Trump’ın eski genelkurmay başkanı belgeleri ikiye böldüğünü söyledi

  • Eski bir Beyaz Saray genelkurmay başkanı CNN’e, Donald Trump’ın resmi belgeleri parçaladığını gördüğünü söyledi.
  • Mick Mulvaney, “Bunu yapmamalısın, ama düzeltmenin bir yolu var,” dedi.
  • Yardımcıları, Trump’ın bir belgeyi yok ettiğinde bildikleri kendine özgü bir yırtıcı tarzı olduğunu söylediler.

Eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Mick Mulvaney, eski Başkan Donald Trump’ın görevdeyken belgeleri parçaladığına tanık olduğunu söyledi.

Bir röportajda, “Cumhurbaşkanının belgeleri ikiye böldüğünü gördüm. Gizli belgeler değil, taslak belgeler. Bunu yapmamalısın, ama düzeltmenin bir yolu var” dedi. CNN. “Parçaları bulduğun ve bantladığın yer orası.”

“Özel sektörde her zaman belgeleri yırttım” diye devam etti. “Bu kötü niyetin bir işareti değil.”

Trump yönetimi altındaki belgelerin korunmasına ilişkin bir soruşturma, kısmen New York Times muhabiri Maggie Haberman’ın ardından bu yılın başlarında başladı. meydana çıkarmak Yaklaşan kitapta, başkan tuvaleti sifonu çekiyor ve tıkıyor Aşağıda yırtık kağıt parçaları.

o zaman trump reddetti Rapor, bunu “sahte bir hikaye” olarak nitelendirdi. Trump, “Çoğunlukla hayali bir kitabı tanıtmak için bir muhabir tarafından kesinlikle yanlıştı” dedi.

Ancak Mulvaney de dahil olmak üzere eski yardımcıların hesapları, Trump’ın söylediklerinden farklıydı.

Eski Trump yönetim yardımcıları, bir belgenin eski başkan, daha önce Insider tarafından yırtıldığını hemen öğrendi. rapor edildi.

Trump, yardımcılarının aşina olduğu benzersiz bir ripleme tarzına sahip. Her belgeyi iki kez yırtardı – bir kez yatay olarak ortadan ve bir kez dikey olarak – kağıdı dört çeyrekte bırakırdı. The Post’a göre, yardımcılar belgelerin bu şekilde yırtıldığını gördüklerinde, bunu Trump’ın yaptığını hemen anladılar.

Eski başkan daha sonra belgeleri Beyaz Saray’daki masalara ve çöp kutularına dağıttı. Belgeler katlara dağılmıştı ve yardımcılar onları Oval Ofis ve Air Force One’da buldu.

Bu ay, Eski başkanın Mar-a-Lago’su FBI tarafından soruşturuldu Cuma günü kamuoyuna açıklanan mahkeme kayıtlarına göre Florida’da ikamet eden kişi ve içinde 11 kutu bulunan 11 kutu ele geçirildi. Insider’dan Sonam Sheth, bazı kutuların açıkça “Çok Gizli” olarak işaretlendiğini söylüyor. rapor edildi.

altında Cumhurbaşkanlığı Kayıt YasasıGörevden ayrıldığında kayıtları ajansa teslim etmeliydi.

Ancak Mulvaney, CNN röportajında, böyle bir şeyin olmamasını sağlayacak bir sistem olduğu konusunda ısrar etti.

Çalışanların ilgilenmesi gerekiyor” dedi. “Bir toplantının sonunda başkanın masasında gizli bir materyal varsa, bu mümkündür … bir sonraki toplantıdan önce, personel tüm bu şeylerin gittiğinden emin olmak için gelir.”

Mulvaney, “Başkanı kontrol edemezsiniz,” diye devam etti. “Başkan, başkanın yapacağını yapacak. Ancak düzgün işleyen her Batı Kanadı’nda, yasaya uyulmasını, belgelerin korunmasını ve gizli bilgilerin gizli bilgi olarak ele alınmasını sağlayacak mekanizmalar var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.