka’nın asemptomatik olduğu gerekçesiyle devam etmesine izin verildi.

Cumartesi günü, Pokkar’dan bir başka takım olan Waygard Stake Langen de pozitif çıktı ve çekildi. Bocagar’ın Kopenhag’da başladığı sekiz kişilik ekip şimdi altıya düştü ve Majka’nın devamı belirsiz.

BAE grubu yaptığı açıklamada, “Dahili protokollerimize göre Majka, Covid-19 için test edildi ve bu sabah olumlu bir sonuç verdi.” Dedi.

“Asemptomatik ve PCR’sini analiz ediyor, [we] Bob Jungles gibi, çok az enfeksiyon riski var. [the AG2R Citroen rider who tested positive in Copenhagen] Yarışın başlarında.” Avustralyalı Luke Turbridge (Takım Bisikleti Değişimi) de pozitif çıktı ve yarış dışı bırakıldı.

ASO, medyanın takım otobüslerine veya padoklara erişimini kısıtlamak için harekete geçti ve “sadece UCI (Jüri, Komiserler, Anti-Doping), takımların personeli ve takımları denetleyen kurum personelinin padok’a erişimi olacağını söyledi. “. Medyanın bitiş çizgilerine erişim değişmeden kalır.

EF Education-EasyPost ekibinden Magnus Cort Nielsen, podyumda yer almayan Turbridge ekibi Nicholas Schultz’un bir fotoğraf finişiyle kazandı. Bora Hansgrohe’den Lennard Camna, 11 saniye içinde yarış lideri Bogger’a geçti, ancak önümüzdeki 48 saat içinde, Albe de Hus ve Col du Cranon’un zirvelerini de içeren gerilemesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.