Trump, NY İfadesinde Beşinci Değişikliği Aldı: Canlı Bildirimler

Eski Başkan Donald J. Trump’ın yasal riski, federal ajanların emriyle silahlandırıldığı Pazartesi günü önemli ölçüde arttı. Mar-a-Lago kulübünü aradı ve Palm Beach, Fla’da bir ev.

Müfettişlerin neye el koyduğu hemen belli değildi, ancak ardından bir arama yapıldı. Merkezi hükümet yetkilileri ziyaret etti İlkbaharda Palm Beach Gardens’daki Beyaz Saray’dan ayrılırken Mr. Trump’ın uygunsuz bir şekilde yanında taşıdığı eşyaları tartışmak için.

Trump’ın 2024 yeniden seçim teklifinde ne kadar yasal incelemeyle karşı karşıya olduğunu hatırlatan federal yetkililer, eski başkanın özel evine baskın düzenledi.

O ve ailesi, çevresinde dönen çeşitli soruşturmaları önyargılı veya intikamcı olarak eleştirdiler ve yanlış yapmayı reddettiler.

Federal savcılar soruşturmayı yürüttü Bay. Trump’ın kaybını tersine çevirmeye çalışıyor Tanıklara, 2020 seçimlerinde bu çabalara katılımı hakkında doğrudan soru soruldu. Gürcistan’da, ceza soruşturması, Gürcistan’ın oradaki seçim sonuçlarını değiştirme çabasına odaklandı.

Ve hemen Sn. Trump’ın Çarşamba günü görevden alınması planlanıyor. Uzun süreli sivil yargılama kendisinin ve ailesinin emlak işinin, uygun krediler elde etmek için otellerinin, golf sahalarının ve diğer mülklerinin değerini hileli bir şekilde şişirip şişirmediği konusunda.

Manhattan bölge savcılığı tarafından yürütülen bir ceza soruşturması olan eski başkana yönelik diğer soruşturmaların durumunu anlamak zor. Bahar buharını kaybetmiş gibiydi. (Arka plana çekilen bir şey Salı günü yeniden ortaya çıktı. Bir federal temyiz mahkemesi, Bay. Meclis’in Trump’ın vergi beyannamelerine erişebileceğine dair karar.)

Burası Sn. Trump ile ilgili önemli soruşturmalar beklemede.

New York Eyaleti Sivil Davası

Bay. Trump, Çarşamba günü yapılması planlanan ve New York Başsavcısı Letitia James ve aile şirketi Trump Örgütü hakkında bir sivil soruşturmanın sonucunu şekillendirebilecek yüksek bahisli bir ifadeden kaçınmak için aylarca mücadele etti. . (Temmuz ayında kayıt olması gerekiyordu, sonra ertelendi İlk karısı Ivana’nın ölümü.)

Bayan James’in son aşamalarında olan davası, Mr. Odak noktası, Trump’ın varlıklarını değerlendirdiği mali tabloların bir sahtekarlık modelini mi yansıttığı yoksa abartma eğiliminin örnekleri mi olduğudur.

James, bu yılki mahkeme dosyalamalarında Trump Organizasyonunun ticari uygulamalarının “sahtekar veya yanıltıcı” olduğunu söyledi, ancak ofisinin Bay Trump ve iki yetişkin çocuğu Ivanka ve Donald Jr.’ı soruşturması gerektiğini söyledi. Davranıştan sorumlu.

İkili geçtiğimiz günlerde hakimin davayı denetlemelerini emrettikten sonra ortaya çıktı ve ifade verdi. Kardeşleri Eric 2020’de röportaj yaptı Duruşmanın bir parçası olarak, mahkeme dosyalarına göre, Beşinci Değişiklik hakkını kendi aleyhine suçlamaya karşı defalarca ileri sürdü.

Eski başkanın istifası, uzun süredir devam eden bir hukuk mücadelesinin sonucuydu. Bir eyalet yargıcı, Nisan ayında Trump’ın mahkemeye itaatsizlik ettiğine karar verdi.. Karar, Bayan James’in Bay Trump’ı önceki sekiz talepte aranan belgeleri sunmaya zorlamak için bir hareket sunmasının ardından geldi.

