Tüketicileri Fransız enerji şirketlerinin enerji kullanımını azaltmaya çağırıyor

25 Şubat’ta, Fransa’nın Boueee kentindeki Cordemais kömür yakıtlı elektrik santralindeki Electricite de France (EDF) kömür yakıtlı elektrik santralinin bacasının önündeki yüksek voltajlı elektrik hatlarının tepesinde bir çift leylek yuva yapıyor. 2022. REUTERS / STEPHEN MAHE

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

PARİS, 25 Haziran (Reuters) – Fransa’nın önde gelen enerji şirketlerinin liderleri Pazar günü bireyleri ve işletmeleri elektrik tüketimini derhal durdurmaya çağırdı.

Engie’nin CEO’ları, “Manevrayı tekrar rayına oturtmak için tüketimimizi azaltmak için birlikte çalışmamız gerekiyor” dedi. (ENGIE.PA)EDF (EDF.PA) ve toplam (TTEF.PA) Haftalık The Journal to Dimanche gazetesinde yayınlanan bir açık mektupta söyledi.

Engie’den Catherine MacGregor, EDF’den Jean-Bernard Levy ve TotalEnergies’den Patrick Pouyanne tarafından imzalanan mektupta, bakım sorunları nedeniyle Rusya’nın gaz ihracatında keskin bir düşüş ve daha düşük elektrik üretimi gösterildi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Başbakan Elizabeth Bourne Perşembe günü yaptığı açıklamada, Fransa’nın gaz depolama tesislerini sonbahar başında yenilemeyi hedeflediğini söyledi. Ülkenin gaz depolama tesisleri şu anda %59 dolu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, Avrupa’nın Rusya’nın gazına duyduğu güvene dikkat çekerek, alternatif enerji kaynakları bulma mücadelesini ateşledi.

Mart ayında Fransız basını, ABD’nin Avrupa’ya arzı artırmaya hazır olmasının ardından hükümetin TotalEnergies ile LNG elde etme kabiliyetini artırmak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Enerji şirketi yöneticileri mektuplarında, “Bu yaz yakında harekete geçmek, özellikle gaz rezervlerimizi korumak için önümüzdeki kışın başlangıcına daha iyi hazırlanmamızı sağlayacak” diyerek, tüketimi azaltmaya yönelik çabaların “hemen” olması gerektiğini de sözlerine ekledi. “.

Yeni gaz kaynakları keşfetmek ve kuzeydeki Le Havre limanında yüzen bir sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) terminali inşa etmek için kendi çabalarını gösterdiler.

Fransa geçtiğimiz günlerde gaz fiyatlarını düzenleme mekanizmasını yıl sonuna kadar uzattı. Başlangıçta Haziran ayının sonuna kadar çalışması planlanan sistem, artan enerji fiyatlarının tüketici satın alma gücü üzerindeki etkilerini azaltacak.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Nicholas Delem, Benjamin Mallet ve Mimosa Spencer’ın Raporu Sandra Maller ve David Goodman tarafından düzenlendi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.