Trump’ın eski Beyaz Saray danışmanı Pat Cibolone, 6 Ocak’ta komite önünde ifade verdi.

Temsilci Joe Lofgren, eski Beyaz Saray danışmanı Pat Cipollone’nin, Capitol saldırısına ilişkin soruşturmayı soruşturan Meclis Seçim Komitesi’nin 6 Ocak 2021’de önüne çıkmasıyla önceki tanıkların ifadeleriyle “çelişmediğini” söyledi.

dedi Lofgren, Demokrat bir Kongre üyesi ve komite üyesi CNN Ekip, yaklaşık sekiz saat Cibolone ile görüştükten sonra “birkaç şey öğrendi”.

Kongre üyesi, Cipollone’nin ifadesinin ayrıntılarının önümüzdeki duruşmalarda açıklanacağını söyledi.

Lofgren, Sibolon’un gönüllü olarak ortaya çıktığını ve çeşitli soruları dürüst, dikkatli ve dürüst bir şekilde yanıtladığını kaydetti.

Ancak önceki ifadeyle çelişmemesi her şeyi, özellikle de Cassidy Hutchinson’ı doğruladığı anlamına gelmez. Patlayıcı kanıt.

Lofgren, Cipollone’un var olmadığı veya “doğru olarak hatırlayamadığı” durumlar olduğunu söyledi.

Panel tarafından tanık olarak aranan Cipollone’nin 6 Ocak’ta dönemin Cumhurbaşkanı Donald Trump’ın eylemleriyle ilgili endişelerini dile getirdiği ve 2020 seçimlerini bozma planlarına karşı çıktığı bildirildi.

Sibolon oradaydı avukat Panelle bir kez konuştuktan sonra, Hutchinson’ın ifadesinin ardından geçen hafta panel tarafından resmi olmayan görüşme Nisan içinde.

Hutchinson ifadesinde Cibolone’un Trump’ı suçlanacağı konusunda uyardığını söyledi. “Her Suç Akla gelebilecek” 6 Ocak 2021’de binlerce protestocuyla Capitol’e yürümüş olsaydı.

Bu ayın başlarında bildirildi Cipollone müzakerelerdeydi İsyanlar hakkında alenen tanıklık etmek. İfadesinin şartlı olduğuna dikkat çekti Geoffrey ClarkeGörevini Trump’ın 2020 seçimlerine hile karıştırma çabalarına yardımcı olmak için kullanan eski bir Adalet Bakanlığı yetkilisi hakkında dava açıldı.

Hukuk uzmanları daha önce İçeriden Camila DeSales Cipollone’nin Trump’ın suç faaliyetlerine karışabileceğini bilip bilmediğine dair ilk elden açıklaması, Adalet Bakanlığı’nın kendisine karşı açtığı davayı güçlendirebilir.

Trump, Cibolone’un panelden önceki ifadesini eleştirerek, gelecekteki başkanların cesaretini kırabileceğini savundu. “Gerçek” konuşmalar Beyaz Saray konsültasyonu ile.

“ABD’nin müstakbel başkanı, ülke için en ufak bir ‘savunucu’ olarak hareket etme şansına bile sahip olduğunu düşünen Beyaz Saray danışmanıyla neden dürüst ve eleştirel görüşmeler yapmak istesin? Partizan ve açıkça düşmanca bir komitenin önüne getirildi. Kongrede,” diye yazdı Trump, Çarşamba günü sosyal medya sitesi Truth Social’da.

“Amerika için çok kötü!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.