Avukatları, arama yaptıklarını ve halihazırda Başsavcı’nın elinde olmayan herhangi bir belge bulamadıklarını söyledi. Yine de Yargıç Sn. Trump, aramayı detaylandıran beyannameler verdikten sonra günde 10.000 dolar para cezasına çarptırıldı. Haksızlık kararı, Mayıs ayında 110.000 dolar para cezası ödedikten ve yeminli ifadeler verdikten sonra kaldırıldı.

Aynı ay, bir federal yargıç Bay James, duruşmanın durdurulmasını istedi. Trump’ın açtığı dava reddedildi Çünkü, eski cumhurbaşkanının avukatları, haklarını ihlal ettiğini ve yargılanmasının siyasi güdümlü olduğunu savundu.

Bayan James’in soruşturması medeni olduğundan, Bay Trump’a dava açabilir, ancak suç duyurusunda bulunamaz. Çözümü şüphesiz yıllar alacak bir dava açmak yerine, hızlı bir finansal ödeme alma umuduyla uzlaşma müzakerelerini sürdürebilir.

Bayan James dava açar ve davayı kazanırsa, bir yargıç Bay James’e emir verebilir. Trump’a sert mali cezalar getirebilir ve New York’taki ticari faaliyetlerini kısıtlayabilir.

Bay. Trump’ın avukatları, bu gibi durumlarda, gayrimenkul değerlemesinin öznel bir süreç olduğunu ve şirketinin, söz konusu mülklerin değerini suni olarak şişirme niyetinde olmadan yalnızca tahmin ettiğini iddia edeceklerdir.

Manhattan Ceza Davası

Sivil doğasına rağmen, Bayan James’in davası ve Mr. Trump’ın itirafı hala suç duyurusu potansiyeli taşıyor. Çünkü Manhattan bölge savcısının soruşturması ilkbaharda sona ermeden önce, Mr. Ayrıca Trump’ın varlıklarının değerlemelerine de odaklanıldı. Çarşamba günü Sn. Trump’ın performansına bağlı olarak yeni bir hayat alabilir.

Alvin Bragg, Bölge Koleksiyoncusu, Soruşturma Nisan ayında şunları söyledi: Onun selefi Cyrus R. Vance Jr. altında başladı. sürekliydi Fakat Yönü hakkında net bir fikir vermez.

Soruşturmayı yürüten iki avukatın geri çekilmesinin ardından Sn. Bragg’in yorumları geldi. Bunlardan biri Mark F. dedi Pomeranz The New York Times tarafından yayınlanan istifa mektubu Ofisin Bay Trump’ı “önemli” suçlarla suçlamak için yeterli kanıtı olduğuna inanıyordu. Bu durumda suçlama belgesini takip etmediğiniz için Mr. Bay Prag. Pomeranz eleştirdi

Konuyla ilgili Nisan ayı yorumlarında, Sn. Bragg, ayrıntı vermeyi reddetmesine rağmen, yeni tanıklarla görüşüldüğünü ve ek belgelerin gözden geçirildiğini söyledi. Ardından Nisan ayında, En az üç tanık, Times bildirdi bu davanın merkezi olarak kabul edilir. Birkaç aydır Sn. Bragg’in ofisinden haber alınmadı veya ifade vermesi istenmedi.

Trump Organizasyonu ve baş finans sorumlusu Alan H. Weiselberg hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Geçen Temmuz, Bay Vance’in görev süresi sona ermeden önce, bölge savcılığı şirket hakkında suç duyurusunda bulundu. 15 yıllık planın uygulanması Vergi kaçırmak için yetkililerden gizlenen yan haklar ile yöneticilerini tazmin etmek. Bay. Weiselberg, gelir olarak rapor edilmesi gereken 1,7 milyon dolarlık yardımdan vergi kaçırmakla suçlandı.

Dava geçici Duruşmaya gitmesi planlanıyor Bu yılın sonlarında.

Gürcistan Ceza Soruşturması

Fulton İlçe Bölge Savcısı Fannie D. Bay Willis de Gürcistan’da. Trump’ın incelemesi sürüyor. Soruşturma Eski cumhurbaşkanı ve diğerleri, 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerine cezai olarak müdahale etti mi?

Bay. Trump ve müttefikleri, seçimden sonra Gürcistan yetkilileriyle birkaç temas kurdu Bir arama Raporda, Dışişleri Bakanı Brad Raffensberger’i Başkan Biden’ın liderliğini aşmak için ihtiyaç duyacağı “11,780 oyu bulmaya” çağırdı.

Sayın seçim sonuçlarını değiştirmek için. Doğrudan Trump’ın çabalarına odaklanan tek ceza soruşturması. Ocak ayında, Fulton County’nin yüksek yargıcı Bayan Willis’in isteğini kabul ettim. bu konuda özel bir jüriye

Salı günü, Fulton County’de farklı bir yargıç olan Mr. Trump’ın avukatı ve Georgia soruşturmasının kilit isimlerinden biri olan Rudolph W. Giuliani oraya seyahat etmek istediğini söyledi. Meclis huzuruna çıkmak. Bay’a geçen ay iki koroner kalp stent takıldı. Giuliani avukatlara Gürcistan’a seyahat edecek kadar iyi olmadığını söylemişti.

Ancak yargıç, Robert CI McBurney, Ağustos. Geçici olarak şahsen görünmesini ve 17’de ifade vermesini emretti. (Yargıç McBurney, Bay Giuliani’nin doktorunun yeterli tıbbi kanıt sağlaması halinde tarihin yeniden değerlendirilebileceğini söyledi.)

Yargıç McBurney, “Bay Giuliani’nin ne uçak yolculuğu, ne de AIR izni yoktu,” dedi. “John Madden büyük otobüsüyle stadyumdan stadyuma ülkenin dört bir yanına gitti. Bu yüzden incelememiz gereken bir şey, Mr. Giuliani’nin iyileşmesi ve buraya sağ salim ulaşıp ulaşamayacağıyla ilgili. Tren, otobüs ya da Uber ya da her neyse” dedi ve ekledi, “New York Atlanta’ya yakın değil, ancak Fairbanks’ten bir gidip gelmek değil.”

Yargıç McBurney Salı günü, Mr. Savcılar, 78 yaşındaki Giuliani’nin bir ceza soruşturmasının hedefi olup olmadığı konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi. Bayan Willis’in ofisi şimdiden en az 17 kişiyi hedef olarak belirledi.

Westchester County Suç Soruşturması

Westchester County’de Bölge Savcısı Miriam E. Roca, en azından kısmen, Trump Organizasyonunun vergileri azaltmak için golf sahasının değeri konusunda yerel yetkilileri yanlış yönlendirip yönlendirmediğine odaklanmış görünüyor. Onun Şirketi mahkemeye verdi Konuyla ilgili kayıtlar için.

Washington DC davası

Ocak 2020’de, Columbia Bölgesi Başsavcısı Carl Racine, dava Bay. Trump Açılış Komitesi, işte bu kadardı Yüksek maaş Ocak 2017 açılışında 1 milyon dolardan fazla veya Trump International Hotel’deki kendi aile şirketi.

Açılış ekibini, oteli ve Trump Organizasyonunu sanık olarak adlandıran dava, bir yargıcın devam edebileceğine karar vermesinin ardından Eylül ayında yargılanacak.

Bay. Racine’in ofisi, eski First Lady Melania Trump ve açılış komitesine başkanlık eden Ivanka Trump, Eric Trump ve Thomas J. Barak Jr.’ı sorguladı.

6 Ocak duruşması

Bir Ev Komitesi Capitol’e 6 Ocak saldırısına soruşturma – Ondan fazla kişi yardım etti Eski federal savcılar – Kasım 2020’deki seçim yenilgisinden sonra Sn. Trump ve müttefiklerinin oynadığı rolü inceliyor.

Grubun suç duyurusunda bulunma yetkisi olmamasına rağmen, Başsavcı Merrick P. Bu konuyu Garland’a iletebilir.

Jonah E. Bromwich, Rebecca Davies O’Brien, Michael Rothfield Ve Ashley Wong Katkıda bulunan rapor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.